Taiklūs patarimai, kaip vizualiai padidinti erdvę

Nemažai miestiečių vis dar gyvena ankštuose ir nepatogiuose senos statybos butuose, kiti įsikūrė tipiniuose, taip pat nedideliuose naujuose būstuose, tad kaskart, pradėdami remontą sename ar įrenginėdami naujo buto interjerą, šeimininkai susiduria su problema, ką daryti, kad namai atrodytų erdvesni. Pateikiame trumpų ir aiškių patarimų, kurie padės rasti tinkamus atsakymus.

*Svarbiausia – šviesa. Rinkdamiesi apdailos medžiagas atkreipkite dėmesį į pastelinius tonus be ryškių, tamsių elementų.

*Norėdami vizualiai padidinti kambarį, tolimiausią ir tamsiausią sieną dekoruokite šiek tiek šviesesniu tonu nei kitos sienos, pasirinkite šiek tiek šaltesnį atspalvį.

*Rinkdamiesi tapetų raštą atminkite, kad didelio mastelio ornamentai mažina, o mažo – didina plokštumą. Priešingą sieną išklijavę tapetais su stambiais raštais kambarį dar ir paplatinsite.

*Fototapetai su didele perspektyva – miesto vaizdu, mišku ir pan., visada sukurs gilumo įspūdį, paplatins erdvę.

*Jei kambarys ilgas ir siauras, vizualiai jį paplatinsite pasirinkę horizontalų tapetų raštą, taip pat ištaisyti kambario geometriją padės tamsesnio tono dažais ar tapetais dekoruotos galinės sienos.

*Žemas lubas galima niveliuoti, naudojant baltus blizgius dažus. Aukštesnės patalpos įspūdį padeda sukurti ir palei pat lubas ant sienų palikta siaura lubų spalvos juostelė.

*Puikus būdas, visada duodantis norimą efektą siekiant vizualiai padidinti erdvę, – veidrodžiai. Tačiau čia svarbu išlaikyti pusiausvyros ir saiko jausmą.

*Lengvos ir šviesios užuolaidos ant langų taip pat leis vizualiai padidinti erdvę, be to, pripildys ją oro ir šviesos.


*Nedideliam butui apstatyti rinkitės paprastus, santūrių linijų baldus, atkreipkite dėmesį į funkcionalumą. Stenkitės, kad jei koloritas atitiktų bendrą interjero spalvų paletę. Geresnis variantas – sofa ir foteliai nei minkštasis kampas.

*Pačiam tolimiausiame kambario kampe įkomponavę kokį nors ryškų elementą, sukursite didelės perspektyvos efektą, todėl įėjus į jį atrodys, kad kambarys erdvesnis.

*Kambario erdvė bus šviesesnė įrengus papildomo apšvietimo šaltinių. Kartais vien tinkamai parinktas apšvietimas sukuria neįtikėtinus vizualinius efektus. Jei šioje srityje nepasitikite savo jėgomis, galite kreiptis pagalbos į profesionalius dizainerius.

*Nedideliame bute daug smulkių dekoro daiktų (smulkmenų, statulėlių, žvakidžių ir pan.) atrodys nekaip ir vizualiai užgriozdins erdvę, todėl pasistenkite atsisakyti visko, kas nereikalinga.

*Kambario centrinę dalį palikite laisvą, baldus statykite palei sienas ir kampuose.

*Rinkitės permatomus baldus – skaidraus plastiko kėdes, stiklinius staliukus.

*Jei reikia suskirstyti kambarį į skirtingas zonas, naudokite lentynų pertvaras arba stiklo sieneles.

*Vietoj įprastų durų taip pat galima sumontuoti stiklinę pertvarą.

*Rinkdamiesi buitinę techniką pirmenybę teikite siauriems modeliams. Laimė, šiandien galime rinktis iš plataus plokščių televizorių ir monitorių asortimento.

Žurnalo „Mano namai“ balandžio mėnesio numeryje rasite net du straipsnius apie nedidelių butų – 50 ir 70 kv.m. ploto – interjerus.

Nuotraukos – Igorio Petino ir Augio Narmonto.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis