Studentai sukūrė specialų baldą regos sutrikimų turintiems mažyliams

Kauno kolegijos studentų ir dėstytojų sukurtas daugiafunkcinis modulinis baldas jau atkeliavo pas labai jo laukiančius mažuosius.

Silpnai matantiems arba neregiams vaikams baldą kūrė kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete Dizainą studijuojančios merginos – Ugnė Bozytė, Edita Kulikauskaitė ir Ieva Raškevičiūtė. Realizuoti sumanymą merginoms padėjo ir kūrybos procesą koordinavo dėstytojai Dovilė Gaižauskienė ir Algirdas Kupčikas.

Iš įvairių modulių susidedantis įrenginys, pasižymintis nestandartiniais paviršiais, padedančiais lavinti vaikų lytėjimo pojūčius, buvo sukurtas dalyvaujant kolegijos organizuotame konkurse „Idėja praktiškai“.

„Iš pradžių, kai buvo paskelbtas konkursas, susidomėjusių studentų buvo labai daug. Tačiau pradėjus konkretinti darbo idėją, planuoti pagrindinius projekto veiklos etapus, entuziastų liko mažiau. Sukurti kokybišką, reikalingą, apčiuopiamą naudą atnešiantį produktą, pasirodė, nėra taip paprasta“, – pasakojo lektorė D. Gaižauskienė.

Pasak baldo kūrėjų, daugiafunkcinė lentyna buvo kuriama analizuojant ir derinant teorinius bei praktinius aspektus, įsiklausant į ikimokyklinio bei specialiojo ugdymo pedagogų pastabas, priimant racionalius ir vaikams patrauklius dizaino sprendimus. Specialios ugdymo priemonės gamybai buvo naudota šiuolaikiška, ekologinėmis savybėmis pasižyminti medžiaga „Lightboard“, kurią jauniesiems kūrėjams dovanojo įmonė „Antalis“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis