Kaip išsirinkti kilimą valgomojo zonai?

Valgomasis – jauki pasisėdėjimų vieta, kurioje mėgaudamiesi maistu bei gėrimais dalinamės kasdieniniais išgyvenimais su šeima bei draugais. Kilimas šioje zonoje yra naudojamas dėl keleto praktiškų priežasčių: grindims apsaugoti nuo įbrėžimų ir izoliuoti kėdžių keliamą triukšmą. Taip pat šis aksesuaras valgomajame gali sukurti jaukumo įspūdį bei vizualiai užbaigti jo kompoziciją.

Kokio pluošto kilimas tinka valgomajam?

Renkantis kilimą valgomojo zonai, pirmiausia reikia atsižvelgti į sąlygas, kurios yra būdingos tik šiai erdvei: valgomajame ant kilimo visada stovi sunkūs baldai; kėdės yra nuolatos stumdomos pirmyn ir atgal; čia sunku išvengti ant žemės nubyrėjusių trupinių; yra rizika, kad ant kilimo išsilies skystis (kava, arbata, sultys ir panašiai).

Atsižvelgiant į anksčiau minėtas sąlygas, valgomajam reikia rinktis kuo tvirtesnį kilimą. Kilimas turi išsiskirti savo ilgaamžiškumu bei atsparumu trinčiai, drėgmei bei dėmėms. Paprastai atsparesni būna sintetinio pluošto kilimai. Verta apsvarstyti kilimų, kurie tinka tiek patalpoms, tiek terasoms variantą.

Shutterstock

Tiems, kurie nori natūralaus pluošto kilimo, gali tikti kilimai iš vilnos. Rinkoje galima rasti specialiai apdorotų vilnos kilimų, kurie yra atsparūs dėmėms. Deja, valgomojo erdvei netiks tokie natūralūs kilimai, kaip: šilkiniai kilimai bei medvilniniai kilimai.

Kokio dydžio kilimą rinktis valgomajam?

Kalbant apie kilimo dydį, valgomojo kilimas turėtų būti pakankamai didelis. Paprastai rekomenduojama rinktis tokio dydžio kilimą, kad atitraukus kėdę nuo stalo, jos galinės kojelės liktų stovėti ant kilimo. Jeigu valgomojo stalas yra prailginamas, į tai taip pat reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kilimo dydį.

Shutterstock

Kokios formos kilimas tinka valgomajame?

Valgomojo kilimo forma turėtų gražiai papildyti baldų formą bei jų kompoziciją. Akiai patraukliausiai atrodo tos pačios formos stalo ir kilimo derinys. Pavyzdžiui, stačiakampis stalas geriausiai atrodo su stačiakampiu kilimu (beje, stačiakampiai kilimai paprastai dera su visomis stalų formomis), o apvalus stalas gražiai žiūrisi su apvaliu kilimu.

Kokios spalvos bei rašto kilimas yra tinkamiausias valgomajam?

Spalva, renkantis bet kokį kilimą, užima labai svarbią vietą, nes ji erdvei suteikia vizualinio įdomumo. Kilimo spalva gali tapti visos kambario spalvų paletės pradžia, arba tai gali būdas susieti kambaryje jau esančia spalvas. Tad svarbu nuspręsti, kokį vaidmenį atliks kilimo spalva valgomajame: bus išskirtiniu akcentu, kurs dramatiškumo efektą ar įneš šilumos bei jaukumo.

Paprastai valgomajame rekomenduojame rinktis raštuotus kilimus, nes ant jų mažiau matyti dėmės. Kilimo raštą galima derinti su baldų stiliumi: rytietiški kilimai labiau tinka su tradiciniais baldais, o vienspalviai arba įdomios tekstūros kilimai gražiai atrodo su moderniais baldais.

Paruošta pagal Dekorama.lt informaciją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis