Atspalviai interjere

Mėlyna gali būti išreikšta dviem atspalviais – šviesiu ir tamsiu. Tačiau mėlyna spalva, kaip ir bet kuri kita, turi begalę šiltų ir šaltų atspalvių. Juk mėlyna – tarpinė spalva tarp raudonos ir žalios. Artėdama prie žalios, mėlyna virsta akvamarino, turkio, indigo.

Mėlynos ir žydros atspalviai

Žiūrėdami į spalvų spektrą galime pastebėti, kad mėlyna yra arčiausiai safyro, ultramarino, azuro, kobalto, žydros spalvos.
Priartėjus prie raudonos – mėlyna taps rugiagėlių, alyvų, levandų, ametisto, violetine, indigo ar persiška mėlyna.

Jei palygintume klasikinę mėlyną spalvą su visais jos atspalviais, pamatytumėm didelę įvairovę. Jei nenorima, kad patalpos atrodytų vėsios, šilumos įspūdį suteiks jūros, alyvų, levandų atspalviai.

Kambarių sienoms tiks žalsvai melsvi atspalviai, pavyzdžiui, dabar madingam provanso stiliui būdingas levandų spalvos sienų dekoras.
Kaip akcentą patalpų dekorui galima naudoti tamsiai mėlynos atspalvius, tamsiai violetinę, indigo ir pan.

Shutterstock nuotr.

Su kokiomis spalvomis derinti mėlyną spalvą

Dizaineriai mėlynos spalvos šaltumą puikiai kompensuoja naudodami šiltus atspalvius. Tam tinka geltona ir oranžinė.

Šilta mėlyna ir natūrali oranžinė (saulės, smėlio atspalviai) tinka viduržemio jūros, tropikų ar paplūdimio stiliaus interjerams. Tam idealūs švelniai žydros, akvamarino, melsvai žalsvos atspalviai.
Svetainės ar vonios kambario dekorui tiks mėlyna su kremine, smėlio ar gelsva. Smėlio spalva efektinga su sodriai mėlyna ar pilkai mėlyna spalvomis. Tinka ir paauksuoti ar medžio atspalviai.

Shutterstock nuotr.

Mėlyna ir balta spalvos

Mėlyna ir balta puikiai dera tarpusavyje, tinka jūrinio stiliaus sukūrimui. Dryžuoti motyvai tiks langų, kėdžių, lovų, staltiesių dekorui.

Žydros ir baltos atspalviai interjerui teikia gaivumo ir lengvumo. Tačiau reikia paieškoti tinkamų detalių, kad interjeras neatrodytų šaltas.

Shutterstock nuotr.

Mėlyna ir juoda spalvos

Šių spalvų kombinacija gana reta. Melsvos atspalviai su juoda tarpusavyje nelabai dera. Patalpos gali atrodyti niūrios, slegiančios.

Shutterstock nuotr.

Mėlyna ir rožinė

Tokia kombinacija atrodys vykusiai, jei tinkamai bus parinkti šių spalvų tonai. Pavyzdžiui, šalta rožinė derės prie šaltos mėlynos, šilta mėlyna – su šilta rausva. Tai tiktų pop-arto, retro stiliaus interjerams. Jei vaikų kambarys bendras skirtingų lyčių vaikams, šis spalvų derinys puikiai tiks.

Shutterstock nuotr.

Mėlyna ir pilka

Toks derinys gali atrodyti elegantiškai, tačiau didelę reikšmę turi detalės. Švelnios alyvų ir perlų atspalvių derinys – geras sprendimas. Levandų atspalvis tinka su sidabro, sodriai mėlyna – su klasikine pilka.

Shutterstock nuotr.

Mėlyna ir raudona

Šios abi spalvos aktyvios, veikia intensyviai, todėl tarpusavyje nedera. Parinkus kitų tonų atspalvius, galima harmonizuoti ir sušvelninti šias spalvas. Dominuoti turėtų viena kuri šių spalvų.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis