Kompromisai interjere: kaip mažą miegamąjį paversti jaukia ir praktiška zona

Trumpam pamirškite stereotipus ir tai, ką esate įpratę matyti sovietiniuose daugiabučiuose. Planuodami savo naująjį būstą gerai apgalvokite savo poreikius ir gyvenimo būdą. Ar jums tikrai reikalinga atskira virtuvės patalpa, jei užsukate ten tik pasidaryti arbatos, o valgote dažniausiai mieste - gal užteks įsirengti kompaktišką virtuvės zoną gyvenamojo kambario nišoje? O gal jums nereikalingas altorius televizoriui svetainėje priešais sofą, jei mieliau žiūrite filmus lovoje, pasidėję ant kelių nešiojamąjį kompiuterį? Pradėsime nuo miegamojo zonos. Šį kartą iškėlėme drąsų klausimą - ar tikrai miegamajame reikalingas langas, jeigu vis tiek ten įžengiate tik vakarais?

Praeitame straipsnyje, viename iš aprašytų buto išplanavimo variantų buvo pasiūlytas kompromisas atiduoti kelis vertingus langus buto patalpoms, kuriose leidžiate laiką šviesiuoju paros metu, o miegamajame susikurti jaukų naktinį lizdelį. Tokioje situacijoje svarbiausia yra išspręsti du dalykus: apšvietimą ir vėdinimą.

Shutterstock nuotr.

Pirmąjį ciklo straipsnį rasite ČIA

Vėdinimui, kadangi kalbame apie miegamojo patalpą, gali neužteki palikti angas natūraliai oro cirkuliacijai. Rekomenduojama įsirengti mechaninio vėdinimo sistemą (t.y. kai oras ištraukiamas ir tiekiamas ventiliatoriaus pagalba).

Apšvietimas - plati terpė kūrybingiems sprendimams, tačiau siūlome nepamiršti pagrindinės jaukaus apšvietimo taisyklės: jokios tiesioginės šviesos. Jeigu kalba eina ne apie virtuvės darbastalį ar rašomąjį stalą, greičiausiai jūs nenorite šildytis parduotuvių persirengimo kabinų tipo šviesoje. Netiesioginė šviesa gali būti sukuriama nukreipiant šviesos srautą į kokį nors paviršių, nuo kurio jis atsispindi, taip pat paslepiant lemputes lubų ir sienos nišose, skirtingų plokštumų sandūrose.

Shutterstock nuotr.

Plačias galimybes suteikia įtempiamų lubų technologija. Luboms naudojamas specialus audinys, virš kurio galima montuoti lempas. Tokiu principu įrengus šviečiantį fragmentą, gali būti sukuriamas stoglangio efektas. Ta pati technologija yra naudojama ir sienų apdailai, audinys gali būti raštuotas ar su atspausdinta nuotrauka ir tarnauti kaip fototapetai. Įrengus tokį šviečiantį paveikslą, sukuriamas vitrininio lango įspūdis.

Straipsnį apie įtempiamas lubas rasite ČIA

Shutterstock nuotr.

Dienos šviesos imitaciją galima sukurti panaudojant japoniškų shoji pertvarų principą. Jos yra gaminamos iš specialaus popieriaus, kuris praleidžia šviesą, ją išsklaido ir sušvelnina. Tam tikslui galima panaudoti bet kokią pusiau skaidrią medžiagą, pavyzdžiui, stiklą ar plastiką, ir už jo įrengus dienos šviesos lempas, sudaryti lango įspūdį. Tokiu pačiu principu galima padaryti slankiojančias duris, kurios šviesiuoju paros metu praleistų šiek tiek dienos šviesos, o vakare, įjungus lempas, sukurtų jaukų tarsi iš kitos patalpos sklindantį apšvietimą.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis