Spalvos, kurios atneš į jūsų namus taiką ir ramybę

Įsivaizduokite, kad su parneriu kraustotės gyventi į nuosavą būstą. Planuojate įsirengti ir dekoruoti jį taip, kaip patiktų jums. Tik yra viena bėda: jūsų ir mylimo žmogaus skonis smarkiai skiriasi. Negalite sutarti, kokias palva išdažyti kambarių sienas, todėl šį darbą atidėliojate iki begalybės arba įsiveliate į tuščius ir nereikalingus ginčus. Kaip to išvengti ir susikurti svajonių aplinką?

Kaip sako klinikinė psichologė Corinne Usher, bendro gyvenimo pradžia yra labai jaudinantis metas, bet jis sukelia ir daug streso. Vien kraustymasis gali įplieksti emocijų audras, o ką jau kalbėti apie derybas dėl namų dekoravimo. Įtampa paprastai kyla dėl to, kad lūkesčiai yra labai dideli, o nesutarimai dėl dizaino pernelyg sureikšminami.


1. Pasidomėkite spalvų reikšmėmis fengšui filosofijoje, tačiau aklai jomis nesekite. Gerai apgalvokite, kaip jos atrodys ir kokį poveikį turės jūsų namuose. Pavyzdžiui, žalia spalva simbolizuoja augimą ir naują pradžią, veikia raminančiai, bet tuo pačiu ir teikia žvalumo. Ruda – suteikia stabilumo ir saugumo. Violetinė (purpurinė) yra dvasingumo, nuotykių ir gerovės simbolis.


2. Kokiame kambaryje spalva bus naudojama – svarbiausias klausimas, kurį turite sau užduoti prieš pradėdami spalvų paiešką. Jei tai miegamasis arba vaiko kambarys, vargu ar tiks ryški raudona, rožinė, tamsiai žalia, mėlyna spalvos. Dažydami darbo kambarį, venkite tamsių tonų ar vandenį primenančių spalvų – jos trukdys jums susikaupti ir nuversti kalnus. Geriau rinktis šviesias, įkvepiančias spalvas. Virtuvę verčiau išdažyti žemės, rausvai rudais ar auksiniais atspalviais, o ne tamsiomis ir intensyviomis spalvomis – taip jausitės saugesni, tvirtesni ir linksmesni. Galima užduoti sau tris klausimus: kaip ši spalva verčia mane jaustis? Ar ji tinka kambario dydžiui ir paskirčiai? Ar man malonu būti jos apsuptyje?


Shutterstock nuotr.


3. Ugniniai atspalviai – į aktyviąsias namų zonas. Niekam ne paslaptis, kad raudona, oranžinė, geltona yra aktyvios ir stimuliuojančios spalvos, todėl jos geriausiai tinka prieškambaryje, valgomajame kambaryje ar net virtuvėje. Oranžinė ir geltona gerai stimuliuoja protinę veiklą, taigi, gali būti naudojamos ir vaiko kambaryje – tikėtina, kad mokinys greičiau paruoš pamokas. Džiaugsminga spalva išdažytas prieškambaris ar koridorius suteiks judesio, energijos ir dinamikos, vos įžengus pro duris.


Vis dėlto, šias spalvas, ypač raudoną, reikėtų naudoti atsargiai. Jos yra labai aktyvios ir ten, kur žmonės nuolat leidžia laiką, turėtų būti naudojamos su saiku. Jos netinka patalpoms, skirtoms išimtinai poilsiui ir atsipalaidavimui.


Shutterstock nuotr.


4. Ramūs tonai – ten, kur svarbiausia ramybė. Miegamajame ar svetainėje naudokite nuosaikius neutralius, žalsvus ir melsvus atspalvius. Miegamajame svarbu rasti aukso viduriuką tarp šviesių ir tamsių atspalvių. Pernelyg šviesios spalvos trukdys atsipalaiduoti, o pernelyg tamsios – slėgs. Tas pats galioja svetainei – dažniausiai čia tinka prislopintos jaukios spalvos.


Ramūs tonai tinka ir valgomajam kambariui. Tai padeda nepersivalgyti ir gerai suvirškinti maistą. Patartina vengti raudonos, juodos, pilkos, tamsiai mėlynos, rudos ar žalios spalvų. Geriausiai tinka žemės tonai, gaivi žalsva spalva, pasteliniai, prigesinti atspalviai.


Shutterstock nuotr.


5. O kaip dėl juodos? Juoda spalva laikoma „sunkia“ ir niūria, todėl nerekomenduojama miegamiesiems ar virtuvėms. Vis dėlto, jei ši stilinga spalva jums labai patinka, nebūtina jos atsisakyti. Atsvarą jai galite sukurti šviesiais ar blizgiais elementais. Pavyzdžiui, naudokite blizgias plokštes ar plyteles, kurios atspindės šviesą ir įneš žaismės. Miegamajame galite juodai nudažyti tik už lovos esančią sieną.


Shutterstock nuotr.


6. Neutralios spalvos namų elegancijai. Vadinamosios „neutralios spalvos“ – pilkšvi, rusvi, gelsvi, rausvi ir kiti pasteliniai atspalviai – pavers jūsų miegamąjį, vonios kambarį ar valgomąjį gražia ir elegantiška erdve. Kad praturtintumėte neutralią spalvų schemą, panaudokite tekstūras: bukliuotą lovos užtiesalą, šiurkštaus audinio kilimėlį, storą vilnonį apdangalą arba staliuką su akmeniniu stalviršiu. Blizgantis metalas taip pat nepamaišytų, suteikdamas aplinkai daugiasluoksniškumo. Nepamirškite, kad ir balta spalva turi daugybę atspalvių, pereinančių net iki lengvai pilkos. Galbūt verta paeksperimentuoti, ieškant geriausio atspalvio?


Shutterstock nuotr.


Pilka spalva apskritai yra universali ir tinka tiek prie klasikinio, tiek prie modernaus interjero. Jei bijote, kad viena ji atrodys per niūriai, pagyvinkite ją ryškia spalva, pavyzdžiui, geltona.


Jei jūsų būstas išdažytas melancholija dvelkiančiais atspalviais ir jaučiate, kad pristigote jėgų ir motyvacijos, nebūtina perdažyti visų sienų. Liepsningų atspalvių detalės suteiks veržlumo ir įkvėpimo. Stenkitės suvokti, ko jums reikia konkrečiu metu, – taip sukursite harmoningą aplinką, skatinančią siekti savo tikslų.


Shutterstock nuotr.


7. Gerai apgalvokite spalvų derinius. Derinant spalvas svarbu atsižvelgti į visas jų ypatybes. Pavyzdžiui, geltona spalva yra gana smarki, taigi, su ja nereikėtų persistengti. Ji puikiai atrodo greta šviesiai pilkos, smėlio spalvos. Jeigu išdažėte kambarį melsvais ir žaliais tonais, kontrasto galite suteikti žemės ar ugnies spalva.


Net ir lubos nebūtinai turi būti baltos – smėlio ar dar šviesesnis atspalvis, papildantis sienų spalvą, suteiks kambariui gylio ir išskirtinumo.


Shutterstock nuotr.


8. Raskite kompromisą. Tačiau ką daryti, jei partneris ar partnerė visiškai kitaip įsivaizduoja spalvinę schemą? Pateikiame keletą psichologės C. Usher patarimų. Pirmiausia dažykite kambarius, dėl kurių spalvos lengviausia sutarti.


Pagalvokite apie kambario dydį, grindis, baldus, kuriais ketinate jį apstatyti. Galbūt reikės derinti kontrastingas spalvas? Įvertinę šias aplinkybes, mažiau suksite galvą, o atsakymas galbūt ateis savaime.


Jei niekaip nesutariate dėl konkrečios spalvos, tapkite lankstesni. Tarkime, nenorite ryškiai oranžinės sienos, bet gal sutarsite dėl rusvai rudo atspalvio?


Paskutinis, bet svarbiausias patarimas! Spalva kataloge atrodo vienaip, o ant sienų visiškai kitaip. Tai lemia natūralus ir dirbtinis apšvietimas. Todėl neskubėkite priimti sprendimo. Išsirinkę spalvą, pridėkite prie jos šiltesnį ir šaltesnį panašius atspalvius. Nudažykite pasirinktomis spalvomis didelius popieriaus lapus ir priklijuokite juos prie sienos, po kurio laiko perklijuokite ant kitos sienos, apsipraskite. Po kelių dienų galėsite drąsiai pasakyti: renkuosi šitą spalvą.


Užsakymo nr.: PT_72442318

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis