Dizainerės patarimai, kaip namuose įsirengti jaukią darbo vietą

Darbas iš namų šiandien tampa vis labiau prieinamas ir teikia išskirtinių privalumų: galimybė dirbti sau patogiu laiku, išvengti kamščių keliaujant į biurą ir atgal, derinti darbą su kelionėmis bei daugiau laiko būti su šeima. Tačiau norint išties efektyviai dirbti iš namų būtina disciplina bei tinkama darbo vieta ir, pasak interjero specialistų, tam nereiki atskiro kambario – patogią darbo vietą galima įsirengti po laiptais ar nišoje. Interjero dizainerė dalijasi patarimais, kaip namie įsirengti įkvepiančią, patogią bei stilingą darbo erdvę.

Svarbiausia neapsikrauti

Architektūros ir interjero dizaino studijos „Toota“ vadovė Justė Žibūdienė pastebi, kad darbo kambariai tampa labiau minimalistiniai – žmonės nori turėti darbo vietą tik su būtiniausiais daiktais. Nėra būtinybės apsikrauti krūvomis knygų, jei jos nereikalingos konkrečiam darbui atlikti, daugelį dokumentų galima saugoti kompiuteryje, kad nereikėtų kaupti segtuvų su popieriais. Daug vietos atlaisvina tinkamas daiktų organizavimas – įvairios dėžės, stalčiai, spintelės, įrengtos po stalu taupo vietą ir palieka stalo paviršių laisvą tik toms priemonėms, su kuriomis dirbama.

Shutterstock

Kaip rašoma spaudos pranešime, pirmiausia reikėtų atsakyti sau į klausimą, kiek daiktų ir įrangos bus laikoma darbo kambaryje. Tai padės geriau suprasti, kokio dydžio darbastalis reikalingas, reikės atvirų ar uždarų spintelių, ar reikės lentynų ir panašiai. Neretai darbo vietai pakanka patogios kėdės ir nedidelio stalo. J. Žibūdienė atkreipia dėmesį, kad pastaruoju metu rinkoje pristatoma nemažai transformuojamų – kintamo aukščio darbo stalų. Jie ergonomiški bei skatina kūno padėties keitimą dirbant, tad mažiau apkraunamas stuburas. Įsirenginėjant darbo vietą būtina atsižvelgti ir į saugumą bei sveikatą – geriau negailėti laiko išsirinkti patogią kėdę bei stalą, nes tai padės susikoncentruoti ir dirbti produktyviau, kels daugiau pasitenkinimo darbu.

Shutterstock

Ši namų zona atspindi ir individualų darbo stilių, todėl renkantis baldus dizainas ne mažiau svarbus nei patogumas. „Lietuvoje šiuo metu dažniau pasirenkami modernaus stiliaus baldai. Įsirenginėjant darbo kambarį laimi lengvesni, mažesnių gabaritų bei plačiau pritaikomi modernaus stiliaus baldai. Vyrauja daug medžio, natūralių paviršių, populiarios metalinės palengvintos kojos, ypač gausu geltonųjų metalų – vario bei žalvario, naudojamos marmuro detalės bei betono medžiaga. Mėgstantys brandų ir laikui nepavaldų stilių renkasi klasikinius medinius baldus bei minkštos odos krėslus“, – sako J. Žibūdienė.

Nebūtina atskira patalpa

Kur namuose bus įrengiama darbo zona nusprendžia vienas esminis klausimas – kaip dažnai ten bus dirbama. Jei dirbama bus daug, tuomet ekspertė rekomenduoja įsirengti privatų darbo kambarį su natūraliu apšvietimu. Tai nebūtinai reiškia atskirą patalpą – dažnai darbo zonai atitenka dalis svetainės ar kito kambario, o privatumui sukurti naudojama perregima pertvara, per kurią dar ir patenka daugiau šviesos.

Shutterstock

Jei dirbama bus tik epizodiškai, tuomet darbo zona gali būti įrengta ir pereinamoje erdvėje, miegamajame, prie virtuvės ar netgi po laiptais. Kitas vis populiarėjantis sprendimas – skirti darbui vietą nišoje arba sieninėje spintoje. Nišoje galima lengvai sutalpinti nedidelį stalą, kelias lentynas, pristumti patogią kėdę, o nebenaudojant galima tiesiog užverti duris – tai erdvę taupantis sprendimas.

Shutterstock

Tinkamas apšvietimas padeda dirbti

Kalbant apie apšvietimą – jei dirbama daug, dizainerė rekomenduoja rasti vietą darbo stalui prie lango ar stoglangio, nes natūralus apšvietimas nekenkia akims bei geriau nuteikia dirbant ilgesnį laiką. Patogiausias yra šoninis apšvietimas, dešiniarankiams – iš kairės, o kairiarankiams atvirkščiai. Tačiau jei dirbama tik epizodiškai, pakaks ir gero dirbtinio apšvietimo.

Shutterstock

Mažos smulkmenos gali padėti susikaupti darbui ar tiesiog padaryti darbo erdvę jaukią, malonią bei asmenišką, todėl J. Žibūdienė siūlo išsirinkus būtiniausius patogius baldus nepamiršti ir stilingų smulkmenų. Dabar madingi natūralių medžiagų aksesuarai – betoniniai, marmuro, grafito, granito, akmens, mediniai bei metaliniai. Svarbu, kad jie derėtų prie bendros interjero stilistikos ir padėtų kurti darbui tinkamą atmosferą. Jei pakanka šviesos – keli augalai ne tik pagyvintų erdvę, bet ir padėtų sukurti sveikesnę darbo aplinką.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis