Interjero spalvų gidas: karališka mėlyna

Tamsiai mėlyna – pats tamsiausias mėlynos spalvos variantas, kuris iš pirmo žvilgsnio netgi gali būti supainiotas su juoda. Angliškas šios spalvos pavadinimas – navy blue – kilo nuo tradicinės Jungtinės Karališkojo laivyno uniformos spalvos, kurią vėliau perėmė ir kitų šalių laivynai.

Shutterstock nuotr.
Tamsiai mėlyna – labai elegantiška ir santūri spalva, kelianti asociacijas su giliomis tradicijomis, tiesiog alsuojanti solidumu ir vidine stiprybe. Ši spalva – labai vyriška, tačiau tikrai nevertėtų jos laikyti niūria ir liūdna.

Shutterstock nuotr.

Shutterstock nuotr.

Derinkite karališką spalvą su žaliosios citrinos, švelniai rožine, ryškiai geltona. Šios ryškios spalvos tamsiai mėlyną prikels naujam gyvenimui ir iš aplinkinių jums pelnys daug komplimentų dėl modernaus ir žaismingi įvaizdžio.

Gražus derinys - mėlyna ir pieno spalva.

Shutterstock nuotr.

Tamsiai mėlyna – viena iš pačių universaliausių spalvų, ji puikiai tinka praktiškai bet kokiame interjere. Jeigu norisi tamsios, sodrios ir gilios spalvos interjere, tamsiai mėlyna tiesiog idealus pasirinkimas, žymiai pranašesnis už klasikinę, tačiau banaloką ir pernelyg slegiančią juodą.

Tamsiai mėlyna geriausiai greta baltų dekoro elementų ir įdomesnių architektūrinių sprendimų. Bet kuriai patalpai šios spalvos sienos suteiks gilumo ir paslapties. Tačiau būkite atsargios – nedidelė patalpa taps vizualiai dar mažesnė.

Artima tamsiai mėlynos giminaitė – indigo spalva. Šių dviejų giminingų spalvų derinys itin mėgstamas dailininkų ir menininkų. Tamsiai mėlyna neatsiejama nuo Japonijos, Indijos ir Pietų Amerikos kultūrų, todėl namams suteiks egzotišką prieskonį.


Shutterstck nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis