Baldas, kuris iš namų išstumia kėdes: kodėl jį vis labiau mėgstame

Sėdmaišis – toks paprastas baldas, jame patogu išsidrėbti ir pajusti visišką atsipalaidavimo laisvę. Tobulo komforto idėja paperka labiausiai. Bet ir radikalus dizainas vertas aplodismentų – juk sėdmaišio konstrukcija ignoruoja taisykles ir tradicijas.

Galimybė nusileisti ant žemės

Kai jau atrodė, kad kėdė, kaip baldas, pasiekė patogumo viršūnę, interjerus užplūdo šie beformiai – nes gaminami be karkaso – baldai (ne veltui jų pavadinimas „bean bag“ reiškia pupelių maišą...).

Vos sėdmaišiai pasirodė ant „scenos“, iškart buvo pamėgti, nes įkūnijo laisvės pojūtį. Gal todėl, kad tai buvo metas, kai laisvė reiškė tiek daug: sėdmaišiai išpopuliarėjo praeito amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje ir tapo nesuvaržyto gyvenimo sinonimu.

Metams bėgant jų forma keitėsi priklausomai nuo baldų madų tendencijų, tačiau link XX amžiaus pabaigos populiarumas priblėso – tapę netgi šiokia tokia atgyvena jie tvirtai jautėsi tik žaisminguose vaikų kambariuose.

Shutterstock

Tačiau šiandieniniame pasaulyje daug pokyčių – ir sėdmaišiai prie jų prisitaikė. Nuo pagalvių formos „maišų“ iki aukštosios mados tendencijas atspindinčių kūrinių – tokių kaip dizainerio Alexanderio Wango sukurtas aptakus sėdmaišis, aptrauktas juodos spalvos oda, velvetu ir „patupdytas“ ant vario kojų; visi jei skirti patogiai atsipalaiduoti ir tokia neįpareigojančia nuotaika užkrečia interjerą.

Beformė forma

Atrodytų, kokia gali būti baldo be karkaso formų įvairovė... Tačiau ji didelė. Poilsiauti patogu ant tradicinių kriaušės ar L formos sėdmaišių, čia galima patogiai išsidrėbti, o atlošas prisitaiko prie nugaros formos.

Tačiau dabar populiarėja labiau apibrėžtos formos baldai be karkaso – jie atrodo solidžiau, gali priminti ir pufą, ir keliavietę sofutę, ir visavertį fotelį, ir nemenkų gabaritų jaukią pagalvę. Dizaineriai kuria sėdmaišių, sukomponuotų iš kelių geometrinių figūrų (jų siūlės padeda išlaikyti sąlyginį stabilumą), modelius, yra ir transformerių, kurių konfigūraciją galima keisti.

Shutterstock

Patinka ir kūnui, ir interjerui

Svarbiausi sėdmaišio privalumai – mobilumas ir aptakus siluetas: šios savybės suteikia galimybę lengvai keisti interjerą. Šiandien baldas gali būti čia, rytoj – kitur. Ankštoje erdvėje jis padeda taupyti vietą, nes galima atsisakyti sunkiasvorių baldų.

Shutterstock

Naudingas patarimas

Sėdmaišių dydis ne tik varijuoja, bet ir yra labai apgaulingas. Vienokie skirti mažiesiems, ant kitų išsitenka net keli suaugusieji. Įsitikinkite, kad jums patinkantis daiktas tikrai telpa numatytoje vietoje.

Shutterstock

Verta žinoti

Kad ilsėtis būtų išties patogu, nesiremkite ranka į sėdmaišį, kai sėdatės: tai jį išbalansuoja dar prieš prisitaikant prie kūno padėties. Nesisukiokite, kol patogiai neįsitaisėte, nes viduje esančios polistireno granulės (iš jų dažniausiai pagamintas užpildas, nors dabar yra ir inovatyvesnių sprendimų) pasiskirstys netinkamai. Sėdmaišis neturėtų liestis prie sienos ar kitų baldų, kai yra naudojamas, – tai irgi trukdo jam įgauti kūnui patogią padėtį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis