2017 metų interjero spalva ir dizainerių patarimai, kaip ją pritaikyti interjere

Interjero dizaineriai ir visi, artimi šiai sričiai, bando paaiškinti, kokia spalva vyraus interjere šiais metais, ir koks tonas bus aktualiausias. Atrodo, 2017 metais vyraus pavasario žaluma.

Pasaulyje pripažintos spalvų sistemos „Pantone“ atstovai kartui su dizaineriais gruodžio mėnesį, kaip ir kiekvienais metais, paskelbė spalvos toną, kuris ateinančiais metais bus aktualiausias. 2017 metais vyraus gyvybė ir gaivumas, nes metų spalva paskelbta salotinė.

Kaip rašo šio ženklo dizaineriai, šis tonas sukelia pozityvius pojūčius, nes siejasi su pavasariu ir nauja pradžia. Pastaruoju metu pasaulyje vis labiau populiarėja sveikas gyvenimo būdas ir „žalias“ mąstymas, tad interjeras su gaivios žalios spalvos akcentais dar labiau padės pajusti gamtos artumą.

Yra žinoma, kad žalia spalva veikia raminančiai, todėl dizaineriai įsitikinę, kad šis ateinančiais metais interjere aktualiausias tonas nulems teigiamas permainas.

Dizaineriai apie 2017 m. spalvą

Pasak dizainerių, salotinė spalva į interjerą atneš pievos ir miško dvelksmą, tačiau tam, kad ši spalva pernelyg nevargintų, nedažykite ja visų kambario sienų, geriau derinkite su, pavyzdžiui, šviesiai pilkais pasteliniais tonais arba pieno spalvos tonu. Salotinė labiau tinka akcentams, pavyzdžiui, tokios spalvos rinkitės tekstilę, pagalvėles, pledus, kilimus, ją galima derinti su purpurine, levandų ar šiltais baltos spalvos tonais, kurie kartu su mediniais (iš ąžuolo, beržo, uosio) baldais sukuria harmonijos, natūralumo įspūdį.

Jei nenorite ar negalite perdažyti sienų, dizaineriai pataria namuose naudoti salotinius akcentus ir įsigyti didelių žalialapių vazoninių augalų. Jie papildys, kiek sušvelnins ir labai gerai harmonizuos šį intensyvų toną.

Salotinė žalia spalva patalpoje gali atrodyti gan specifiškai, ypač saulės spinduliuose, todėl patalpoje turėtų būti ir neutralios spalvos siena, kad akys turėtų kur pailsėti. Pusiausvyros patalpai suteiks šviesių pastelinių tonų baldai ir užuolaidos.

Taip pat ir šviestuvai turėtų būti pilkų ar smėlio spalvos atspalvių su senovinio aukso detalėmis. Interjerui, kuriame vyrauja salotinis tonas, lengvumo suteiks vintažinio stiliaus baldų derinys su moderniu ir minimalistiniu stiliumi.

Be to, turėkite omenyje, kad 2017 m. tonui tinka visos natūralios medžiagos – medis, linas, metalas, akmuo, sako dizaineriai.

Kalbėdami apie spalvų pritaikymą konkrečioms patalpoms, dizaineriai pažymi, kad gaivi, žadinanti salotinė spalva labiausiai tinka virtuvėje, valgomajame, svetainėje arba aktyviose buto zonose.

Pavasarinė žaluma interjere

Salotinę žalią spalvą interjere pritaikyti nesunku. Derinant ją su balta, ji tiks minimalistinio stiliaus interjere.

Žali tonai gali būti derinami ir su tamsesnėmis, ir su šviesesnėmis spalvomis.

Pavyzdžiui, prie salotine spalva nudažytų sienų puikiai tiks tamsesnės žalios spalvos baldai.

Nedidelėmis dozėmis ši spalva interjerui suteiks gaivumo ir džiaugsmo. Pavyzdžiui, galite įsigyti salotinį lovos užtiesalą arba dekoratyvines pagalvėles, pledą, kilimą ir pan.

Daugiau naujienų apie naujausias dizaino tendencijas galėsite atrasti vasario 10-14 d. Frankfurte vyksiančioje parodoje „Ambiente“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis