Kaip apstatyti mažą butą?

Dauguma gyvename mažame ir ankštame bute, tačiau tai nereiškia, kad gyvensite nepatogiai ar nestilingai. Įprasta, kad mažu butu laikome būstus iki keturiasdešimties kvadratinių metrų, tačiau įmanoma gyventi ir dar mažesniuose namuose.

Išsinuomavus ar nusipirkus tokį butą, reikėtų labai atsakingai galvoti apie baldų apstatymą bei kitus dalykus, kurių jums gali prireikti, kadangi įrenginėjant ir ruošiant butą gyvenimui jis turi funkcionuoti visu šimtu procentų vien dėl mažos kvadratūros.

Palyginimui, pagalvokime apie didesnius butus. Didesniuose butuose žmonės turi daugiau galimybių perstatyti baldus, įsirengti didesnę virtuvę ir pan., tačiau jokios realios didesnės funkcijos tie daiktai nepadarys, tiesiog bute bus daugiau erdvės. Taigi, kad mažame bute netrūktų edrvės bei patogumo, kaip minėjau, viskas turi būti apgalvota iki smulkmenų.

Dažniausiai mažame bute būna viena erdvė, kurioje ir turite viską sutalpinti, taip pat maža virtuvė bei vonios kambarys, sudėtingiau, kai vienoje erdvėje turite sujungti virtuvę su svetaine bei miegamuoju, tačiau, bet kokiu atveju, mažuose butuose reikalingos erdvių pertvaros. Jos gali būti medinės, galite naudoti knygų lentynas ir net paprasčiausias dekoruotas širmas. Žinoma, naudingiausia ir paprasčiausia naudoti jau minėtas lentynas, kadangi ten galėsite susidėti įvairius daiktus, knygas, smulkmenas, taigi, jos bus funkcionalesnės. Kuo daugiau turėsite įvairiausių stalčiukų, nišų, lentynėlių ar dėžučių, tuo daugiau sutalpinsite daiktų.

Fotolia nuotr.

Virtuvė mažame bute, žinoma, nebus pati erdviausia, tačiau čia taip pat galėsite susidėti visus reikalingus prietaisus. Perkant kriauklę tokiai virtuvei, geriausia, kad ji būtų gili ir užimtų mažai vietos. Spintelės turėtų turėti kuo daugiau talpių stalčiukų, taip pat drąsiai kabinkite kuo daugiau lentynėlių. Šaldytuvą ir kitus prietaisus galite talpinti į spintą, stumdomomis durimis ar specialiai tam įrengtą didelę nišą sienoje, taip turėsite daugiau vietos. Jeigu neturite tokių galimybių, mažą šaldytuvą ar skalbyklę galite paslėpti po spintele virtuvėje ir uždėti užuolaidėlę.

Shutterstock nuotr.

Miegamasis. Jam daug vietos negalėsime skirti, taigi geriausi variantai: arba savo miegamąjį įrengti mažoje atskiroje erdvėje ir uždengti stumdomomis durimis, kurios saugotų jūsų privatumą, arba lovą statyti naudojantis lofto principu – statant laiptus ir darant pakėlimą lovai, kadangi taip sutaupysite vietos ir vėlgi, būsite atskirti nuo kitų erdvių. Jeigu yra galimybė, laiptuose bei po pačia lova, galite įrengti stalčius, į kuriuos, manau rasite ką padėti.

Shutterstock nuotr.

Jeigu jau sugalvojote kur ir kaip įsirengti savo miegamąjį, svetainei vietos tikrai turėtumėte rasti. Svetainės baldus galite pastatyti įprastai – vidury kambario arba prie sienos, taip pat panaudoti porą fotelių, stalelį–stalčiuką ir kt. Nepamirškite, mažame bute kiekvienas daiktas turi labiau funkcionuoti nei erdviame bute.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis