Baldų kaina – 50 centų per dieną?

Kokybė Lietuvoje asocijuojasi su didesne kaina. Tačiau ar tikrai kokybiški baldai yra brangesni? Apie baldų kainas ir kokybę kalbamės su baldų technologe Rasa Buivydiene ir prekybos centro „Baldų rojus“ vadovu Aurelijumi Sabaliausku.

Skirtingas skaičiavimas

A. Sabaliauskas pastebi, kad žmonės dažnai susižavi pernelyg mažomis nekokybiškų baldų kainomis, tačiau nepagalvoja, kad kainą reiktų skaičiuoti kiek kitaip.

„Pinigų suma, kurią sumokate už baldą nėra vienintelis mato vienentas pagal kurį reikėtų vertinti baldo kainą. Atkreipkite dėmesį ir į kainą, kurią mokate pirkimo metu, ir kiek baldas jums kainuoja per vieną dieną, pamatysite, kad kokybiškas baldas yra perpus pigesnis“, – kalbėjo pašnekovas.

Nutarėme atlikti eksperimentą ir paskaičiuoti, ar gali kokybiškas baldas būti pigesnis už nekokybišką.

Blogos sofos pavyzdys

Prastas prieš kokybišką

Turime dvi iš pirmo žvilgsnio identiškas sofas, kurios pagamintos iš skirtingų medžiagų. Vienos kaina – 3000 Lt, kitos – 1500 Lt. Kaip teigia baldų technologė Rasa Buivydienė prastesnės kokybės baldai, priklausomai nuo situacijos, gali būti naudojamas apie penkerius metus. „Iš prastesnių medžiagų pagamintas baldas vidutiniškai tarnauja 2 – 5 metus. Jeigu namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų – baldas dar greičiau susidėvi”, - kalbėjo pašnekovė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 didžiausių interjero dizaino klaidų
Sosnovskio barščiai: gražūs, bet mirtinai pavojingi

Vadinasi, nekokybiškas baldas kasdien jums atsieina nuo 82 ct iki 2 Lt per dieną. Galima sakyti, kad ši suma nėra didelė, tačiau kiek jums per dieną kainuoja iš geros kokybės medžiagų pagamintas baldas? Sumokėję 3000 Lt už kokybišką baldą per dieną mokėsite vos po 54 ct, nes baldas jums tarnaus 15 metų ir daugiau.

Pašnekovai taip pat primena, kad keičiant baldus kiekvieną kartą reikia galvoti ir apie kambario interjero pakeitimus, kosmetinį remontą, o tam taip pat tenka išleisti nemažai pinigų.

Geros sofos pavyzdys

Kokybiško baldo beiškant

Neįgudusiam vartotojui gali būti sunku iškart atskirti geros kokybės baldą. Kalbinta baldų technologė R. Buivydienė pastebi, kad renkantis baldą dėmesį derėtų atkreipti į vidinę jo konstrukciją, išorinį apmušalą ir, žinoma, patogumą.

„Kuo daugiau yra beržo, buko medienos ir faneros, tuo baldas bus patvaresnis. Tuo tarpu pigiuose balduose dažniausiai naudojama tik drožlių plokštė. Ilgaamžiuose balduose naudojami spyruokliniai blokai, arba didelio tankio storesnis porolonas“, – kalbėjo pašnekovė.

Ne paslaptis, kad kai kurie baldų gamintojai bando taupyti rinkdamiesi prastesnės kokybės apmušalais. Kaip pastebi Rasa Buivydienė – pirkėjai turi būti ypač atidūs vertindami audinių kokybę.

„Didelę baldo savikainos dalį sudaro apmušalas, dažnai pigių baldų gamintojai norėdami sutaupyti pirkėjams siūlo baldus su plonu, retu, o dažnai ir su paklijuotu apmušalu. Tokie audiniai jau po pirmųjų savaičių išsitampo ir tampa vizualiai nepatrauklūs“, – teigė specialistė.

Lietuvoje ir vakarų Europoje – skirtingos tradicijos

Kalbinti pašnekovai vieningai sutaria, kad prastesnės kokybės baldų nurašyti tikrai nederėtų, tiesiog Lietuvoje ir visoje rytų Europoje jie yra pervertinami. „Vakarų Europoje įprasta pirkti pigius baldus nuomojamiems būstams, o po metų kitų juos tiesiog išmesti“, –  pasakojo A. Sabaliauskas.

Kaip lietuvių patarlė sako: „Nemokamas sūris – tik pelėkautuose“. Norint susikurti jaukius namus nereikia pasiduoti mažų kainų virusui, būtina priimti apgalvotus ir praktiškus sprendimus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis