Danų laimės formulė, kurią namuose galima pritaikyti ir vasarą

Tikriausiai jau daugumai yra tekę susipažinti su daniška laimingo gyvenimo formule – hygge. Nors patį žodį yra gan sunku išversti į lietuvių kalbą, tačiau svarbiausia žinoti, kad į jį telpa šilumos, jaukumo ir saugumo sąvokos. Paprastai ši daniška gyvenimo koncepcija yra siejama su šaltuoju metų laikotarpiu, bet egzistuoja būdų, kaip „hygge“ principus pritaikyti namuose ir vasarą.

Patalynės atnaujinimas. Jei lauke vyrauja šilti ir vasariški orai, tai dar nereiškia, kad reikia nustoti kurti jaukumą savo miegamajame. Žiemišką patalynę, lovos užklotą bei pagalvėles šiuo metų laiku verta pakeisti lengvesniu ir šviesesniu pakaitalu.

Shutterstock


Laikantis „hygge“ principų, reikėtų rinktis jaukius, natūralius audinius. Pavyzdžiui, tam ypač tinka linas, kuris yra ne tik estetiškas bei patvarus audinys, bet ir labai malonus odai ir tinkamas miegojimui.


Neutralus bei natūralus dekoras. Vasarą namus labiausiai tinka puošti natūraliais, neutralių spalvų akcentais. Tokiu metu save apsupti norisi tokiomis medžiagomis, kaip mediena, ratanas, linas.


Shutterstock


Tai taip pat puikus metas lentynas ir palanges padabinti naujais vazoniniais augalais.


Šviežios gėlės. Šviežių gėlių puokštės perkelia dalelė vasaros į namų vidų. Jų žiedai ne tik nuspalvina interjerą, bet ir įneša gaivos bei geros nuotaikos.


Shutterstock


Valgomojo perkėlimas į lauką. Vyraujant šiltiems orams, reikia džiaugtis grynu oru. Nuostabu jei yra galimybė perkelti valgomąjį į lauką, terasą ar balkoną ir kartas nuo karto ten mėgautis pusryčiais, pietumis ar vakariene.


Shutterstock


Terasos bei balkono džiaugsmai. Terasa ar balkonas vasarą turėtų tapti nedidele oaze, kurioje būtų galima maloniai leisti savo laisvalaikį.


Shutterstock


Pasistatykite patogius lauko baldus. Erdvę puoškite pagalvėlėmis, lemputėmis, gėlėmis, galima patiesti net terasoms skirtą kilimą. Vakarais deginkite žvakes.


Vasariški gardumynai. Šiuo metu reikia džiaugtis vasaros privalumais ir iš šviežių uogų bei vaisių gaminti desertus bei gaiviuosius gėrimus, kuriais galėtų vaišintis šeimą bei užsukę svečiai.


Shutterstock


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis