8 klasikiniai spalvų deriniai

Interjero tendencijos nuolat keičiasi, tačiau šie laiko patikrinti spalvų deriniai sėkmingai atsilaikė prieš visus madų vėjus.

Balta ir juoda

Tai labiausiai klasika dvelkiantis derinys. Juoda ir balta – tai išskirtinai elegantiška ir rafinuota spalvų paletė. Taip pat šios dvi spalvos – tai puikus fonas kelioms ryškioms spalvoms. Tokioms kaip karščiu alsuojanti rožinė, turkio spalva ar žalia.

Shutterstock nuotr.

Oranžinė ir mėlyna

Kaip ir kiti čia pateikti klasikiniai spalvų deriniai, kintantys atspalviai puikiai dera tarpusavyje. Koralo atspalvius primenanti oranžinė puikiai dera prie tokios pat ryškios žalsvai mėlynos. Derinant neutralią spalvą, tarkim, juodą kartu su kita spalva, pastaroji išryškėja ir nevargina akių.

Shutterstock nuotr.

Raudona ir aukso spalva

Derinamos su žalia šios spalvos dažnai būdavo pritaikomos Renesanso ir Viktorijos laikų namuose. Raudona būdavo pasirenkama įrengiant valgomąjį, tai suteikdavo šilumos pojūtį tomis dienomis, kai dar nebuvo centrinio šildymo. Dabar toks derinys suteikia šilumos, energijos ir pozityvumo pliūpsnį.

Shutterstock nuotr.

Melsva, geltona ir grietinėlės spalva

Nors šis spalvų derinys mena Liudviko XI ir Liudviko XIV teismus Prancūzijoje, į šią gaivią paletę galima laisvai įtraukti švelnią Coco Chanel rožinę, žalią ir levandų melsvumo spalvas. Pasitelkus tris pagrindines spalvas sukuriamas romantiškosios Prancūzijos provincijos ir prabangos stilius.

Shutterstock nuotr.

Žalia ir geltona

Dauguma klasikinių spalvų derinių yra pasiskolinti iš gamtos. Štai jums ir įrodymas: geltona ir žalia primena saulę ir augmeniją. Kadangi yra daugybė geltonos ir žalios atspalvių, galima sukurti įvairiausių derinių. Naudokite šias dvi spalvas kaip pagrindą ir tada parinkite trečią ar ketvirtą spalvą, pavyzdžiui, mėlyną arba raudoną.

Shutterstock nuotr.

Rožinė ir žalia

Ryškios spalvos visuomet suteikia naujų impulsų. Drąsūs ir netikėti ryškios rožinės, obuolio žalios ir turkio spalvos deriniai gali įkvėpti tiek jus, tiek svečius kitokiems interjero sprendimams.

Shutterstock nuotr.

Žalia ir mėlyna

Žalios spalvos derinys gali būti dvejopas arba tradicinis, arba modernus. Pavyzdžiui, tradicinis variantas gali būti, kai parenkama ryškiai žalia sofa ir priderinamos kelios šviesiai mėlynos detalės. Mėlyna ir žalia puikiai dera, nes tai panašaus intensyvumo analogiškos spalvos.

Shutterstock nuotr.

Žemės atspalviai

Pats pavadinimas atskleidžia, jog šios spalvos kilusios iš žemės elementų, pavyzdžiui, uolienų, vandens ir dangaus. Remtis šia spalvų palete geriausia kuriant neutralų derinį, o norint suteikti daugiau spalvų galima pridėti žalsvų atspalvių akcentų.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis