5 žingsniai, kaip prisijaukinti tvarumo koncepciją savo miegamajame

Jeigu domitės įvairiomis dizaino pasaulio tendencijomis, tvarumo sąvoka jums tikrai nėra naujiena. Pastaruoju metu vis daugiau mados, interjero, architektūros industrijos atstovų pripažįsta savo daromą žalą mus supančiai gamtai ir ima ieškoti šios problemos sprendimo būdų. Vienas iš tokių sprendinių ir yra tvarumas, kai daiktai yra kuriami atsakingai ir ilgam.

Iš lėto, bet užtikrintai į madą ateinanti tvarumo revoliucija skatina kiekviena iš mūsų sąmoningiau pažvelgti į savo vartojimo įpročius. Tad pateikiame kelis patarimus, kaip prisijaukinti šią pozityvią koncepsiją savo miegamajame.


Pagerinkite oro kokybę. Pokyčius pradėti lengviausia nuo mažų dalykų. Tad pirmiausia pasirūpinkite savimi ir savo kokybišku miegu, pagerindami oro kokybę miegamajame. Tai jums padės pasiekti augalai, kurie iš oro šalina toksinus bei didina deguonies kiekį. Miegamojo erdvei idealiai tinka tokie augalai, kaip trijuostė sansevjera, filodendras, kuokštinis chlorofitas ir pan.


Shutterstock


Investuokite į kokybišką, natūralią patalynę. Dar vienas paprastas žingsnis tvaraus miegamojo link – ekologiška patalynė, pavyzdžiui, iš bambuko pluošto arba organinės medvilnės. Abu pastarieji patalynės variantai yra laidūs orui, todėl jie užtikrina patogų miegą. Taip pat verta paminėti, kad tokie ekologiški audiniai nėra chemiškai apdorojami.


Pakeiskite lemputes, jei to dar nepadarėte. Jeigu miegamajame naudojate standartines kaitrines lemputes, nedvejodami jas pakeiskite LED lemputėmis. LED apšvietimas yra ypač energiškai efektyvus. Pastarosios lemputės naudoja daug mažiau elektros energijos nei kaitrinės lemputės ir tarnauja kur kas ilgesni laiką.


Shutterstock


Sienas dažykite aplinkai draugiškais, mažai toksiškais dažais. Namuose slypi daugybė daiktų, kurie skleidžia nuodingus toksinus. Tad nusprendus perdažyt miegamojo sienas, būtinai pasidomėkite dažų sudėtimi. Miegamojo erdvei rinkitės tuos dažus, kurie yra draugiški aplinkai ir mažai toksiški.


Miegamojo baldus rinkitės ypač atsakingai. Kalbant apie baldus, tvarumas atsispindi medžiagose iš kurių šie yra pagaminti, taip pat jų surinkimo meistriškume. Tvarūs baldai turėtų ne tik tarnauti daug metų, bet ir pasižymėti iš mados neišeinančiu, tendencijų nesivaikančiu dizainu.


Shutterstock


Renkantis lovos, didžiausio miegamojo baldo, rėmą, geriausia investuoti į variantą pagamintą iš natūralios medžiagos. Jeigu nusprendėt įsigyti medinį rėmą, verta rinktis baldą pagamintą iš eko medienos. Prieš perkant kitus miegamojo baldus, taip pat svarbu pasidomėti jų sudėtimi, perdirbimo galimybe ir gamintojo istorija.


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis