Specialiai iš Frankfurto: kokios naujos tendencijos beldžiasi į namus

(1)

Frankfurte vykusioje parodoje TENDENCE sutikome dizaino ekspertą Stefaną Nilsoną, kuris pasidalijo, ką šiuo metu turėtumėme įsileisti į savo namus, o ką vertėtų pamiršti.

– Kokius naujus pokyčius pastebite interjero dizaino srityje?


– Pastaruoju metu neįvyko drastiškų pokyčių. Paprastai interjero pokyčius paskatina pasikeitusios elgesio tendencijos – pavyzdžiui, kai tampa madinga rengti kokteilių vakarėlius namuose arba, kai savaitgalio vakarienes namuose pradeda gaminti vyrai. Šiandien mes nepastebime didelių elgesio pokyčių, o tai reiškia, kad namuose neatsiranda naujų objektų. Juose dažniausiai stovi ta pati sofa, kaip ir prieš penkerius metus, mūsų virtuvė ir miegamasis taip pat nepasikeitė. 


Vis dėlto, galime kalbėti apie tam tikras naujoves. Pavyzdžiui, miegas tapo prabanga. Kadangi kokybiškas miegas nulemia sėkmingą gyvenimą, mes daug investuojame į miegamąjį – patalynę ir kt.


Beje, nors objektai tokie patys, pasikeitė jų spalvos. 2018-ieji yra spalvų metai. Galbūt sofa ir virtuvė šiais metais tos pačios kaip anksčiau, bet bent jau jų spalva kitokia.


Messe Frankfurt Exhibition GmbH


– Ar sutinkate, kad šioje srityje nebėra vienos dominuojančios tendencijos? 


– Taip. Kaip jau minėjau, niekas pastaruoju metu per daug nepasikeitė, nors neabejoju, kad ilgainiui pokyčių neišvengsime. Pavyzdžiui, aš neturiu abejonių, kad interjero dizaino srityje įvyks tas pats, kas mados srityje. Pažvelgus į prekės ženklus, tokius kaip „Gucci“, akivaizdu, kad dominuoja keistumas, savotiškumas, neįprastumas. Į pirmą planą iškyla asmenybė. Manau, kita išskirtinė tendencija bus pabrėžti, iškelti asmenybę...


Asmeninio albumo nuotr.


– Teigiate, kad „hygge“ ar „lagom“ nėra tendencijos. Kaip apibūdintumėte šiuos reiškinius?


„Lagom“ išvertus iš švedų kalbos reiškia „vidutiniškas“. Kas nori būti vidutinybe, kai gali būti unikalus ir nepaprastas? Kalbant rimtai, daugumai žmonių, ypač anglakalbėje pasaulio dalyje, „lagom“ reiškia harmoniją, pusiausvyrą.


Siekiame darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros. Siekiame būti harmoningi sportuodami, rūpindamiesi vaikais, norime gyventi tvarų ir harmoningą gyvenimą. Todėl žinoma, aš suprantu kodėl „lagom“ taip išpopuliarėjo Jungtinėje Karalystėje ir JAV. Vis dėlto pats žodis reiškia „vidutiniškas“.


Panašiai ir daniškas žodis „hygge“. Jis reiškia tai, kaip elgiamės natūraliai. Todėl vargu ar įmanoma kalbėti apie tokią tendenciją Švedijoje ir Danijoje, bent jau paviršutinišku lygmeniu. 


Kodėl šios gyvenimo koncepcijos tapo tokios populiarios? Galbūt dėl to, kad tai kokybiškos medžiagos, subalansuotas gyvenimo tempas, stiprios vertybės... Visi šito norime.


– Apskritai, kaip „hygge“ ir „lagom“ fenomenas pakeitė interjero dizainą?


„Hygge“ ir „lagom“ įkvėpė natūralistinį prislopintų tonų interjerą, kuriame vyrauja natūralios medžiagos, o jų paviršius skiriasi nuo to paviršiaus, kurį liečiame dažniausiai – išmaniojo telefono.


Visi norime gyventi geriau, o „hygge“ ir „lagom“ yra tarsi savotiškos gairės, nurodančios, kuria linkme judėti.


Messe Frankfurt Exhibition GmbH


– Kokios tendencijos yra svarbiausios interjero dizaino srityje?


Sakyčiau, šiuo metu viskas sukasi apie spalvas. Visi mes bijome suklysti, tad įkvėpimo semiamės iš tų, kurie spalvas naudoja tinkamai. Šiuo metu vyrauja žemės tonai – terakotos, garstyčių, pilka, kiaušinio lukšto ir galbūt dar įvardinčiau džinsus primenantį žydrą atspalvį.


– Ar galite išvardinti penkias pagrindines šio rudens ir žiemos sezono tendencijas?  


Spalvos. Svarbiausia yra spalvos. Indus ar pagalvėles derinkite prie terakotos, garstyčių, kiaušinio lukšto, pilko ar džinsų atspalvio. Arba jei nenorite pirkti nieko naujo – perdažykite.


Keramika – įsigykite minėtų spalvų keraminių vazonų ar vazų. Svarbiausia, kad jie visi būtų matiniai, neblizgūs.


Gėlės ir kambariniai augalai. Žaluma yra labai svarbi. Namuose būtina turėti daug augalų – jų nusipirkite, o dar geriau – mainykitės su draugais. Orchidėjos išėjo iš mados, dabar vyrauja augalai su dideliais, žaliais lapais.


Messe Frankfurt Exhibition GmbH


MiegamasisJei gerai išsimiegosite, pagerės ir gyvenimo kokybė. Būsite lieknesni, laimingesni, dirbsite patinkantį darbą. Bent jau taip turėtų būti. Tad interjero dizaine itin pabrėžiama tai, kas gerina miego kokybę. Todėl investuokite į kokybišką patalynę, užtiesalus, pagalvėles ir pan.


Asmenybė. Kitas svarbus dalykas bus asmenybė. Pažvelkite, kaip ją pabrėžia tokie dizaineriai, kaip Paola Navone. Jei jums patinka disko stilius, įsirenkite namus taip, kad jie atspindėtų šią energiją. Jei labiau esate linkę klausyti klasikinės muzikos, jūsų namai gali būti ramesni. Svarbiausia – pamirškite visas tendencijas ir susitelkite į tai, kas patinka būtent jums. Asmenybė bus madingiausia 2019 metų tendencija.


– Dėkojame Jums už pokalbį!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis