Netikėkite dizainžmogiais ir tendencijomis

Siūlau trumpam atsikvėpti nuo vonios kambario interjero idėjų ir pamąstymų, ar spalvos įtakoja mūsų savijautą, nes tam yra svarbių priežasčių - šią savaitę didžioji dalis pasaulio dizainžmogių sutartinai pakeitė populiacios vietą ir persikraustė į Milaną. Turbūt sunkiau paaiškinti, kodėl karališkieji pingvinai grįžta perėti į Pietų Georgijos salas.

Šią savaitę Milane vyksta, nebijokim šito žodžio, svarbiausias metų dizaino renginys – baldų paroda „Salone Internazionale del Mobile”. Pernai parodą aplankė beveik 300 000 lankytojų. Iš nepatikrintos informacijos, jog buvo išpirkti visi oro linijų kompanijos reikalavimus atitinkantys lagaminai, galima drąsiai teigti, jog Lietuvos dizainžmogių desantas taip pat gausus.

Bet žymiai svarbiau, jog „Salone Internazionale del Mobile” inspiruoja unikalius dizaino reiškinius visame Milane. Įdomiausia, kad į juos įsitraukia ir eiliniai miestiečiai. Salonai, studijos, privatūs butai, netradicinės erdvės plačiai atveria duris dizainui – ekspozicijoms, šou, instaliacijoms. Net neabejoju, kad automobilių dirbtuvių savininkas Tortona gatvėje ir vėl užleido savo dirbtuves suomiškų kėdučių ekspozicijai, o pats savaitei išvyko pas pusbrolį į Toskaną.

Ne pirmus metus vykstantys į Milaną pataria atidžiai rinktis lankytinų ekspozicijų maršrutą, ypač tuos, kurie neatsparūs dideliems alkoholio kiekiams, kultūriniam šokui ir neturintys vidinio autopiloto funkcijos.

Norėjau jus ne suerzinti, bet perspėti dėl kito dalyko. Milano įvykiai inspiruoja reiškinį, kuris tarsi virusas parkeliauja namo kartu su dizainžmogiais. Jau nuo kitos savaitės žurnalistai, publicistai, rašytojai, viešųjų ryšių specialistai, salonų vadovai, pardavimų vadybininkai ištarę stebuklingą žodį „Milanas“ rimtais veidais ir su dvigubu užsidegimu pradės postringauti apie dizaino tendencijas iš Milano. Apie tai, ar balta vis dar madinga, ar klasikinis stilius ir vėl paėmė viršų prieš modernų...

Milano įvykiai yra tinkama proga pasakyti, kad yra tūkstantis priežasčių netikėti tendencijomis, ir nei vienos, kodėl apie tai neturėtų būti kalbama ir rašoma. Tačiau tendencijų apžvalgas visuomet reikia vertinti kritiškai ir ne pažodžiui. Suprantu, jog tai tarsi perspėjimas apie rūkymo žalą ant cigarečių pakelių- visi žino, bet nepriima rimtai.

Bet turėjau tai pasakyti, nes jau dedu savo dantų šepetuką į kelioninį krepšį. Kitą savaitę tikiuosi jums prisipažinti, kokie baldai iš „Salone Internazionale del Mobile” parodos mane ir vėl privertė svajoti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis