Tradicinis stilius grįžta į madą: kaip jį prisijaukinti savo namuose

Tradicinis namų stilius – elegancijos ir klasikinių interjero dizaino elementų derinys, kuriame vyrauja daug architektūrinių detalių, natūralių medžiagų bei žemės atspalvių. Interjero dizaino ekspertai teigia, kad šis stilius 2019 m. su visu pajėgumu grįžta į madą. To priežastis gan paprasta – žmonės yra pavargę nuo greitos mados ir ieško sprendimų, kurie būtų nepavaldūs laikmečiui.

Tradicinis stilius yra įkvėptas XVIII-XIX a. Europos dekoro. Jam būdingi yra šie elementai: ryškūs apdailos elementai (apvadai aplink lubas, duris, langus), akį patraukiančios architektūrinės detalės (kolonos, arkos, židiniai), baldai, kurie atspindi istorinius dizaino elementus, bei natūralios medžiagas (mediena, akmuo, metalas, oda). Tad kaip šį stilių pritaikyti namuose 2019 m.?


Shutterstock


Sukurkite interjero sluoksnius skirtingų tekstūrų pagalba. Tradicinio stiliaus interjere vizualinis įdomumas yra kuriamas architektūrinėmis detalėmis. Tačiau ką daryti, jeigu tokių detalių namuose nėra? Gylio jausmą interjere galite sukurti derindami skirtingas baldų bei dekoro aksesuarų tekstūras. Pradėkite nuo neutralios spalvos pagrindo ir suteikite jam formą naudodami tokias tekstūriškas medžiagas, kaip medieną, metalą, keramiką, skirtingo tipo audinius ir pan.


Shutterstock


Atkreipkite dėmesį į baldų medžiagiškumą. Tradiciniame interjere yra vertinamos tvarios bei ilgus metus tarnaujančios medžiagos. Todėl, prieš pirkdami baldus, būtinai pasidomėkite iš ko jie yra pagaminti. Rinkitės baldus, kurie yra pagaminti iš natūralių bei perdirbamų medžiagų.


Shutterstock


Patogumas – svarbiausia užduotis kuriant tradicinį interjerą. Tradiciniuose namuose turi būti patogu gyventi visai šeimai. Tokiuose namuose beveik nerasite baldų, kurie yra nefunkcionalūs ir atlieka estetinį meno kūrinio vaidmenį.


Shutterstock


Svarbus valgomojo elementas – indauja. Tokio stiliaus namuose valgomasis paprastai yra įrengtas atskirame kambaryje arba jam yra skirta patogi niša, kuri tarytum atskiria šią zoną nuo likusios erdvės. Daiktas, be kurio sunku įsivaizduoti tradicinį valgomąjį, – patogi indauja, kur laikomi gražiausi indų komplektai bei staltiesės su servetėlėmis.


Shutterstock


Dekoravimas poromis. Aksesuarai tradiciniame interjere dažnai yra poruojami. Pavyzdžiui, šioje bibliotekoje yra pastatytos identiškos lentynos su vienodais šviestuvais iš šonų, kuriuos skiria masyvus veidrodis. Toks dekoravimo būdas kambariui suteikia simetrijos bei elegancijos jausmo.


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis