3 dizaino kritiko patarimai, ką būtina nuveikti parodoje Milane

Ir taip jau dešimt metų – balandžio viduryje atsakingai renkiesi patogią avalynę ir kelis kartus dažniau tikrini orų prognozes – Milane balandžio viduryje pavasaris jau siautėja lyg kokį birželio mėnesį Lietuvoje.

Velnias į Milaną neša ne dėl to, kad dėvi „Prada“. Balandžio mėnesį vykstanti „Milano Design Week“ turi mažai ką bendro su ilgakojėmis manekenėmis ir drabužių spintų maniakėmis. Savaitei Milaną okupuoja daiktų dizainasbaldai, šviestuvai, interjero aksesuarų, virtuvės ir vonios kambario įrangos. Garsiausios pasaulio kompanijos būtent Milane atidengia sezono kozirius.

Organizatorių archyvas

Salone del Mobile“ ir Milano Design Week- tai ne įvykis, o reiškinys

Jau 57 kartą balandžio 17-22 dienomis įvyksianti paroda „Salone del Mobile“ (sutrumpinai vadinama tiesiog „iSalone“) yra pagrindinė priežastis, kodėl balandžio mėnesį vienai savaitei viešbučių, butų, apartamentų ir viešbučių kainos Milane staiga pradeda šokti pasiutpolkę. Baldų parodos įtaka šiam Šiaurės Italijos didmiesčiui milžiniška. Ne tik dėl tų šimtų tūkstančių lankytojų (pernai – parodą aplankė virš 300 000) ar dalyvių skaičiaus (pernai jų buvo virš 1000), maksimaliai užpildančių visas futbolo stadiono dydžio Rho parodų centro sales.

Milane dirba ir gyvena nemažai pasaulinio garso dizainerių, veikia viena žymiausių dizaino aukštųjų mokyklų „Politecniko di Milano“, šiame regione susikoncentravę nemažai dizaino kompanijų, tokių kaip „Kartell“ ar „Flos“, galiausiai visiems žinomas italų požiūris į stilių ir dizainą.

Tai kelios pagrindinės priežastys, kodėl kad ir svarbiausias pasaulyje, grandiozinio dydžio, bet vis dėlto komercinis renginys tampa ne įvykiu, bet reiškiniu, į kurį suplūsta dizaino profesionalai ir gerbėjai iš viso pasaulio, o įsitraukia ir garbaus amžiaus Milano senjoros.

Ir todėl tarptautinėje spaudos konferencijoje kartu su „Salone del Mobile“ prezidentu, kompanijos „Kartell“ savininku Claudio Lutti dalyvauja Milano meras Giuseppe Sala, italų dizaino žvaigždės Fabio Novembre, Piero Lissoni, kuriančios ir gyvenančios Milane. Ir jie kalbasi ne apie parodos dalyvių skaičių, komercinius kaštus, eksporto rodiklius, bet paskelbia manifestą ir diskutuoja apie dizaino įtaką kasdieniam gyvenimui, pačiam Milanui ir visam pasauliui.

Jei įtikinau, 3 dalykai kurie Milane per dar vieną šių metų dizaino beprotybę visai pravers:

Parodoje nesistenkite pamatyti visko.

Tai fiziškai neįmanoma, o jeigu vis dėlto bandysite, vis tiek po kelių dienų maratono, ko gero, nieko neprisiminsite. Klasikinio stiliaus baldai? O gal šiuolaikinio dizaino madas diktuojančios kompanijos? Spręsti jums, bet nesitikėkite apėję kelias sales staiga rasti visus atsakymus, kas šį sezoną madinga.

Šiemet virtuvės gerbėjai turėtų nepraleisti kas antrus metus vykstančios „Eurocucina“ ekspozicijos, kurioje turėtų išryškėti ryškiausios šio sezono virtuvės dizaino tendencijos ir inovacijos. Visuomet rekomenduoju aplankyti jaunųjų dizainerių platformą „Salone Satellite“ – ten keistų idėjų, kurios vėliau tampa madingomis, pasaulis.

Organizatorių archyvas

Dizaino rajonai

Važiuojantys į Milaną ne pirmą kartą, žino apie ką aš čia. Zona Tortona, Brera, Ventura Lambrate – keli Milano dizaino rajonai, kuriuose per kelis kvartalus visą savaitę iki vėlaus vakaro verda gyvenimas, prisistato garsiausios pasaulio kompanijos, dizaino mokyklos.

Ekspozicijos įrengiamos ir netradicinėse erdvėse – įvairiose įstaigose, net ir privačiuose butuose. Ekspozicijų taškai būna pažymėti ryškiomis nuorodomis, kad būtų lengviau atsirinkti, galima pasinaudoti ir specialiais žemėlapiais. Ir net, jei vakare, po parodos vos pavelkate kojas, raskite, kaip pasikrauti baterijas, ir išlįskite į miestą.

Organizatorių archyvas

Speciali instaliacija Milano centre

Šiemet Duomo Katedros pašonėje planuojama įrengti parodą-instaliaciją, kurioje bus pristatomi inžineriniai sprendimai, kaip į urbanistines erdves integruoti kuo daugiau natūralios gamtos„Norėjome svajone paversti realybe, – sakė vienas iš šios idėjos autorių architektas ir inžinierius Carlo Ratti, – Sieksime sukurti erdvę, kurioje naudojant šiuolaikines klimato kontrolės sistemas bus galima pajusti visus keturis metų laikus“.

Tad iki pasimatymo Milane!

Šaltinis: www.dizainika.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis