Kaip į interjerą įvesti prancūziško stiliaus akcentų?

Norint atnaujinti namus, įnešti kažko naujo bei šviežio, galite pamėginti pertvarkyti juos prancūzišku stiliumi – tai išties puikus bei vis labiau populiarėjantis pasirinkimas. Šiame straipsnyje pasidalinsime svarbiausiomis prancūziško stiliaus interjero detalėmis.

Spalvos. Prancūziškas stilius yra šviesa, lengvumas bei švelnus žaidimas su šešėliais bei atspalviais. Šiame stiliuje didelę reikšmę turi purpurinė, žalia bei mėlyna spalvos. Taip pat prancūziškame stiliuje yra populiarūs prie interjero pritaikyti paveikslai – jų šio stiliaus namuose dažniausiai galime rasti netgi ne vieną.

Fotolia nuotr.

Baldai. Pamirškite modernius baldus ar senoviško stiliaus, kaimiškas interjero detales – jų prancūziškame stiliuje nėra. Norint namus pritaikyti prie šio stiliaus, stenkitės pirkti paprastus, senovinius baldus. Galite nebijoti ir nudėvėtų baldų. Taip pat galite paprastą kėdę ar stalą ir viską dekoruoti savaip, nes prancūziškame stiliuje baldams yra svarbus rafinuotumas, solidumas, kuriam milžiniškos prabangos nereikia – tam užtenka net ir visiško paprastumo, tačiau jis turi būti pateiktas atitinkamai ir skoningai.

Shutterstock nuotr.

Virtuvė. Prancūziško stiliaus virtuvė yra galbūt kiek kaimiška, tradicinė. Vis dėlto, šioje vietoje keblumų kilti tikrai neturėtų, nes tokios virtuvės yra populiarios, todėl tikrai turėtumėte rasti, kur nusipirkti jau pilnai paruoštų virtuvės baldų komplektų pagal prancūzišką stilių.


Shutterstock nuotr.

Tekstūros. Skirtingai nei dauguma kitų stilių, prancūziškas stilius nereikalauja vien glotni, lygių, minkštų tekstūrų – šiame stiliuje yra priimtinas įvairių tekstūrų derinys. Galite naudoti tiek gruoblėtą paviršių, tiek kietą, tiek dažniausiai pasitaikantį minkštą, glotnų – visą tai leis pasiekti puikų, nenuobodų balansą.

Augalai. Augalai prancūziškame stiliuje yra labai svarbūs, todėl būkite tikri, kad jūsų namuose bus vieta skirta tik augalams. Net jei negalite investuoti pinigų į įvairius dailius augalus, kurie kainuoja tikrai nemažai, pasirūpinkite bent realistiškomis jų kopijomis, netikrais krūmais, gėlėmis. Kalbant apie augalų populiarumą, saulėgrąžos yra populiariausias pasirinkimas prancūziškame stiliuje. Nuo saulėgrąžų, pagal populiarumą, nedaug atsilieka rožės, levandos ir tulpės.

Shutterstock nuotr.

Viską sudėjus, prancūziškas stilius atrodo tikrai nepigus – įvairūs netradiciniai prancūziški baldai, augalai... Vis dėlto, prancūziškas stilius išsiskiria tuo, jog jis nėra griežtas. Šiam stiliui galite pritaikyti netgi pačius paprasčiausius bei pigiausius baldus, o gėles galima pakeisti netikrais, keletą mėnesių galinčiais puikiai atrodyti augalais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis