Interjero aksesuarai – paprastas būdas sukurti pasirinktą erdvės charakterį

Interjero aksesuarai – tai vienas paprasčiausių būdų suteikti namų erdvei charakterio bei užbaigtumo jausmo. Augalai, meno kūriniai, suvenyrai iš kelionių ir kitos panašios detalės pasakoja namų ir jų savininkų istoriją. Šiame tekste pristatysime pačius svarbiausius interjero akcentus bei aptarsime dekoravimo jais subtilybes.

Augalų galia interjerui suteikti gyvybės bei energijos. Nors augalais dekoruoti namų erdvę populiaru jau nuo senų laikų, tačiau pastaraisiais metais ši tendencija užima ypatingą vietą interjero dizaino kontekste. Žmonės yra išsiilgę gamtos ir visais įmanomais būdais bando perkelti jos dalelę į namų vidų. Augalai interjerą papildo ne tik estetine gaiva, bet kartu prisideda ir prie oro švarinimo bei geros nuotaikos kūrimo.

Shutterstock

Namuose augalus galima laikyti vienas šalia kito, kuriant įdomias jų kompozicijas, arba išdėlioti po vieną ar kelis skirtinguose kambariuose. Renkantis augalus, svarbu neužmiršti įvertinti natūralios šviesos kiekį pasirinktoje namų erdvėje, kad galėtumėte džiaugtis sveikomis bei gyvybingomis namų puošmenomis.

Užuolaidos – erdvės atmosferiškumo ir jaukumo kūrėjos. Užuolaidos (ar romanetės) – interjero aksesuarai, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti ne itin svarbūs, tačiau būtų klaidinga taip manyti. Užuolaidos gali būti įvairiausios – ryškios ir patraukiančios akį, arba neutralios ir beveik nepastebimos, tačiau bet kokiu atveju jos sukuria užbaigtos bei gyvenamos erdvės įspūdį. Šis aksesuaras paprastai yra siejamas su namų jaukumu, jis erdvei teikia vizualinio minkštumo ir švelnumo.

Shutterstock

Pledų bei kilimų naudojimas interjero gyliui formuoti. Gyvenamųjų namų įspūdį taipogi kuria kilimai ir įvairūs minkšti pledai, kurie derėdami su kietomis namų tekstūromis (sienų apdaila, grindimis, baldų paviršiais), sudaro gilaus interjero įspūdį. Minkšti kilimų bei pledų paviršiai erdvei suteikia estetinės bei fizinės šilumos.

Shutterstock

Šviestuvais kuriama pozityvi nuotaika. Nuo grindinių šviestuvų iki lempučių girliandų – šviestuvai turi nepaprastą galią sukurti kambario nuotaiką. Tokie dirbtinės šviesos šaltiniai yra ypatingi interjero akcentai, nes jie ne tik apšviečia erdvę tamsiuoju paros metu, bet ir gali būti originaliais namų akcentais nepriklausomai nuo paros laiko.

Shutterstock

Tam, kad šviestuvų pagalba būtų galima kurti pasirinktą kambario nuotaiką, visada rekomenduojama rinktis apšvietimą, kurį būtų galima reguliuoti šviesos reguliatoriaus pagalba.

Veidrodžiai – praktiški bei estetiški interjero akcentai. Kalbant apie interjero akcentus, neįmanoma nepaminėti veidrodžių. Veidrodžiai interjere yra svarbūs, nes jie sukuria papildomos erdvės bei šviesos įspūdį.

Shutterstock

Veidrodžiai yra ypatingai aktualūs nedideliuose namuose, tačiau išskirtinai jie gali atrodyti ir erdviose patalpose. Didelei erdvei rekomenduotina rinktis veidrodį su ekstravagantišku rėmu, taip šis aksesuaras taps dėmesį koncentruojančiu interjero elementu.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis