10 karščiausių 2018 m. rudens ir žiemos sezono interjero dizaino tendencijų

Atrinkome 10 pagrindinių šio sezono tendencijų, kurių nereikia bijoti įsileisti į savo namus.

Šį rudenį ir žiemą dominuos sodrūs tonai, vienodos spalvos daiktų grupės, juodos spalvos akcentai ir stambūs gėlių raštai. Taigi, kaip pritaikyti šias tendencijas namuose? 


1. Stambūs gėlių raštai 


Tai labai estetiška tendencija – juk kam nepatinka didelio masto gėlių raštai? Jie namuose sukuria prerafaelitų drobių nuotaiką. Tokiais raštais marginamos pagalvėlės, patalynė ir sienos. Stambios gėlės yra ryškus akcentas, todėl visur kitur taikykite paprastumo, minimalizmo principus, kad išvengtumėte chaoso ir beskonybės. Taip pat svarbu derinti spalvas.


2. Neutralūs tonai


Įvairių elementų deriniai sukuria paprastą ir estetišką vaizdą, akcentuojant natūraliai atrodančius baldus. Prie jų derinkite subtiliais raštais margintus indus, šviesiai pilkas kėdes ir neutralių spalvų įdomesnės tekstūros kilimą.


Shutterstock nuotr.


3. Auksas


Auksas dominavo jau pavasario – vasaros sezone, tačiau aktualumo nepraranda ir šiame sezone. Tiesą sakant, jo matysite dar daugiau! Kodėl gi nepritaikius šios spalvos originaliai ir žaismingai? Pavyzdžiui, įsigykite aukso spalvos kilimą, kuris itin derės prie moderno stiliaus baldų. 


4. Juoda 


Monochrominių interjerų gerbėjams ši tendencija turėtų patikti: visi aksesuarai turi būti juodi. Bet jei jūs nenorite piktnaudžiauti juoda spalva, galite ją diegti nedideliais blokais, pavyzdžiui, juodas sienos aksesuaras, juodas prie sienos pristumtas staliukas ir juodos lentynos virš jo. Galite derinti su baltais aksesuarais.


Shutterstock nuotr.


5. Rožiniai atspalviai


Senoviniai pilkšvai rožiniai atspalviai šį rudenį itin madingi. Jie yra puiki atsvara jau įprastais tapusiems rūdžių spalvos atspalviams. Kadangi rožinė spalva akiai yra maloni, ją labai lengva pritaikyti namų interjere. Rožiniai atspalviai suteiks namams šilumos, jie gražiai išsiskirs metalo, betono ir kitų tamsesnių neutralių atspalvių fone.

Drąsiausiems siūlome rinktis rožinio aksomo baldų apmušalus.


6. Tekstūros virtuvėje


Virtuvės interjere vyksta pokyčiai – vis labiau tolstama nuo elementarios struktūros: vienodo stiliaus spintelės, darbastalis ir sienelė už kriauklės ir viryklės. Naujausia tendencija yra viską maišyti, derinant kontrastuojančias spalvas ir tekstūras. Į lygų kvarcinį stalviršį integruojama grubaus medžio pjaustymo lenta arba prie tamsių virtuvės spintelių derinama šviesaus marmuro sienelė už viryklės.


7. Ryškios formos ir raštai


Ši žaisminga, spalvinga tendencija gali pakelti ūpą net didžiausiam pesimistui. Jos esmė – skirtingos ryškių spalvų formos ir raštai – dryžiai, geometriniai raštai, žirneliai ir pan. Drąsiausieji gali bandyti maišyti visas formas vienoje vietoje. Grafiniai raštai, ryškios spalvos ir švarios linijos. Nesistenkite visko pernelyg kruopščiai suderinti, tegul vyrauja kontrastai. Svarbiausia, kad atrodytų šiuolaikiškai.


8. Skandinaviškas vintažas valgomajame


Įsivaizduokite skandinaviško stiliaus ir nostalgišką, tradicinių raštų derinį. Tokie yra indai šį sezoną. Vis dėlto jų spalvos šiuolaikiškos – geltona ir mėlynai žydra, tad indai tikrai nesusilies su stalo dekoru, bet ir suteiks valgomajam neformalių, vintažinių natų. Ypač šis stilius išryškėtų blyškiai rožinių baldų fone.


9. Mėlyna


Tamsiai mėlyna akivaizdžiai dominuos ateinantį sezoną (ar kelis). Ji maloni akiai, bet kadangi yra tamsi, tobulai tinka žiemos mėnesiams, tad pasiruoškite matyti šią spalvą beveik visur. Ypač ji išryškėja derinant su auksine spalva. Dizaineriai pateikia egzotiškas improvizacijas mėlynos spalvos tema, pristatydami, pavyzdžiui, tamsiai mėlynus sienų apmušalus, margintus auksiniais geometriniais raštais, įkvėptais japonišku sašiko. Sašiko yra japoniškas siuvinėjimo būdas, kai suplyšę drabužiai sulopomi juos išsiuvinėjant. Tokie apmušalai kambaryje turi dominuoti, tad baldai ir aksesuarai turėtų būti minimalistiniai, paprastesni.


Shutterstock nuotr.


10. Rankų darbo gaminiai 


Visi mes vis daugiau laiko praleidžiame socialiniuose tinkluose, o juose pastebima sveikintina tendencija – populiarėja rankų darbo, liaudies dirbinių įkvėpti baldai ir aksesuarai. Rankomis austi ar rišti kilimai, dekoratyviniai skiautiniai ir pinti šviestuvų gaubtai kuo toliau, tuo labiau populiarės. Tamsiuoju metų laikotarpiu itin aktualus tampa namų jaukumas, kurį padeda sukurti sąmoningai, su meile pagaminti baldai ir aksesuarai. 


O kokios tendencijos laukia kitais metais galėsite sužinoti parodoje „Ambiente“, kuri vyks 2019 metų vasario 8-12 dienomis Frankfurte, Vokietijoje.  2019 metais „Ambiente“ paroda organizuos daugybę prestižinių apdovanojimų ceremonijų. „Vokiško dizaino apdovanojimas“ vyks pirmąją parodos dieną. Parodos lankytojai turės galimybę apžiūrėti apdovanojimus pelniusius produktus. „Ambiente“ parodoje matysite „Virtuvės inovacijų apdovanojimą“ bei „anti-apdovanojimą“ „Plagiarius“ už produktų piratavimą.  

 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis