Žaismingos idėjos dekoruoti namus

Jei ieškote „naujų“ idėjų namų dekoravimui, kai „nauja“ reiškia kažką naujo ir įmantraus, o ne vien tik skirtinga nuo to, ką jūs šiandien turite, jums reikia kai ką žinoti.

Visa, kas nauja, greitai gali tapti sena. Pavyzdžiui, praėjusio amžiaus viduryje „nauja“ idėja buvo išdažyti visą kambarį ta pačia spalva – dažniausiai neutralia balta ar dramblio kaulo. Neilgai trukus tokia, panaši į ligoninės, aplinka nusibodo. Nauja tapo sena.

Prieš keletą dešimtmečių margintos kietmedžio grindys buvo išėjusios iš mados, dabar jos vėl madingos. Tamsiai marginti virtuvės baldai buvo populiarūs, o šviesiai – ne, dabar viskas pasikeitė. Ir kas galėtų pamiršti tuos mielus 1950-ųjų aukso ir avokado spalvos virtuvės prietaisus?

Namų dekoravimas turėtų atspindėti šeimininko asmenybę ir vertybes. Jei jūs norėtumėt pademonstruoti svečiams, kad sekate naujausia mada, apsilankykite keliose interjero parodose ir perverskite interjero mados žurnalus, ieškodami naujausių idėjų. Ir būkite pasiruošę nuolatiniams pertvarkymams, kad išlaikytumėte tokį lygį.

Dabar madingas dalykas, kurį verta paminėti, yra įvairių tekstūrų naudojimas sienų apdailai. Medinę faneruotę reikėtų pamiršti – į madą ateina vos ne 3D efekto sienų apdaila – naudojama įvairi medžiagų, gylių, spalvų gama.

Dar viena įdomi naujovė sienų apdailai – įvairių audinių naudojimas. Iš esmės tai tas pats, kas tapetavimas, tik vietoj popieriaus naudojamas audinys. Audiniai pasižymi didele spalvų ir raštų gama, jie sukuria savitą sienų tekstūrą, ką sunku pasiekti naudojant popierinius tapetus. Sienos audinio klijavimui paruošiamos taip pat, kaip ir tapetams, kai kurie tapetų klijai tinka klijuoti medžiagai.

Daug kas dabar mėgsta vieną sienos dalį klijuoti audiniu, kitą – dažyti. Tam naudojamos skiriančios dekoratyvinės linijos. Kad efektas būtų didesnis, galima tuo pačiu audiniu įrėminti langus. Kaip baigiamąjį akcentą reikėtų priderinti lovos audinius.

Dabar madinga ir tai, kas ne tk gražu, bet ir funkcionalu. Namuose įrengiami „daugiafunkciniai“ kambariai. Pavyzdžiui, svečių kambaryje galite įrengti darbo kambarį, lovą pakeisdami sofa arba kušete. Taip kambarys galės būti naudojamas ir kaip svečių kambarys, ir kaip papildoma darbo vieta, kai namiškiams prireikia privatumo.

Dar vienas pavyzdys – kambarių pavertimas pramogų vieta, pvz., jei yra vietos, įrengus namų kino sistemą ir pergrupavus baldus.

Na, o tie, kure pasiruošę didesnėms permainoms, gali sujungti valgomąjį su virtuve, taip sukuriant „didįjį kambarį“. Kai kuriuose namuose namuose virtuvė susisiekia ir su miegamuoju, išardžius sienas, ir taip sukuriama didžiulė erdvė, tarnaujanti dviem svarbiausiems poreikiams namuose: valgymui ir poilsiui.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis