Sofos pirkimas: ko svarbu nepraleisti pro akis

Pristatome TOP 5 taisykles, kurios padės atpažinti kokybišką ir jums tinkančią sofą.

Kalbant apie svetainės interjerą, sofa paprastai yra svarbiausia investicija, kuri namus puoš tikrai ne vienerius metus. Todėl prieš ją perkant, reikia skirti laiko tiek paieškoms, tiek apmąstymams. Parinkome svarbių taisyklių rinkinį, kurio vertėtų laikytis renkantis šį baldą.


Shutterstock


Kokybiško rėmo svarba. Perkant baldus, labai dažnai žmogų paperka jų estetinės savybės, tačiau norint turėti kokybišką daiktą, kuris gražiai ir tvarkingai atrodytų bent dešimtmetį, labai svarbu atsižvelgti į jo kokybę. Renkantis sofą, svarbu pasidomėti iš ko yra pagamintas jos rėmas.


Specialistai sako, kad geriausia rinktis tą sofą, kurios rėmas yra pagamintas iš kietmedžio. Taip pat dažnai siūloma investuoti į tą sofą, kurios kojelės yra rėmo dalis, o ne prisukama detalė. Žinoma, prisukamos kojelės praverčia tuo atveju, jei sofa netelpa pro duris.


Shutterstock


Pagalvėlės. Pagalvėlės yra kitas labai svarbus sofos elementas, kurio sudėti pravartu išsiaiškinti prieš perkant sofą. Juk būtent jos kuria sėdėjimo komfortiškumą. Pagalvėlės iš plunksnų yra itin patogios, bet jas dažnai reikia purenti. Puta užpildytos pagalvėlės laikui bėgant gali prarasti savo formą. Tad ekspertų nuomone geriausia rinktis putos ir plunksnų kombinaciją, nes plunksnos pagalvėlėms suteikia minkštumo, o puta – struktūros.Shutterstock


Gobelenas. Renkantis sofos gobeleną, svarbu įvertinti savo gyvenimo būdą. Pavyzdžiui, sintetiniai audiniai yra lengviausiai prižiūrimi, todėl jie tiks namams, kuriuose yra mažamečių vaikų bei augintinių. Natūralus audinys, pavyzdžiui, vilna namams suteikia papildomo žavesio bei jaukumo, tačiau tokį audinį išvalyti bus sunkiau. Aksomas gali greitai nusidėvėti, todėl jis labiausiai tinka viengungiškiems namams arba tiesiog tiems namams, kuriuose rečiau sėdima ant sofos.


Dydis. Pasiimkite metrą į rankas ir išmatuokite sofai skirtą vietą, įsitikinkite ar jums patinkanti sofa joje tilps. Netgi galite su neperšviečiama lipnia juosta ant grindų pasižymėti jums patinkančios sofos dydį, tai padės įsivaizduoti, kaip ji atrodys turimoje erdvėje.


Shutterstock


Taip pat neužmirškite įvertinti durų bei laiptų pločio. Jeigu matote, kad sofa sunkiai tilps, tuomet geriau rinktis baldą su prisukamomis kojelėmis arba modulinę sofą, kuri susideda iš skirtingų segmentų.


Svarbu išbandyti! Jeigu yra galimybė, visada rekomenduojama pirmiausia pabandyti pasėdėti ant sofos, pajusti ar jums patinka sofos aukštis bei gylis, ir tik tada ją pirkti.


Shutterstock


Žinoma, šiandien daug interjero salonų užsiima užsakomąja prekyba ir salono ekspozicijoje visų baldų pavyzdžių neturi. Tuo atveju, verta prašyti parodyti audinių bei kojelių pavyzdžius, juos paliesti ir įsitikinti ar jums jie tikrai patinka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis