10 gudrių sprendimų mažiems kambariams padidinti

Mažos erdvės - gali tapti galvos skausmu, bet ir puikia galimybe atsiskleisti Jūsų išradingumui.

1. Sumaišykite žemus ir aukštus baldus

Kiekviename nedideliame kambaryje labai svarbu nesijausti ankštai. Neaukšta spintelė prie sienos gali pakeisti aukštą knygų lentyną, kuri būtų uždariusi nemažą kambario erdvės dalį.

Kontrastų kūrimas

Nedideles erdves patariama dažyti ir dekoruoti ryškiomis spalvomis, nes toks būdas nereikalauja nei daug laiko, nei pinigų. Interjero specialistai sako, kad mažose erdvėse reikia sukurti kontrastingą, dramatišką atmosferą, kuri pagyvintų bendrą interjerą, tačiau neatimtų erdvės pojūčio. Vienas iš tokių pavyzdžių – ryškiai geltonos durys svetainėje.

Pasirinkite kompaktiškas kėdes

Kėdės be turėklų yra kur kas patogesnis ir geresnis variantas mažuose butuose, nes jas galima labai lengvai pernešti iš vienos vietos į kitą. Kėdės gali būti spalvotos, jos nebūtinai turi būti iš to paties komplekto. 

Raskite kompromisą, bet nepamirškite to, kas jums svarbiausia

Nors vietos gali būti labai mažai, pasirūpinkite tuo, kas jums svarbiausia kambaryje. Pavyzdžiui, jei butas yra tik vieno kambario, lova neturi būti nugrūsta į kampą, o pastatyta per vidurį, kaip mėgstate. Žinoma, reikia apgalvoti tinkamą jos dydį, kad kambaryje dar galėtumėte praeiti.

Sukurkite atskiras zonas

Jeigu visas jūsų mažos erdvės butas nebus padalintas į kelias dalis, atliekančias skirtingas funkcijas, tuomet jausitės taip, lyg būtų iš tiesų ankšta.Tačiau išskaidyti net ir nedidelę erdvę į kelias zonas tikrai verta. Kilimu galite pažymėti kur baigiasi įėjimas, o knygų spinta padės nustatyti darbo zonos ribas.

Paleiskite užuolaidas nuo lubų

Vertikalios linijos, pavyzdžiui, ilgos užuolaidos sudaro iliuziją, jog jūsų butas yra aukštesnis, todėl atsiranda ir daugiau erdvės.

Turėkite atviras virtuvės lentynas

Jei naudosite atviras lentynėles savo virtuvėje, maža virtuvės erdvė atrodys didesnė. Uždaros lentynos vizualiai dar labiau sumažina bet kokią zoną, o atviros lentynos atrodo žaismingiau ir gali būti patogesnės. Tiesa, valyti jas teks dažniau.

Venkite griežtų linijų

Namus dekoruokite ne griežtų linijų baldais, o apvaliais, įvairių formų, raštų, kurie ne tik neatims erdvės, bet ir pridės patogumo bei savitumo, nes mažoje erdvėje tokius baldus kur kas lengviau apeiti.

Išplėskite erdvę su dryžiais

Pavyzdžiui - storomis ir plonomis linijomis bei dryžiais, tuomet dekoruotas kambarys tampa erdvesnis.

Įsigykite stiklines duris

Taip pat verta nusipirkti ir įsistatyti stiklines duris, nes jos suteikia daugiau žaismingumo ir erdvės stingantiems namams. Tai taip pat labai gudrus būdas „įnešti“ daugiau šviesos į tamsius kambariukus, pavyzdžiui, sandėliuką ar mažiau apšviestą zoną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis