10 stereotipus griaunančių dizaino patarimų

Ar kada pagalvojote, kad dažnas iš mūsų interjerą kuria pagal nusistovėjusias taisykles – jomis vadovautis paprasta bei nereikia ilgai sukti galvos, kur ir ką padėti. Metų pabaigos proga kviečiame šiek tiek drąsiau pažvelgti į interjerą ir pateikiame 10 patarimų, kaip laužyti nusistovėjusius mitus.


Kuo daugiau pagalvių! Pagalvių gausa tinka tik močiučių svetainėse? Nieko panašaus. Maišykite dydžius ir formas – kuo daugiau tuo geriau. Be to, pagalvės yra ir funkcionalios – minkštos ir patogios, tad tikrai rasite, kaip jas pritaikyti.

Shutterstock nuotr.


Įsigykite didelę lovą. Galvojate, kad jei kambarys mažas, reikėtų jį apstatyti proporcingai ir pirkti mažesnius baldus? Vis dėlto, miegamasis yra ta vieta, kurioje dažniausiai miegate, o ne gyvenate, tad pasilikite tiek vietos, kad galėtumėte patogiau praeiti ir pirkite didelę lovą. Maži baldai mažuose kambariuose šiuos vizualiai dar labiau sumažina. Jei įsigysite didelę lovą ir pastatysite ją patalpos viduryje, tuomet kambarys atrodys didesnis.

Shutterstock nuotr.


Juoda ir tamsiai mėlyna. Dvi tamsios spalvos, sakytumėte, nelabai dera viena su kita (nors, aišku, kiek geriau nei raudona ir žalia). Tradiciškai tokių derinių retai sutiksime ir interjeruose. Visgi, tai tik neteisingas įsitikinimas. Priimkite šį iššūkį ir naudodami juodos ir tamsiai mėlynos spalvų audinius, sienų dekoracijas ir paviršius, sukurkite patrauklų kambario dizainą.

Shutterstock nuotr.


„Neuždarykite“ savo spintelių. Neslėpkite turimų daiktų spintelėse, laikykite jas atidarę, įsirenkite stiklines dureles arba iš viso jas nuimkite. Žiūrėti į atvirą spintelę, juk kur kas įdomiau nei į uždarytą.

Shutterstock nuotr.


Laikykite savo mėgiamą kolekciją vienoje vietoje. Karvutė šen, karvutė ten – galbūt manote, kad gausios kolekcijos atrodys gerai išslapstytos netikėčiausiose vietose, tačiau tai sudomins tik žaismingai nusiteikusius vaikus ir tai greičiausiai tik pirmą kartą. Kambario dizainui tai pridės tik chaoso. Jeigu ką nors kolekcionuojate ir norite tai parodyti, vizualiai visos kolekcijos geriausiai atrodo, jeigu yra surinktos vienoje vietoje.

I.Budzeikaitės nuotr.


Kam jums sofa? Jeigu turite pakankamai erdvės, jums nebūtina prisirišti prie standarto. Naudokite tik fotelius, pufus ar kitus panašius patogiam sėdėjimui skirtus baldus.

Shutterstock nuotr.


Balta, balta kur dairaisi. Kai kurie žmonės prisiekinėja, kad „ligoninės palatoje“, esančioje namuose, niekada negyventų. Vis dėlto, kad ir kaip keistai skambėtų, tačiau nuo spalvų margumyno pavargsite kur kas greičiau nei nuo klasikinės baltos spalvos.

Shutterstock nuotr.


Maišykite stilius. Radote gražią lempą, tačiau ji netinka prie jūsų modernaus namų stiliaus? Jums nebūtina būti prisiekusiems vieno stiliaus gerbėjais, kartais sumaišyti stiliai padaro kambarius kur kas įdomesniais.

I.Budzeikaitės nuotr.


Tapkite neutralūs. Neutralios spalvos yra ne tarpiniai atspalviai, o savitos bei pilnavertės spalvos. Parinktos laiku ir vietoje gali lygiai taip pat traukti akį, kaip ir ryškios spalvos. Jeigu turite baltą kambarį su vienos neutralios spalvos akcentu, jis puikiai papildys romų kambario vaizdą, tačiau pamėginkite pridėti šiek tiek skirtingų neutralių atspalvių ir nustebsite, kokie savarankiški jie gali būti.

Shutterstock nuotr.


Nepristumkite visų baldų prie sienų. Sulygiuoti baldus pagal sieną, paliekant tik stalą viduryje kambario, iš esmės yra geras ir saugus pasirinkimas. Tačiau jei norite kiek pagyvinti interjerą, pagalvokite, galbūt galėtumėte savo erdves išnaudoti kiek kitaip.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis