Naujausios šio pavasario dizaino tendencijos

Vis labiau artėjant pavasariui daugelis iš mūsų ketina perdekoruoti ar bent įnešti šiltos ir linksmesnės nuotaikos į namus. Tai pereinamasis periodas tarp ilgų žiemos vakarų, kai tiek daug laiko jaukiai praleidžiame viduje ir tarp sezono, kada stengiamės kuo ilgiau užsibūti lauke. Lyg norėdami paspartinti ir prisivilioti spalvingą pavasarį, vis labiau dairomės į ryškesnes ir žaismingesnes spalvas, skirtingas, bei šviesesnes medžiagas mūsų namams. Norintiems keisti namų nuotaika stilingai rekomenduoju atkreipti dėmesį į keletą šį sezoną populiarių elementų.

Metalo prisilietimas

Variniai metalo atspalviai, kaip ir 2014-aisiais, vis dar populiarūs. Tačiau vis daugiau ir daugiau matome sugrįžtančio žalvario. Žalvario metaliniai atspalviai suteiks modernų pojūtį tradicinėms ir klasikinėms medžiagoms, kaip medžiui, keramikai ar marmurui. Šiltus metalo atspalvius lengva derinti tiek su moderniu skandinavišku, tiek su solidesniu klasikiniu stiliumi.

V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.

1. Žalvario atspalvio vazos ir žibintai.
2. Šiltų metalo atspalvių aksesuarai arba tiesiog linksmi akcentai jūsų interjerui.
3. Nebijokite maišyti skirtingų atspalvių metalų. Sidabro, vario ir žalvario žvakidės.
4. Žalvario aksesuarus lengva derinti ir su taip populiariomis pastelinėmis spalvomis.
5. Švelnios oranžinės atspalvį turinti vario siena, norintiems didesnių pasikeitimų.

Pasteliniai atspalviai

Tai labai švelnus, romantiškas ir moteriškas stilius, tad nereikėtų persistengti ir perdekoruoti visų namų tik pastelinėmis spalvomis. Tačiau, jei išsirinksite keletą tarpusavyje derančių atspalvių interjeras įgaus ne tik elegancijos, bet ir žaismingumo, net jei spalvos ar aksesuarai nebūtinai bus vyraujantys. Rausvai violetinė, alyvinė, persikinė, pistacijos žalsva ar ledyno melsva spalvos dera su šviesių tonų interjerais, rusvo medžio ar net cemento kombinacijom. Drasesniems siūlau pastelines derinti su tų pačių atspalvių neoninėmis spalvomis. Vyraujanti gali būti pastelinė, o akcentuoti neonine.

V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.

1. Cukrinės vatos rožinė puikiai dera su žalvario, vario aksesuarais. O kamštinės medžiagos padėkliukas suteikia jaukų kontrastą.
2. Tualetinis staliukas su įvairių dydžių veidrodžiais ir dėžutėmis. Nebijokite maišyti skirtingas tekstūras ir atspalvius.
3. Švelniai samaninės žalios spalvos žvakės. Nepriekaištingai dera su dauguma pastelinių atspalvių.
4. Įvairių pastelinių atspalvių užklotai, tinkantys visiems metų sezonams.
5. Pastelinės žalsvos spalvos ir išskirtinio paviršiaus vazos ir žvakidės.

Mėlyna mėlyna

Po ilgokos pertraukos matome triukšmingai sugrįžtančią mėlyną. Ir ne tik tamsiai mėlyną, bet įvairių atspalvių. Neoninės, pastelinės, šviesesnės ar tamsesnės spalvos – visoms sakome taip. Didžioji paslaptis dekoruojant su mėlyna yra tai, jog būtent jos nereikėtų derinti, nereikėtų kruopščiai ir pedantiškai atrinkinėti tik vieno atspalvio. Pirmiausiai, tai yra ganėtinai sudėtinga, o antra sluoksniuodami mėlynus atspalvius interjerui suteiksite daugiau sodrumo, svetingumo ir jaukumo. Gilesni jos atspalviai ne retai suteikia ir prabangos jausmo, juk nebe reikalo vadinama karališkoji mėlyna. Šįkart su mėlyna sugrįžta ir džinsinė medžiaga. Drąsesniems siūlyčiau naudoti džinsą baldų apmušalams ar net užuolaidoms. Norintiems tik lengvai paeksperimentuoti siūlyčiau pradėti nuo stalo užtiesimų ar greitai pakeičiamų pagalvėlių užvalkalų.

V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.

1. Valgomojo kambario idėjos. Suolai ne tik sugrįžo į madą, bet ir yra daug praktiškesni, norintiems
susodinti daugiau žmonių. Šiuo atveju suolas dekoruojamas natūralaus audinio ilgomis pagalvėmis.
2. Balta keramika puošta tamsiai mėlynais raštais. Stiklinė vaza ir žvakidės puikiai dera kartu, suteikia vasariško lengvumo.
3. Melsvos stiklinės vazos, užklotai ir pintinės.
4. Įvairių atspalvių ir formų vazos.
5. Skirtingų raštų užklotai.

Panaudokime dar kartą

Namų interjere vis daugiau dėmesio skiriame medžiagų ir daiktų panaudojimui dar kartą. Tai puikus būdas tiems, kurie nori pokyčių interjere, bet išvengti didelių išlaidų. Tai gali būti rankenų, audinio, gaubtuvo, spalvos ar net pačios formos pakeitimas. Siūlau nebijoti eksperimentuoti, tai galimybė sukurti brangaus baldo ar aksesuaro įvaizdį pigesniems, pasitelkus tik mažas, nebrangias detales.

Neskubėkite išmesti savo atsibodusių minkštų dalių ar krėslų, gerai įvertinkite jų būklę ir naujai norimo pasiekti interjero stilių, gal būtent šis baldas galėtų atgimti dar kartą, jei pakeistumėt jo seną apmušalą nauju ir nebūtinai panašiu į senąjį. Perdirbimas ir panaudojimas dar kartą lygiai taip pačiai taikomas ir statybinėms medžiagoms. Čia sutinkame seną, bet naujai perdirbtą medieną sienų dekore. Naujai nušlifuota sena mediena turi daug daugiau charakterio bei suteiks daugiau jaukumo.

V. Valiulytės nuotr.
V. Valiulytės nuotr.

1. Perdirbtos medienos siena virtuvėje.
2. Perdirbtos medienos sienos. Pramoniniai šviestuvai

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis