5 dizainerės patarimai, kaip jaukiai įsirengti terasą bute

Šiltuoju metų laiku terasa daugeliui iš mūsų tampa vieta, kurioje norisi praleisti kuo daugiau laiko. Jei terasa jaukiai įrengta, joje būdami galime pasijusti tarsi gamtoje. Tačiau, kai terasa yra bute, ją įsirengti tampa kur kas sunkiau. Kaip įveikti šį iššūkį pataria interjero dizainerė Audronė Ambrazienė.

Paprastai buto terasoje norime susikurti kampelį, kur galėtume pajusti dalelę gamtos, todėl ir spalvas vertėtų rinktis kuo natūralesnes. Rekomenduojama atspalvius derinti prie kambario, iš kurio išeinama į terasą, spalvinio sprendimo. „Nesiūlyčiau rinktis labai ryškių spalvų – raudonos ar oranžinės, tačiau, jei terasa išeina iš jaunuolio kambario, kodėl gi ne?“, – pataria interjero dizainerė.

Jaukią buto terasą padės sukurti ir tinkamas apšvietimas. Interjero dizainerė A. Ambrazienė jaukumui sukurti pataria naudoti žvakes, įvairaus dydžio žvakides, toršerus. Terasą pagyvintų akmenukų formos šviestuvai, kuriuos galite statyti ant grindų. Nebijokite naudoti ir šviečiančių vazų, netgi tokio tipo lauko baldų. Naujuose butuose įrengiamos gan didelės terasos, todėl jose patartina naudoti stambesnius šviečiančius objektus, pastebi dizainerė. Taip pat galite naudoti įvairius žibintus bei atviros liepsnos šviestuvus, kurie skleis šilumą ir neleis sušalti vėsų vakarą.

Terasai savitumo suteiks įvairių formų bei dydžių vazonai. Juose gražiai atrodo ne tik gėlės, bet ir krūminiai augalai, medeliai. Augalai terasoje suteiks jai gamtos artumo pojūtį. Tačiau, kaip pastebi A. Ambrazienė, vazonai terasoje turėtų būti derinami prie buto stiliaus ir interjero.

Pavyzdžiui, jeigu buto interjeras klasikinis, tuomet ir terasa turėtų būti klasikinė, tokiu atveju vazonai gali būti moliniai ar sendinto metalo. Jei buto interjeras yra modernus, tai ir vazonai turėtų būti modernių formų, tinkamiausi – metaliniai, plastikiniai.

Jei grindis norite kloti plytelėmis, jas galite derinti prie sienų ar užtraukiamo stogo spalvos. Tačiau daugiau jaukumo suteiks medinės grindys, kurios nebus tokios slidžios po lietaus ir taip stipriai, kaip plytelės, neįkais nuo saulės spindulių. O natūrali medžio spalva leis pasijusti arčiau gamtos.

Savitumo terasai suteiks ir minkšti baldai, sėdmaišiai, supamas krėslas, interjerą galite pagyvinti ir pagalvėlėmis. Pinti baldai su minkšta viršutine dalimi taip pat gerai atrodys jūsų terasoje. Tačiau interjero dizainerė pataria nebijoti ir plastikinių baldų, kadangi dabar interjeruose plačiai naudojamas plastikas, ir tokių baldų galima rasti kuo įvairesnių. Be to, jie yra atsparūs drėgmei, priešingai nei minkšti baldai, kuriuos reiktų dažnai slėpti nuo lietaus.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis