E. Skerstonas: prancūziško jaukumo dvelksmas skverbiasi į Lietuvą

„Visada svajojau gimti Prancūzijoje – šiandien jaučiuosi beveik įgyvendinęs šią svajonę“, - Prancūzijos baldų gamintojo „Gautier“ salono atidaryme šią savaitę emocijų neslėpė dr. Eugenijus Skerstonas, gerai žinomas interjero specialistas, estetas ir stilingo prancūziško gyvenimo būdo žinovas.

Baldų stilius

Dėstytojas ir prancūziškos gyvensenos ekspertas, knygų apie interjerą autorius E. Skerstonas pristatydamas naują vardą Lietuvoje pabrėžė, kad daugelis kūrėjų įkvėpimo semiasi iš prancūzų. Tai jau tapo tradicija. Nors Lietuvoje įprasta prancūzišką interjerą sieti su Provanso stiliumi, tokio, pasak eksperto, netgi nėra.

„Yra „Gautier“ stilius. Tai galiu drąsiai pasakyti. Tai šiuolaikinės Prancūzijos stilius, kuriam būdinga prancūziškos elegancijos ir gyvenimiškos stilistikos dermė. Jie modernūs, šiuolaikiški, o tuo pačiu lengvi ir elegantiški“, - sakė E. Skerstonas ir pabrėžė, kad prancūzai per visą savo istoriją kiekvieną stilių linkę „suprancūzinti“, pritaikyti sau ir savo gyvensenai, estetikos suvokimui.

Prieš daugiau kaip 50 metų ši įmonė pradėjo nuo vaikiškų baldų gamybos, šiandien jų kolekcijos skirtos visai šeimai: nuo baldų kūdikiams, vaikams ar paaugliams iki miegamojo ar svetainės.

„Tyrimai, apklausos, tada katalogai su ateinančių kelerių metų interjero spalvų ir raštų, ornamentų tendencijomis, o tik tada jau sėdama prie popieriaus lapo. Nėra atsitiktinių kolekcijų, kaip ir nėra nieko panašaus rinkoje“, - įspūdžiais dalinasi įmonės atstovas Lietuvoje Arūnas Pakamanis.

Baldai kelioms kartoms

Baldai gali būti arba kokybiški, gražūs ir prieinami arba iš medžio masyvo“ ,– įsitikinęs A. Pakamanis. Patys iš vietinės medienos gamina savo baldams plokštes, kurių storis 5 cm. Palyginimui – Lietuvoje dažniausiai rasite plokštes, kurių storis 18 mm. Šiuos baldus galima surinkti ir perrinkti kiek nori kartų – jų kokybė ir stabilumas, estetinis vaizdas dėl to nė kiek nenukenčia“.

Skiriamas dėmesys detalėms ir faktūrai, raštams, lenktoms linijoms. Paviršiai yra lakuojami, todėl jaukūs ir malonūs liesti. Kampai dažniausiai užapvalinti, sutvirtinti.

„Lietuviai, įsigiję vieną segmentą, manau, kad puikiai priderins jį prie savo namų. Prie tokių baldų puikiai tinka linas, medvilnė, keramika, šiuolaikiški tapybos darbai, viskas gali būti suderinta. Jeigu į esantį interjerą reikėtų integruoti baldus, tai pasirinkus pasitelkus šiuos baldus, uždavinys palengvėja. Visų pirmą dėl modulinės sistemos, visų antra, dėl jų spalvinės gamos, faktūros, kuri dera prie mums įprastų interjerų“, - patarimais dalinosi E. Skerstonas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis