Specialiai iš Frankfurto: interjero tendencijos 2018 m. – kokie pokyčiai laukia

Praėjusiais metais namus puošėme naujais kambariniais augalais, netikėtais spalvų deriniais ir kūrėme gamtos atmosferą viduje, o šiais metais bus aktualios kitokios patalpų dizaino tendencijos. Iš vasario 9-13 d. vykusioje parodoje Frankfurte (Vokietijoje) „Ambiente“ atvežėme naujų impulsų.

Ryškios spalvos

Pilka spalva kaip ir anksčiau daugumai bus pirma ir vienintelė interjero spalva, bet šiemet spalvos gali būti ryškesnės, pilkas tonas išraiškingesnis, o detalėse gali dominuoti sodresnės spalvos, pavyzdžiui, šių metų spalva – violetinė, dūminė žalia arba smaragdinė žalia.

Jei būstą šiemet ketinate renovuoti, pabandykite vieną sieną nudažyti drąsesne spalva ir parinkite tokios pačios spalvos kilimą, poilsio fotelį arba žurnalinį staliuką. Jei kol kas baiminatės didelių permainų, ryškesnę atmosferą galite sukurti naudodami mažus akcentus – ryškių spalvų pagalvėles, vazas ar žvakides.

Šviesų medį keičia tamsus

Pernai tebevyraujant skandinaviškai tendencijai, interjeruose dominavo balinto medžio baldai, o šiemet aktualesni bus tamsios spalvos mediniai baldai ir detalės. Tamsaus medžio fone gražiai išryškės metalo (aukso ir žalvario spalvos) rankenėlės ir kojelės. Medžio ir metalo arba juodos spalvos ir marmuro deriniai suteiks jūsų būsto interjerui elegancijos.

Afrikos įtaka

Įtakos interjerui turės kelionės, pavyzdžiui, į Maroką, nes praktiškai 90 proc. turistų iš kelionių parsiveža vieną kitą aplankytą šalį primenantį daiktą. Šiemet aktualumą įgauna molio, terakotos ir ochros tonai. Medžiagos ir tekstilės gaminiai yra natūralūs, grubesnio audimo, neapdoroti. Minkšti baldai ir keramikos dirbiniai puošti tradiciniais raštais. Įdomų poveikį galima išgauti vien žaidžiant tekstūromis ir medžiagomis. Pinti baldai, makrame technika puoštos pagalvėlės arba marmuro derinimas su metalu... Išsirinkite labiausiai patinkančias tekstūras bei spalvas ir derinkite jas tarpusavyje, pataria ekspertai. Tokio tipo interjeruose puikiai dera masyvūs kambariniai augalai.

Tropikai

Tendencija, kuri nepraranda aktualumo nuo pernai, bus madinga ir šiemet – palmių lapų raštai, ananasai ir gėlės. Šie motyvai tinka kiekviename būsto kambaryje – rojaus paukščiais marginta patalynė ir dinamiški sienų raštai, flamingo formos žvakidės, paauksuoti ananasai ant dekoratyvinių pagalvėlių, spalvingos papuošalų dėžutės – paprastos, bet efektyvios detalės, suteikiančios tropikų dvelksmo kiekvienai patalpai.

Metalo akcentai

Šiemet svarbų vaidmenį interjere vaidins metalinės apdailos detalės, ypač žalvaris. Žalvario spalva šiuo metu yra moderniausia spalvų paletėje. Žalvario akcentai balduose, veidrodžiuose ir aksesuaruose papuoš kiekvieną patalpą. Šį metalą itin paryškina švelniai rožinis ir smaragdo žalumo atspalviai. Nebūtina investuoti į brangius daiktus – tai gali būti apšvietimo objektai, žvakidės ir kiti maži aksesuarai iš žalvario, ir namai alsuos elegancija, atrodys moderniai.

Vabi Sabi

Dizaineris Markas Braunas išskyrė, kad šiuo metu namus užvaldo naujoji interjero tendencija Vabi Sabi. Interjero dizaino ir dekoro kontekste Vabi Sabi namai yra tokie, kuriuose vyrauja autentiškumas, vertinamas daiktų ir interjero nusidėvėjimas dėl kasdienio jų naudojimo su meile, skatinamas taikos ir ramybės jausmas per paprastumą. Vabi Sabi interjero šalininkai netempia į namus kiekvienos blizgančios naujovės, nėra apsėsti detalių tobulinimo manijos, jie randa harmoniją autentikoje ir netobulume.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis