Šviesios spalvos interjere

Visus atspalvius galima suskirstyti į šiltus ir šaltus tonus. Pirmieji atpalaiduoja ir nuramina, o antrieji veikia priešingai, tai yra, nuteikia darbui bei stimuliuoja protinę veiklą.

Šiltais atspalviais nudažytoje patalpoje būti malonu, o jeigu čia dar teisingai parinktas apšvietimas, šis poveikis gali sustiprėti kelis kartus. Dažniausiai tokiose patalpose naudojamas šiltas apšvietimas – geltona šviesa, kuri interjere panaudotoms medžiagoms suteikia neįprastą atspalvį, leidžiantį žmogui atsipalaiduoti.

Labiausiai paplitę šilti tonai būsto dizaine: pasteliniai, rožiniai, šviesiai žalsvi ir kitokie atspalviai, kuriuos derinant galima pasiekti neįtikėtinų rezultatų.

Iš šaltų atspalvių labiausiai išsiskiria žydra spalva, derinama su šaltu apšvietimu. Tokiu atveju patalpa tampa itin šviesia ir ji puikiai tinka darbui.

Jeigu interjero dizainui naudojate šiltus tonus, būtinai laikykitės tam tikrų griežtų taisyklių, susijusių su ryškių elementų ir bendro fono derinimu.

* Fonas, kurio vaidmenį atlieka sienos ir lubos, turi būti vienu tonu šviesesnis už ryškius akcentus – minkštą dalį ar ant vienos iš sienų kabantį paveikslą.

* Spalvų perėjimai turi būti lengvi, o lubos privalo būti gerokai šviesesnės už sienas ir grindis – tokiu atveju patalpa atrodys gerokai jaukesnė.

* Naudojant šiltus atspalvius, geriausia rinktis sudėtingas interjero formas, nes jos suskaido paviršius ir sutelkia dėmesį į save. Rinkitės įvairių tekstūrų audinius ir dekoratyvinius elementus.

* Švelnumo interjerui suteiktų raštuota dekoratyvinė medžiaga, kuri yra gerokai šviesesnė už bendrą foną. Toks derinys nežymiai sušvelnina medžiagos spalvą ir tirpdo ribas, todėl iš toli nematyti aiškių kontūrų.

Jeigu kambariui parinkote šviesius tonus, labai atsargiai naudokite akcentus, nes renkantis pernelyg ryškias detales ar piešinius bendras interjero dizainas gali pereiti prieš šaltų tonų.

Be šiltų ir šaltų tonų dar egzistuoja ir neutrali spalva — tai balta, kuri tuo pačiu metu gali erzinti ir raminti. Kuriant interjero dizainą naudoti absoliučiai baltos spalvos nepatariama, nes ji yra pernelyg tepli ir varginanti. Verčiau naudoti baltą spalvą su tamsesnių atspalvių intarpais. Tai gali būti plonos juostelės ar įvairūs piešiniai.

Šiltus patalpų tonus galima kurti pasitelkus ne vien apšvietimą ir apdailos medžiagas, bet ir naudojant įvairius aksesuarus. Minkšti žaislai, kilimai, matiniai paviršiai (čia kalbama ir apie matinį stiklą) sustiprina šiltų tonų efektą. O štai medžiagos, kurios gali atspindėti, naudojamos siekiant sukurti šaltesnę atmosferą.


Shutterstock nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis