Kaip tinkamai išsirinkti spalvą skirtingoms namų erdvėms?

Mūsų akys gali atskirti šimtus atspalvių. Dėl to pravartu žinoti, kaip pasirinktos spalvos gali paveikti mūsų emocijas.

Jei norite namuose sukurti romantišką atmosferą, pasistenkite surasti vietą, gaubiamą tamsiai raudonų atspalvių. 2010 metais atlikti tyrimai, kuriuos vykdė Ročesterio universiteto mokslininkai, parodė, kad moteris labiau traukė vyrai, kurie būdavo raudoname fone. Tačiau jums verta vengti vietų, dekoruotų oranžine spalva. Ji siejama su savijauta, kai nerimaujate, sielvartaujate ir liūdite.

Įrenginėjant namus svarbu žinoti, kokį poveikį daro vienos ar kitos spalvos. Įvairūs tyrimai įrodė, kad skirtingose erdvėse turėtų dominuoti skirtingos spalvos – tai derėtų rintis pagal patalpos paskirtį.

Virtuvė

Įrengdami virtuvę, galite išbandyti šviesiai žalią. Šis atspalvis numalšins apetitą. Kad virtuvė atrodytų jaukiai, naudokite šviesiai geltoną atspalvį, kuriame būtų šviesiai žalių akcentų. Tai – geras sprendimas nuotaikai pataisyti. Greitojo maisto kavinėse, kur reikia užbėgti pavalgyti, kuriamas apetitą didinantis geltonų ir raudonų spalvų interjeras. Prabangūs restoranai dekoruojami tamsesnėmis ir šaltesnėmis spalvomis. Į tai galite atsižvelgti dekoruodami savo namus.

Svetainė

Tinkamiausia spalva – geltona ir visi jos atspalviai. Ji turi teigiamą poveikį žmogui, pripildo kambarį energijos. Tinkamai parinktas geltonas atspalvis leis namuose jaustis patogiai ne tik jums, bet ir svečiams. Svetainėje nevertėtų rintis „rėkiančių“ spalvų, prie pagrindinės spalvos derinkite praktiškas, švelnias spalvas. Taip nudažytoje svetainėje tiks bet kokių formų baldai ir daugelio spalvų aksesuarai. Šiek tiek raudonos ir oranžinės spalvos gali suteikti energijos pliūpsnį, tačiau nepersistenkite – per daug ryškių spalvų gali būti nepakeliama. Nesirinkite pilkos ir neutralių atspalvių, nes, kaip paaiškėjo, dėl jų žmones apninka depresija, skatina konfliktus. Svetainėje derėtų vengti mėlynos spalvos.

Miegamasis

Mėlynos spalvos atspalviai yra suvokiami kaip malonūs atspalviai, kurie sukelia ramybę, kūrybingumą, švelnumą ir saugumą. Dėl to šios spalvos tinka miegamajame ir svetainėje.
Taip pat miegamąjį patartina nudažyti šaltais žalios spalvos tonais. Svarbu, kad jie nebūtų ryškūs, geriau veiks prislopintos mėlynai žalios ar pilkai žalios sienos. Toks atspalvis padės nusiraminti ir atsipalaiduoti. Galima pakabinti užuolaidas iš tamsiai žalio aksomo, perrišti jas atlasinėmis alyvinėmis juostomis. Papuoškite lovą smaragdo spalvos pagalvėlėmis. Žalia spalva idealiai tinka romantiškai nuotaikai sukurti.

Taip pat pozityviai vertinami ir miegamieji, kuriuose yra raudonų akcentų. Paaiškėjo, kad taip yra todėl, jog galvojama, kad šiuose namuose turima daugiau „seksualinių ketinimų“, o tai nėra blogas dalykas, jei ieškote kaip pakeisti savo miegamojo rutiną.

Vaikų kambarys

Geriausia rinktis ryškiai geltoną arba dangišką spalvą, šventiškumo ir nuotaikos patalpai suteiks oranžiniai aksesuarai. Jei nusprendėte žalią spalvą panaudoti vaikų kambariui, pasistenkite ja neperkrauti aplinkos. Vaikai žaliame kambaryje nuobodžiaus, jūsų dėmesys bus nukreiptas į kitus dalykus, jie nesąmoningai stengsis daugiau laiko praleisti kitose patalpose.

Vonia

Vonios kambaryje nedera geltoni atspalviai, todėl, kad tai netinkama spalva ankštoms erdvėms. Verčiau rinkitės žalius atspalvius. Ši spalva simbolizuoja ryšį su gamta bei komfortą. Dera kambariuose, skirtuose poilsiui, todėl tinka ir vonios kambariams.

***

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 100 Lt vertės prancūziškos kosmetikos gamintojos "L'Occitane" dovanų čekį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis