Interjero koncepcija, kuri padės subalansuoti gyvenimą

Nors ne vieno žodyne jau atsirado „hygge“, tačiau šiais metais bangas kelia naujas skandinaviškas specialus terminas – „lagom“. Švediškas žodis „lagom“ reiškia pakankamai, saikingai, kaip tik reikiamą kiekį. Kitaip tariant, nei per daug, nei per mažai. Jis kilęs iš frazės „lagom är bäst“, kuri reiškia tinkamas kiekis yra geriausia.

„Lagom“ siekia sukurti geresnį, laimingesnį ir labiau subalansuotą kasdienį gyvenimą. Tai gyvenimas išlaikant ekologinę pusiausvyrą – taupant energiją ir vandenį, mažinant šiukšlių kiekį ir daugiau pakartotinai panaudojant. Vis dėlto, didesnis sąmoningumas nereiškia, kad atimate iš savęs bet kokią prabangą.


Jeigu „hygge“ reiškia jaukumą, gerą savijautą ir pasitenkinimą, „lagom“ daugiau orientuojasi į gyvenimo būdą, kai sąmoningai pasirenkamas paprastesnis gyvenimas, kuriam būdinga pusiausvyra, taupumas ir tvarumas. Laimei, abi šios koncepcijos gali sėkmingai sugyventi tarpusavyje!


Taigi, kaip įdiegti „lagom“ koncepciją savo gyvenime – įnešti daugiau pusiausvyros ir paprastumo? Štai keli praktiški patarimai, kaip įvaldyti „lagom“ gyvenseną…


Shutterstock


Apgalvokite savo „turtą“


Jeigu „lagom“ reiškia saikingumą, tai lengviausia šią koncepciją įgyvendinti peržiūrint, kiek „turto“ turime savo gyvenime. Taip pat turime pakeisti savo požiūrį į daiktus. Šiuo atveju turtu vadinami visi tie daiktai, kurie užgriozdina mūsų namus, bet kurių nenaudojame. Pavyzdžiui, drabužiai, kurių niekada nedėvime. Dauguma mūsų prisiperkame visko daugiau, nei mums reikia, ir šie prikaupti daiktai kelia mums stresą, jau nekalbant apie poveikį aplinkai.


Shutterstock


Didesnis sąmoningumas šuo atveju reiškia:

atsikratoma visų nereikalingų daiktų, pavyzdžiui, juos paaukojant labdarai;

prieš perkant kiekvieną naują daiktą gerai apgalvojama, ar jis tikrai yra būtinas;

išgryninamos vertybės daiktų klausimu: pirksite mažiau, tačiau geresnės kokybės, o gal rinksitės prekes iš etiškesnių ir ekologinę pusiausvyrą palaikančių parduotuvių?


Shutterstock


Pagalvokite apie saikingumo galią


Suprantama, net žodis „saikingumas“ gali skambėti nuobodžiai ir ne itin įdomiai, tačiau tame yra savotiškos galios, ypač kalbant apie maistą ir taupymą (esama nemažai sąsajų tarp mūsų santykio su maistu ir mūsų santykio su pinigais!). Žinoma, saiko pajautimas neateina taip lengvai, tačiau kai pradedi sąmoningai svarstyti, kaip saikas gali atsiliepti jūsų mitybai ir išlaidoms, tai gali būti labai naudinga.


Pagalvokite, kaip galėtų atrodyti visiškai kitas spektro galas. Kaip jaustumėtės ir atrodytumėte, jeigu valgytumėte visai savęs neribodami? Kaip jaustumėtės ir atrodytumėte, jeigu labai ribotumėte savo mitybą? Kai įvertini kraštutinumus, tuomet pamatai, koks puikus dalykas yra saikas. Nes tai – kaip tik tiek, kiek reikia!


Prieš išleisdami – taupykite


Šiais laikais gana paplitusi mada už viską atsiskaityti kreditine kortele, tačiau tai savaime nėra tvaru. Todėl prieš išleisdami pinigus pabandykite juos sutaupyti! Žinoma, tai gali tapti iššūkiu, tačiau pabandyti verta. Pamatysite, kad sutaupę sumą ypatingai suknelei ar kitam daiktui jausite pasitenkinimą, kuris suteiks daugiau džiaugsmo ir sumažins kaltę, kurią patiriate dar labiau įlindę į skolas. Kai pradedate taupyti, tai taip pat reiškia, kad geriau suvokiate savo pinigų leidimo įpročius ir biudžetą, o tai yra labai puikus dalykas!


Pagalvokite apie pusiausvyrą jūsų darbe/gyvenime


Ar baigiate darbą laiku? Ar turite pietų pertrauką? Ar savaitgaliais tikrinate elektroninius laiškus? „Lagom“ – tai pusiausvyra, o nuolatinis darbas be poilsiui ir atsipalaidavimui skirto laiko ilgainiui atsiliepia sveikatai ir nėra tvaru.

Pagalvokite, kaip galite pakoreguoti tam tikrus savo gyvenimo aspektus, kad sukurtumėte jame daugiau pusiausvyros?


Shutterstock


Suteikite savo namams ekologišką statusą


Supratimas apie aplinką ir mūsų poveikį jai – tai neabejotinai „lagom“. Ar yra kažkas, ką galėtumėte pakeisti savo namuose, kad sumažintumėte savo neigiamą poveikį aplinkai? Tai galėtų būti visų kaitrinių elektros lempučių pakeitimas į energiją taupančias, komposto dėžės įsirengimas ar didesnis sąmoningumas apie savo maisto atliekas.


Shutterstock


Sumažinkite savo galimybes rinktis


Pirma reakciją į pasiūlymą „sumažinti savo galimybes rinktis“ gali būti neigiama, tačiau leiskite paaiškinti. Šiais laikais kiekvieną dieną esame priversti priimti nesuskaičiuojamą galybę sprendimų. Nuo tos akimirkos, kai atsikeliame, turime nuspręsti, ką apsirengti, ką valgyti pusryčiams, eiti į darbą pėsčiomis ar važiuoti autobusu, pasiimti pietus iš namų ar kažką nusipirkti mieste. Nors turėti keletą pasirinkimų – puikus dalykas, tačiau kai tų galimybių pernelyg daug, kartais galime jaustis priblokšti ir bejėgiai.


Sąmoningas savo pasirinkimo galimybių mažinimas gali tapti visai įdomia patirtimi. Pagalvokite apie bazinį garderobą (tai keli pagrindiniai drabužiai, kurie niekada neišeina iš mados), bazinį makiažo ir odos priežiūros priemonių rinkinį, kelių dienų meniu sudarymą ir taip toliau. Visa tai sumažins jūsų pasirinkimus ir leis jums geriau jaustis.


Tikimės, kad šie patarimai suteiks jums keletą idėjų, kaip pasinaudoję „lagom“ koncepciją galite savo gyvenimui suteikti daugiau pusiausvyros!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis