Kokį pledą rinktis, kad po juo neperkaistumėte ir neperšaltumėte?

Pledas – jauki tekstilinė interjero detalė, kuri yra ir dekoratyvi, ir praktiška. Interjerą jis papildo spalva bei faktūra ir kartu, orams atvėsus, neleidžia namuose sušalti. Tad į kokias pledo savybės derėtų atsižvelgti, renkantis šį šiltą akcentą savo namams?

Pledo dydis


Renkantis pledą, pirmiausia reikia apsispręsti dėl dydžio. Pledų dydžiai paprastai yra siejami su standartiniais lovų išmatavimais, kurie yra tokie:

viengulės lovos: 90 cm × 200 cm (EU), 99 cm × 191 cm (JAV);

pusantrinės lovos: 140 cm × 200 cm (EU), 137 cm × 191 cm (JAV);

dvigulės lovos: 160 cm × 200 cm (EU), 152 cm × 203 cm (JAV);

karališko dydžio lovos: 180 cm × 200 cm (EU), 193 cm × 203 cm (JAV).


Shutterstock


Pledai už šiuos matmenis paprastai būna kiek didesni, kad gražiai atrodytų patiesti ant lovos. Žinoma, jeigu tokį tekstilinį aksesuarą renkate ne lovai, o sofai arba poilsiui skirtam krėslui, į šiuos matmenis galite nekreipti dėmesio, o daugiau atsižvelgti į jo medžiagiškumą, audimo būdą, spalvą ir pan.


Pledo medžiagiškumas


Renkantis pledą, paprastai daugiausiai dėmesio skiriame jo estetikai. Tačiau specialistai rekomenduoja pirmiausia atkreipti dėmesį ne į dizaino subtilybes, o į medžiagiškumą. Būtent pledo sudėtis nulemia jo šildomąsias savybes. Taip pat ji prisideda prie pledo faktūriškumo, o tai be galo svarbu interjere. Toliau aptarsime kelias populiarias pledų medžiagas.


Shutterstock


Avies vilnos pledai. Vilnoniai pledai yra sunkūs iš šilti, jie pasižymi tobulomis izoliacinėmis savybėmis ir kartu praleidžia orą, todėl po tokiu pledu tikrai nesušalsite ir neperkaisite. Avies vilna yra kiek šiurkštoka, tad ji labiausiai patiks natūralumo mylėtojams.


Alpakos vilnos pledai. Alpakos vilnos pledai yra kur kas švelnesni už avies vilnos pledus. Jie puikiai išlaiko šilumą. Taip pat jie tinka alergiškiems žmonėms. Didžiausias tokių pledų minusas yra aukšta kaina.


Kašmyro pledai. Prabangūs ir be galo minkšti kašmyro pledai puikiai šildo, tačiau yra tikrai nepigūs.


Lininiai pledai. Lininiai pledai savo savybėmis primena vilnonius pledus. Jie yra labai tvirti, juos galima skalbti. Kadangi jie yra laidūs orui, po jais neperkaisite ir neperšalsite.


Medvilniniai pledai. Medvilniniai pledai gali būti ir storesni, ir plonesni, tad galima atrasti tinkamą variantą tiek žiemai, tiek vasarai. Puiki šių pledų savybė – juos galima dažnai skalbti, tad jie puikiai tinka ir alergiškiems žmonėms.


Sintetinio pluošto pledai. Sintetiniai pledai paprastai būna gan šilti. Deja, jie labai traukia dulkes, plaukus, įvairiausius siūlelius. Taip pat jie smarkiai įsielektrina.


Shutterstock


Dizaino subtilybės


Pledo spalvą bei tekstūrą rekomenduotina rinktis pagal sezoną. Pavyzdžiui, šiuo metų laiku puikiai tinka kopijuoti medžių lapų spalvas (geltona, oranžinė, garstyčių ir pan.). Kalbant apie tekstūrą, šaltuoju sezonu puikiai atrodo stambūs mezginiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis