Ką daryti, kad namai būtų puošnūs ne tik per šventes?

Spalvos ir formos – tradicinės: balta, žalia, raudona. Netradiciniai akcentai – iš jūsų virtuvės. Bei dar šis tas – iš pasivaikščiojimų po mišką, parką, sodą... Ir iš parduotuvių vaisių lentynų.

Kai kils įkvėpimas puošti namus šventėms, pirmiausia apsižvalgykite, kokių augalų turite namie ar galite rasti gamtoje, kokiais indais, rakandais iš virtuvės galite dekoruoti, t. y. panaudoti juos ne pagal paskirtį... Lėkštės, kepimo skardos ir formelės, taurės, padėklai, vaisiai, uogos – viskas pasitarnaus maloniems rankdarbiams kurti. Kad namai būtų kupini šventinės nuotaikos, pakanka vienos kitos originalios detalės.

Štai ką sako žinovai apie tradicines žiemos švenčių spalvas ir formas:

Apskritimas, ratas – saulės, visatos, dangaus simbolis, dar reiškia ugnį, tobulybę, amžinybę.

Balta spalva simbolizuoja šviesą, gyvybę, džiaugsmą, gėrį, sėkmę, tyrumą, šventumą, išmintį. Tolimoje praeityje raudonos ir baltos spalvos derinys turėjo viso gyvenimo reikšmę.

Raudona spalva – saulės, šilumos, ugnies, pergalės, aistros, meilės, turto ir laimės simbolis. Beje, ši spalva turi daug kitų, ne vien teigiamų, reikšmių.

Žalia simbolizuoja augmeniją, rojų, pavasarį, vasarą, sveikatą, jaunystę, gyvastį, atsinaujinimą, viltį, džiaugsmą, grožį, laimę, laisvę.

Galima visai nekreipti dėmesio į įvairiose šalyse ir kultūrose skirtingas simbolines reikšmes turinčias spalvas ar formas. Tiesiog puoškite namus taip, kaip jums gražu. Svarbu, kad malonumą teiktų ir procesas, ir rezultatas.

G. Barauskienės nuotr.

Senovinė skarda pyragams kepti – puiki vaza puokštei. Kam slėpti indaujoje, tegul puošia namus. Beje, erškėtrožė – pasiaukojimo ir prisikėlimo simbolis.

G. Barauskienės nuotr.

Šalčio sukurtus ornamentus primenančios stiklo lėkštelės, kadagio šakelė, obuoliukai ir granatai. Šie vaisiai simbolizuoja saulę, gyvybę, meilę, vaisingumą.

G. Barauskienės nuotr.

Vaza iš metalo žvakidės ir dangtelis nuo skardinės sausainių dėžutės. Mangai savo tėvynėje, Indijoje, simbolizuoja meilę.

G. Barauskienės nuotr.

Laukinės uogos – spalvingos puošybos detalės, kurių geriausia pasirūpinti rudenį. Jeigu nepavyks įgyvendinti šios idėjos šiemet, prisiminkite ją kitais metais, o dabar vietoj uogų panaudokite maumedžio šakelę su kankorėžiais.

G. Barauskienės nuotr.

Pušies kankorėžis – gyvybės ir vaisingumo simbolis, pelėda – išminties. Jeigu turite parsivežę didelių kankorėžių iš šiltų kraštų, panaudokite ir juos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis