5 interjero dizaino elementai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas skandinaviško dizaino entuziastas

Niekas nenuginčys, kad skandinavai turi įgimtą stiliaus pojūtį. Jų namai visada dvelkia natūralumu, kokybe bei paprastumu spinduliuojančia elegancija. Tiems, kurie nori dalelę šio žavesio perkelti į savo namus, pristatome penkis dizaino elementus, be kurių sunku įsivaizduoti skandinaviškus namus.

Skulptūriški šviestuvai. Šviestuvai skandinaviškuose interjeruose yra vieni svarbiausių dekoro elementų. Tad jų pasirinkimui turėtų būti skiriamas išskirtinis dėmesys. Kadangi jie šios stilistikos namuose skleidžia ne tik šviesą, bet ir estetinį žavesį, į juos reikėtų žiūrėti tarytum į meno kūrinius. Verta rinktis unikalios formos, netikėto dizaino, išskirtinius šviestuvus.


Shutterstock


XX a. vidurio modernistinės kėdės. Kita interjero detalė, be kurios sunku įsivaizduoti skandinavišką erdvę, yra XX amžiaus vidurio modernistinė (angl. mid-century modern) kėdė. Šio stiliaus baldai yra ypatingi tuo, kad juose yra išsaugotas klasikinis to laikotarpio dizainas. Tokios kėdės namuose išreiškia pagarbą tuometiniams dizaino guru ir papildo interjerą ypatingu charakteriu.


Shutterstock


Avies kailis. Skandinaviškuose interjeruose jaukumas yra kuriamas per skirtingas baldų bei aksesuarų tekstūras. Ypač minkštai ir šiltai namuose atrodo avies kailis. Be to jis asocijuojasi ir su hygge filosofija, gamtos grožiu bei natūralumu.


Tai yra universalus dekoro akcentas – jį galima numesti ant krėslo, sofos, suoliuko ar lovos galo. Avies kailį taip pat galima naudoti ir kaip jaukų miegamojo kilimą, kurio paviršių lipant iš lovos basomis pėdomis paliečiama pirmiausia.


Shutterstock


Marokietiškas kilimas. Papildomo charakterio iš pirmo žvilgsnio paprastai, itin minimalistinei skandinaviškai erdvei dažnai suteikia išskirtinio dizaino kilimai. Populiarus pasirinkimas – marokietiški kilimai, nes jie patalpoms suteikia netikėtos spalvos bei papildo jas originaliu raštu. Taip pat kilimas tokiuose namuose yra svarbus ir dėl savo minkštos tekstūros, kuri prisideda prie interjero vizualinio gylio kūrimo.


Shutterstock


Dizaino knygos. Galbūt kiek netikėtas šiam sąrašui, tačiau tikrai dažnai skandinaviškuose namuose sutinkamas daiktas – dizaino, fotografijos bei mados knygos. Jos čia yra svarbios ir dėl savo turinio, nes iš jų galima pasisemt žinių ir įkvėpimo, ir dėl savo estetinių savybių (pastatytos ant lentynos arba sudėtos ant kavos staliuko, jos namus papildo savo stilingų viršelių dizainu). Taip pat jų turinys bei dizainas gali tapti puikia pokalbių tema užsukus svečiams.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis