Oranžinė spalvos interjero akcentai - ne tik šviesos šaltinis

Spalvų spektre oranžinė yra tarp raudonos ir geltonos, todėl ir jų apibūdinimas labai panašus: raudona suteikia aktyvumo ir aistros geltonai, o pastaroji užkrečia gyvenimišku džiaugsmu. Tad ši saulėta spalva, tinkamai panaudota interjerui įrengti, pripildys namus šilumos ir linksmos nuotaikos.

Oranžinės spalvos interjere ypatumai

Oranžiniai daiktai turi savybę patraukti dėmesį, todėl puikiai atrodys oranžinės spalvos interjero akcentai, dekoro elementai – tekstilė ir aksesuarai. Tačiau dėl savo ryškumo oranžinė retai naudojama kaip pagrindinė – sienų ar baldų.

Tinkamai išdėstyti oranžiniai akcentai pripildo patalpą šviesos, šilumos, džiaugsmo ir optimizmo. Bet, jei šios spalvos kambaryje per daug, ji ima varginti.

Viena iš pagrindinių oranžinės spalvos savybių – sugebėjimas išstumti kitas spalvas. Net nedideli oranžiniai daiktai dėmesį patraukia pirmiausia. Jų fone kiti daiktai tiesiog pasimeta.

Specifinės oranžinės spalvos savybės šiek tiek apriboja jos naudojimą – tiks namų patalpose, nesusijusiose su poilsiu, atsipalaidavimu, t. y. virtuvėje, valgomajame ar darbo kabinete.

Nepatariama oranžinės spalvos naudoti interjero patalpose, esančiose pietų pusėje, kur šviesos ir taip daug.

Oranžinė spalva taikoma praktiškai visų žinomų architektūros ir dizaino stilių patalpose. Sakykim, gryna oranžinė nepriimtina klasikos, rokoko ar ampyro stiliaus interjere, tačiau oranžinės ir rudos derinys, pavirtęs terakotos atspalviu, čia labai tiks.

Oranžinė spalva idealiai tinka pritemdytose, šaltose patalpose, kurių langai nukreipti į šiaurę. Ši saulėta spalva kambarį pakeis akimirksniu vien keliais oranžiniais aksesuarais.

Dar viena oranžinės spalvos savybė – vizualus daiktų priartinimas. Sumaniai naudojant šią spalvą galima koreguoti patalpos erdvę, tarkim, vizualiai paplatinti siaurą kambarį. Patalpoje aukštomis lubomis pažeminsite sienas, jei oranžinės spalvos pasteliniais atspalviais nudažysite lubas.

Tinkamiausi deriniai interjere

Oranžinės spalvos derinys su persikų spalva interjerui suteiks gaivumo – jis nepamainomas apipavidalinant vonios kambarį, miegamąjį ar valgomąjį. O štai ryški apelsinų spalva tiks virtuvės interjere.

Oranžinės ir rudos derinys – terakotos spalva – tiesiog būtina rytietiško dekoro dalis. Ji tinka svetainėse, miegamuosiuose, darbo kabinetuose.

Vaikų kambarius dekoruokite šviesia mandarinų spalva. Virtuvėms ir valgomiesiems tiks moliūgų ir abrikosų atspalviai. O štai medaus spalva universali, ji harmoningai įsilies į bet kokių patalpų dekorą.

Oranžinių atspalvių yra labai daug. Kai kurie iš jų gana ryškūs, kiti, atvirkščiai, labai ramūs. Gryna oranžinė spalva naudojama tik kaip ryškūs interjero akcentai: aksesuarai, pagalvėlės, lovų užtiesalai, kilimėliai, šviestuvų gaubtai, lovos skalbiniai.

Oranžinės ir baltos derinys asocijuojasi su saule, nes balta spalva pabrėžia oranžinės ryškumą ir ją sušildo. Tai – idealus derinys minimalistinio stiliaus virtuvėje.

Oranžinė ir juoda, oranžinė ir violetinė pasitaiko rečiau, nes toks derinys labai ryškus. Tačiau jis visai tiktų futuristinio stiliaus interjere.

Labai harmoningas derinys – oranžinė su mėlyna. Tai gamtos potekstė: saulė ir dangus, saulė ir jūra. Puikus įspūdis įmanomas naudojant tik šiltus mėlynos atspalvius.

Sąsajų su gamta sukelia oranžinės ir žalios spalvų deriniai. Šilta žalia primena vasaros pievas ir sukelia džiugią nuotaiką. Šis derinys labiausiai tiktų valgomajame ar virtuvėje.

Virtuvei apipavidalinti dažnai naudojamas oranžinės ir pilkos spalvos derinys. Jis taip pat patariamas psichologų kaip palankiausiai veikiantis žmogaus psichiką.

Ką žinote apie oranžinę spalvą?

* Šios spalvos savybės išties unikalios, ji naudojama net spalvų terapijoje.

* Gryna spalva ir jos atspalviai priskiriami prie šiltų.

* Oranžinė spalva interjere tonizuoja, šalina nuovargį, apatiją ir pakelia nuotaiką.

* Turi gydomųjų savybių. Būnant oranžinėje patalpoje pagerėja virškinimas ir kraujotaka, susireguliuoja kraujo spaudimas ir medžiagų apykaita, tačiau padažnėja pulsas.

* Ši spalva skatina kūrybinį aktyvumą. Tonizuojamųjų savybių jai suteikia raudona spalva, tačiau, skirtingai nuo jos, oranžinė ne tokia stipri, todėl nesukelia dirglumo.

* Teigiamai veikia smegenų darbą, stimuliuoja protinę veiklą.

* Oranžinė vizualiai didina daiktų apimtį. Pavyzdžiui, dekoratyvinė oranžinės spalvos pagalvėlė atrodys didesnė nei šalia esančios tokio pat dydžio, bet kitos spalvos.

* Kaip papildoma spalva iš priešingos spektro pusės oranžinę atitinka mėlyna.

Suderinta su balta, sukuria iliuzinį atspindį ir vizualiai baltą spalvą keičia į kreminę ar persikinę.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis