Specialiai iš Frankfurto: naujausios 2018-2019 m. dizaino tendencijos

Individualumas, tvarumas, kūrybiškumas – šiais trimis žodžiais galima reziumuoti „Tendence 018“ parodoje išgrynintas tendencijas. Metams persiritus į antrą pusę akivaizdu, kad šiemet tendencijos kelios, o ne viena, kaip anksčiau.

Kadangi dabar madinga kone viskas, išsiplečia kūrybiškumo, eksperimentavimo ir šmaikštavimo spektras. Tai pasireiškia, pavyzdžiui, kaip naujausia etninio stiliaus tendencija, kai įkvėpimo ieškoma prieštaringiausiose kultūrose ir derinant įvairius elementus kuriami visiškai nauji dalykai. Svarbūs tampa ne tik tradiciniai raštai ir motyvai, bet ir patys meniniai gebėjimai bei netobulumo grožis. Atsiranda susidomėjimas produkto kilme ir istorija, jo dizainu ir gamintojais. Į kūrybos ir kultūrų katilą įsilieja nauji elementai, tokie kaip Amerikos ir Australijos čiabuvių tautų papuošalai ir dekoratyviniai elementai.


Taip pat pastebima itin dekoratyvi prabanga, kai ultra modernus stilius kuriamas pasitelkiant ryškias spalvas ir daug blizgučių. Šį stilių paryškina subtilios, dažnai humoristinės detalės, pvz., kiaulė su sparnais.


Gamta ir jūra


Vis dar vyrauja natūralus, skandinaviškas stilius. Vis dar populiarus išlieka lagom gyvenimo būdo stilius, kilęs iš Švedijos. Jo esmė – gyvenimo pusiausvyra, saikas, kai įvykių ir daiktų gyvenime nei per daug, nei per mažai. Taip gyventi geriausia ramioje aplinkoje, kurioje daug natūralaus medžio, betono, akmens, pintų daiktų ir, žinoma, natūralios tekstilės – lino ir vilnos.


Nepavyks išvengti ir plačios jūros temos, kuri gali būti atspindėta labai įvairiai – nuo vasaros paplūdimyje atgarsių iki klasikinio jūrų kapitono stiliaus.


Harmoningos spalvų paletės


Daugybė – šiais laikais itin skirtingų – dizaino elementų apjungiami naudojant harmoningus spalvų derinius. Dažniausiai imama intensyvi bazinė spalva ir įvairūs jos atspalviai nuo šviesių iki tamsių. 2018 / 2019 rudens ir žiemos sezonui žvalgykitės „Bordeaux“ (atspalviai nuo vyšninės iki šviesiai rožinės), „petrol“(nuo žaliai mėlynos iki blyškiai žydros) ir „curry“ (prieskonių spalvos nuo tamsiai pilkos, geltonos, oranžinės iki rudos atspalvių) spalvų derinių, taip pat šių metų spalvos – neoninės violetinės, kurios populiarėjimas šiuo metu įgauna pagreitį. 


Artėjant pavasariui galėsime tikėtis, be visų kitų, skaisčiai rožinių ir mėtų žalumo atspalvių, taip pat skaisčios garstyčių geltonos. Vis dar madingi išlieka mėlynos spalvos atspalviai – žydras, džinso ir indigo.


Nepakeičiama: blizgūs paviršiai ir minkšti, pūkuoti daiktai 


Kuriant laikui nepavaldžius akcentus neapsieinama be aukso, vario ir sidabro. Paviršiai skirtingi – nuo itin nušlifuotų ir nupoliruotų iki margintų tradiciniai raštais, graviruotų, perforuotų, sendintų. 


Kuriant paviršius dabar visada siekiama sužadinti lytėjimo juslę, tad paviršiai arba itin lygūs ir švelnūs, arba įdomios, išskirtinės tekstūros. Elegantiškas aksomas, jaukus dirbtinis kailis, pūkuoti užklotai ir purios plunksnos nepalieka abejingų.Stilingos laužavietės-židiniai


Terasos ir oranžerijos, kuriose priimdavome svečius visą vasarą, paverčiamos kambariais, kuriuose galima ilsėtis ir pramogauti visus metus. Šaltuoju metų laiku šios patalpos šildomos židiniais ir stilingais žalvario ugniakurais, kurių dizainas nukelia į trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį. Daugiafunkcis apšvietimas padeda sukurti atpalaiduojančią, šiuolaikišką aplinką: šviestuvai ne tik keičia spalvą, bet dar ir tarnauja kaip per „Bluetooth“ jungtį prijungiami garsiakalbiai ar šampano vėsinimo talpos.


Ir daugybė įvairiausių gyvūnų...


Jokia tendencija neapsieina be gyvūnų. Šįkart paradui vadovauja lama, paskui kurią žygiuoja žirafa, zebras, panda ir tinginys. Jau nekalbant apie visą pulką egzotinių paukščių, tokių kaip flamingai (taip, jie dar neapleidžia pozicijų), papūgos ir netgi išgalvotos skraidančios būtybės. 


Vabzdžiai taip pat neatsilieka – drugeliai draugiškai dalinasi dėmesiu su musėmis, vabalais ir vorais. Kalbant apie jūrinę temą, vis labiau dominuoja medūzos, krevetės, krabai ir koralai.


Juodi ir balti švenčių atributai 


Advento metu Kalėdų laukimo nuotaiką padeda kurti žvaigždės, žvakės, žaisliukai, dekoracijos, Kalėdų senelių figūrėlės, taip pat įvairūs šiaurės gyvūnai kartu su lamomis, žirafomis ir zebrais. Kalbant apie spalvas, vyrauja neoninė violetinė, tamsiai raudona ir rožinė, žaliai mėlyna ir skaisčiai žalia, labai šilti geltonos spalvos atspalviai ir auksinė. 


Norintieji šventėms namus puošti tradicine raudona spalva, ją derina prie šviesaus medžio. Velykų dekoras ryškesnis ir skaistesnis – vyrauja šviesiai rožinė ir mėtų žalumo spalvos. Įdomu tai, kad ir Velykų zuikiai, ir Kalėdų seniai puošiami juodais ir baltais drabužiais.


Kita „Tendence“ paroda vyks 2019 m. birželio 29 – liepos 2 d.


„Tendence 2019“ struktūra daug labiau atspindės skirtingus poreikius. Ateityje „Tendence“ vyks nuliniame 8, 9, 11 ir 12 paviljonų lygyje. Papildomai, 9.1 paviljono „International Sourcing“ skyriuje savo produkciją eksponuos tiekėjai iš viso pasaulio.


11.0 paviljono „Sunshine State“ skyriuje šventinių dekoracijų tiekėjai eksponuos gaminius, kurie bus madingi dar kitų metų pavasarį ir vasarą. Apsilankę 9.0 paviljono „Moment Markets“ skyriuje, rasite visiems metų laikams ir visoms šventėms skirtų papuošimų. 


12.0 paviljono „Design City“ skyriuje lankytojai ras prabangesnių gaminių – nuo tradicinių, laikui nepavaldžių iki pačių moderniausių, minimalistinių. 


Daugiausiai pokyčių išvysite 8.0 paviljono „Style City“ skyriuje bus įrengtas „prekybos miestas“ su įvairiais skyriais, atspindinčiais skirtingus gyvenimo scenarijus, pavyzdžiui, „Modernų“, „Žemės“, „Miesto“, „Jaukų“ ar „Nuotykių“. Čia bus eksponuojami šiuos scenarijus pabrėžiantys ar simbolizuojantys objektai. Be to, kiekvienas 8.0 paviljono skyrius turės atskirą „turgavietę“, įrengtą atsižvelgiant į konkretaus skyriaus tematiką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis