5 dalykai, kuriuos būtina žinoti apie lauko baldus

Nors saulė dar tik koketiškai su mumis flirtuoja, tačiau jau tuoj galėsime jaukiai pasisėdėti lauke. Dėl to dalijamės JYSK patarimais, kas svarbiausia renkantis lauko baldus ir kuriant stilingą aplinką.

1. Suplanavimas

Renkantis lauko baldus vertėtų iš anksto apgalvoti, kur ir kaip juos statysite. Tad prieš tai išmatuokite zoną, kurioje juos laikysite. Tai padės ne tik suvokti, kokio dydžio baldų reikės, bet ir numatyti optimalų jų skaičių. Žinoma, labai svarbu nepasiduoti godumui – pagrindinė klaida perkant lauko baldus, būna jų perkrova. Naudokitės auksine taisykle – mažiau lygu stilingiau. Taip pat svarbu nuspręsti kur ir ką laikysite – juk dalį kiemo norėsis skirti augalams ar aktyviam laisvalaikiui. Ir, žinoma, nepamirškite visumos – derinkite baldus, jų funkcionalumą ir koloritą.

JYSK nuotr.

JYSK nuotr.

2. Spalva

Kaip galite matyti nuotraukuose, labai svarbu pasirinkti lauko baldų spalvą. Šiuo metu nevengiama eksperimentuoti ir iš gamintojų galite įsigyti nuo salotinės iki raudonos. Būtent tai padeda ne tik stilistiškai kurti energizuojančią ir gyvą erdvę, kuri kontrastuoja su mums įprasta pilkuma. Nebijokite oranžinės ar rausvos spalvos – tai tikrai nėra neskoninga, tai kaip tik įrodo, kad jūs norite pokyčių ir sekate naujausias tendencijas. Jeigu visgi bijote kardinalių sprendimų, galite pasitelkti ir medžiaginius apmušalus, kurie padės jums susigyventi su neįprastomis spalvomis ar netgi nuolat eksperimentuoti.

JYSK nuotr.

3. Pasirinkimas

Visgi renkantis lauko baldus vertėtų atkreipti dėmesį į jų kokybę. Tarkime vytelės tikrai atrodys romantiškai, tačiau neilgai trukus jos gali prarasti savo pirminę išvaizdą. Vis daugiau žmonių renkasi tikmedį. Tiesa, tai brangesnė investicija, tačiau ilgainiui ji atsipirks ir tikrai nepadarys gėdos, kai jus aplankys svečiai. Žinoma, verta rinktis ir rausvą medieną ar sekvoją, tačiau alternatyvos gali būti ir ketus, aliuminis ar plastikas. Apsibrėžkite, ar dažnai naudosite lauko baldus ir pagal tai nuspręskite, kiek norite į tai investuoti. Juk įsigijus pigesnius lauko baldus, galima pasitelkti įmantresnius apmušalus, pagalvėles ar kitus aksesuarus, kurie baldų veidą gali pakeisti kardinaliai.

JYSK nuotr.

JYSK nuotr.

JYSK nuotr.

4. Ilgaamžiškumas ir priežiūra

Dažniausiai (priklauso nuo pasirinktos medžiagos) lauko baldai atlaiko iki penkių sezonų. Tiesa, turime atkreipti dėmesį, kad ypatingai svarbi jų priežiūra. Lietuvoje oras yra ypač permainingas, tad dėl to, kad baldai nuolat sušlampa, gali nublukti ir pan. Dėl to svarbu stengtis kuo daugiau jais rūpintis. Lyjant lietui apdengti, atėjus šaltajam sezonui perkelti į kitą vietą. Deja, bet reikėtų vengti ir tiesioginių saulės spindulių. Jei yra galimybė, geriausiai lauko baldus nuo saulės apsaugo stogas.

JYSK nuotr.

5. Estetika

Neretai įsigiję lauko baldus pamirštame mus supančią aplinką. Augalai visuomet pakeičia atmosferą. Tad naudokitės elementariausiomis gudrybėmis. Ant stalo galite pamerkti skintų gėlių arba stilingą vazoną. Taip pat netoliese, mažiau aktyvioje zonoje, galite pastatyti įvairiausių dydžių, netgi masyvesnių vazonų. Jie suteiks masyvumo ir didingumo įspūdį. Taip pat nepamirškite ir žydinčių augalų – tokiu būdu nuspalvinsite savo lauko erdvę ir suteiksite jai gyvumo. Ir detalės, detalės – tai gali būti ryškus hamakas, savita lempa – tiesiog pasitelkite fantaziją.

JYSK nuotr.

JYSK nuotr.

Daugiau idėjų rasite JYSK vasaros sezono kataloge: ČIA

Užsakymo nr.: PT_70793590

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis