10 būdų, kaip sukurti „hygge“ rojų savo namuose

Knygos „Mažoji laimės knyga. HYGGE: gyvenimas pagal danus“ (angl. The Little Book of HYGGE. The Danish Way to Live Well) autorius M. Wiking teigia, kad hygge filosofijai yra būdingas kuklumas ir lėtumas. Į šią laimingų namų formulę įeina tokie pasirinkimai, kaip rankų darbo arba vintažinių daiktų pasirinkimas vietoje naujų ir madingų, paprastumo vietoje ištaigingumo ir pan.

Bet ar daniškoji hygge filosofija yra tikrai veiksminga ir ar ji geba namuose sukurti laimės jausmą? M. Wiking sako, kad hygge galima pajusti visų juslių pagalba: paragauti, išgirsti, užuosti, paliesti bei pamatyti. O svarbiausia, kad hygge galima tiesiog jausti, o tai ir yra akivaizdi priežastis, kodėl galima ją sieti su laime. Tad pateikiame 10 būdų, kaip sukurti „hygge“ rojų savo namuose.


Hyggekrog. Šis įmantrus žodis išvertus į lietuvių kalbą reiškia ramus kampelis. Namuose svarbu turėti jaukų kampelį, į kurį būtų malonu susirangyti su knyga ir puodeliu arbatos rankose.


Vida Press


Minkšti ir šilti audiniai. Jaukūs pledai ir minkštos pagalvėlės yra susiję su paprastais, kasdieniškais malonumais ir su jausmu, kuris tarytum užtikrina, kad viskas bus gerai.


Tekstūros. Norint susikurti hygge rojų savo namuose, svarbu turėti galimybę prie to prisiliesti tikrąja ta žodžio prasme. Tad rekomenduojama interjere naudoti skirtingas ir itin ryškias daiktų tekstūras.


Vida Press


Žvakės. Danai sudegina daug daugiau žvakių nei kitų Europos šalių gyventojai. Be jų kuriamos magiškos atmosferos hygge yra sunku įsivaizduoti.


Židinys. Židinys, kaip ir žvakės, yra optimalus būdas namuose sukurti jaukumo ir šilumos jausmą.


Gamta. Gamta žmogaus dvasią užpildo ramybės jausmu, todėl verta perkelti bent dalelę jos į savo gyvenamą erdvę. Namus galima dekoruoti lapų girliandomis, kankorėžiais, gyvomis gėlėmis, medžių šakelėmis ir pan.


Vida Press


Mediena. Mediena yra natūrali bei paprasta, o tai ir yra pagrindinės danų laimės formulės sudedamosios dalys. Ši medžiaga taip pat priartina žmogų prie gamtos.


Knygos. Laisvas laikas praleistas su patinkančia knyga rankose – ar gali būti kas nors labiau hygge?


Vida Press


Keramika. Mėgstamiausias arbatinukas, vaza arba puodelis prideda papildomų hygge taškų.


Vintažiniai daiktai. Daiktai, kurie turi savo istoriją, yra kur kas įdomesni už naują, masinės gamybos produkciją. Tokie daiktai namus geba papildyti savo ypatingu charakteriu bei energija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis