Pagrindiniai veiksmai, kurių reikia imtis sveikatingumo koncepcijai namuose atskleisti

Naujus metus verta pradėti nuo išsivalymo bei balanso jausmo sukūrimo, kuris gali būti tiek išorinis, tiek vidinis. 2019 metais pabandykite į namus įsileisti sveikatingumo koncepciją, kuri yra susijusi su gera fizine ir emocine savijauta.

Visi puikiai žinome, kad mus supanti aplinka daro tiesioginį poveikį mūsų emocinei būsenai. Tad verta imtis papildomų priemonių, kad namuose jaustumės kaip įmanoma geriau.


Shutterstock


Sukurkite asmeninį poilsio kampelį. Norint atskleisti sveikatingumo idėją savo gyvenime bei namuose, svarbiausia sukurti balanso jausmą. Pavyzdžiui, kad subalansuotumėte savo įtemptą dienotvarkę, svarbu tinkamai ir užtektinai pailsėti.


Namuose verta įsirengti jaukų poilsio kampelį, kuriame jaustumėtės saugiai ir patogiai. Šioje erdvėje galėsite ramiai leisti valandas su knyga ar tiesiog gerti popiečio arbatą ir tokiu būdu atgauti jėgas.


Shutterstock


Perkelkite dalelę gamtos į savo namus. Gamta žmogų veikia atpalaiduojančiai, tad visai nekeista, kad mes instinktyviai bandome perkelti dalelę jos į savo namų vidų. Gamtą prisijaukinti galima įvairiausiais būdais. Vienas iš paprasčiausių būdų – kambariniai augalai, kurie valo orą ir kartu skleidžia pozityvią energiją. Taip pat, jeigu turite balkoną arba terasą, verta įsirengti juos kuo jaukiau, kad sušilus orams ten norėtumėte leisti savo laisvą laiką.


Shutterstock


Išlaikykite laisvės pojūtį. Namuose sveikatingumo jausenos nesukursite, jeigu juose jausitės tarytum įkalinti. Todėl turėtumėte kaip įmanoma daugiau išnaudoti langus. Natūrali šviesa nuteikia pozityviai ir sukuria gerą namų energiją, todėl kuo jos daugiau – tuo geriau. Nedenkite langų sunkiomis užuolaidomis, o sėdimuosius baldus pristumkite kuo arčiau jų skleidžiamos natūralios šviesos.


Shutterstock


Lengvo judėjimo po erdvę svarba. Namuose judėjimas turėtų būti lengvas ir netrukdomas. Todėl labai svarbus yra baldų išdėstymas. Jeigu projektuojate naują namą, verta įsirengti ilgus koridorius, kurie užtikrintų sklandų judėjimą tarp kambarių. Taip pat jie gali tapti puikia vieta mylimų paveikslų arba fotografijų eksponavimui.


Shutterstock


Atkreipkite dėmesį į daiktų medžiagiškumą. Norint sukurti šiltą ir gera energija dvelkiančią namų atmosferą, labai svarbu dėmesį kreipti ne tik į daiktų estetiką bet ir medžiagiškumą. Baldus turi būti gera liesti, todėl geriausia rinktis natūralias medžiagas. Pavyzdžiui, ypač maloniai nuteikia medienos ir marmuro derinys.


Shutterstock


Izoliuokite triukšmą. Dar vienas svarbus momentas, kuriant sveikatingumu alsuojančius namus, yra gera garso izoliacija. Triukšmas patenkantis iš lauko į namus, gali namams suteikti papildomo streso jausmo. Todėl statant naujus manus arba renovuojant senus, verta investuoti į kokybiškus langus bei duris. Papildomai prie triukšmo sulaikymo gali prisidėti ir minkšti kilimai.


Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis