Kaip spalvas veikia natūrali šviesa

Kai parduotuvėje rasite patinkančio atspalvio dažus, neskubėkite pirkti didelio kiekio, prieš tai jų neišbandę. Parduotuvės fluorescentinių lempų šviesoje ši spalva gali atrodyti tobula, tačiau jūsų namuose - visiškai nebeatpažįstama. Natūrali šviesa gali smarkiai pakeisti spalvą - romantiškas žalsvas atspalvis staiga gali tapti baisiausiu Šreko košmaru.

Tai priklauso nuo to, kokioje pusėje yra jūsų kambarys ir kiek natūralios šviesos į jį patenka. Štai keli patarimai, kokias spalvas rinktis.

* Jei kambarys yra Šiaurės pusėje. Šiaurinė šviesa paprastai yra šalta, o tiesioginiai saulės spinduliai į kambarį patenka tik vasaros viduryje. Kad patalpa atrodytų jaukesnė, rinkitės šiltas spalvas, pavyzdžiui, raudoną, geltoną ar oranžinę. Mėlynais ar žaliais atspalviais išdažytas kambarys atrodys dar vėsesnis.

* Jei kambarys yra Pietų pusėje. Toks kambarys yra šiltas ir saulėtas, todėl nebijokite tamsesnių spalvų. Mėlynais ir žaliais atspalviais dažytame kambaryje bus šilta visus metus.

* Jei kambarys yra Rytų pusėje. Kambaryje su langais į rytus bus saulėta rytais, bet niūroka vidurdienį. Antroje dienos pusėje į kambarį nepateks nė trupučio saulės. Norėdami sukurti harmoniją, šaltus atspalvius derinkite su šiltais.

* Jei kambarys yra Vakarų pusėje. Vakarų pusėje esančiame kambaryje bus saulėta popietėmis ir vakarais. Šiam kambariui dekoruoti rinkitės neutralius atspalvius. Netiks šilti atspalviai, nes antrąją dienos pusę į jį ir taip pateks pakankamai saulės.

Natūrali šviesa taip pat priklauso nuo to, kiek kambariuose yra langų ir į kokias puses jie žiūri. Žinodami, kaip natūrali dominuojanti šviesa veikia interjerą, galėsite pasirinkti tinkamiausią dažų ir kitų detalių spalvą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis