3 populiariausi interjero stiliai Lietuvoje

Šiomis dienomis dizaino ir interjero madų žurnalai, portalai ir tinklaraščiai skaitytojams pateikia vis daugiau idėjų, kaip įsirengti namus. Įkvepiančios nuotraukos, neįprasti dizainerių bei architektų sprendimai ir įvairių stilių interjerų pavyzdžiai turbūt ne vieną paragino pasvarstyti ir apie jį supančią aplinką.

Kokie trys interjero stiliai šiuo metu populiariausi šalyje ir kokie išskirtiniai lietuviškų namų bruožai, klausiame baldų ir interjero centro „Domus galerija“ atstovės architektės Justės Žibudienės, vieno salono vadovės Monikos Noreikienės ir vienos studijos vadovės Elžbietos Skunčikienės, kurios jau ne vienus metus padeda klientams kurti jaukius ir stilingus namus, puikiai žino jų norus ir poreikius.

Gamintojo nuotr.

Lietuviai pamėgo Skandinaviją

Pašnekovės sutaria, kad Lietuvoje įsivyrauja šiaurietiškas stilius. Dizainerė M. Noreikienė jį apibūdina kaip europietišką skandinavišką, kuriam būdingos šviesios sienos, faneruoti tiesių formų baldai, geometrinių raštų namų dekoracijos ir tekstilė.

Interjero specialistės taip pat išskiria klasikinį provanso stilių. Dizainerė E. Skunčikienė dirba tik su klasikiniais interjerais ir sako, kad jos klientai renkasi lengvesnį, mažesnėms erdvėms tinkamą stilių, kai vyrauja šviesūs, lengvi baldai ir apdailos medžiagos. 

Gamintojo nuotr.

Pašnekovės taip pat mini Lietuvoje populiarų šiuolaikinį modernizmą. M. Noreikienė sako, kad moderniomis detalėmis (stiklo šviestuvais, smulkiais baldais ir dekoro elementais) lietuviai dekoruoja ir kiek sugriežtina klasikinį interjerą. Vis daugiau modernių detalių šiuolaikiniuose interjeruose pastebi ir J. Žibudienė.

E. Skunčikienė kaip išskirtinį lietuvių bruožą išskiria natūralias medžiagas: „Nesvarbu, koks tai būtų interjero stilius, dauguma klientų nori medinių grindų, durų, akmeninių palangių, stalviršių, akmens masės plytelių.“

Gamintojo nuotr.

Skonis dar tik formuojasi

Per pastaruosius 10 metų stipriai pasikeitė ne tik lietuvių gyvenimas, bet ir visuomenė, jos požiūris į madą, dizainą, vis labiau juntama Vakarų šalių įtaka.

E. Skunčikienė sako, kad madų, dizaino skonis Lietuvoje dar formuojasi: „Mes esame labai jauna šalis ir mūsų stiliaus pojūtis dar neišsivystęs. Tai atsispindi ir interjere. Protėvių sukurti pagrindai – rankdarbiai, lietuviškos natūralios medžiagos, tradiciniai raštai – yra labai geri. Mums tik reikia subręsti kaip tautai, kad pradėtume vertinti tai, ką turime, ir ateityje būsime skoningi, gražiai gyvensime.“

Gamintojo nuotr.

J. Žibudienė pastebi, kad žmonės vis labiau domisi interjero madomis ir ima vadovautis garsiojo vokiečių architekto Ludwigo Mieso van der Rohe kultine fraze „mažiau yra daugiau“: „Lietuviai nustojo dirbtinai „puošti“ namus ir po truputį išsiugdo saiko pojūtį. Pirmiausia į namus įsileido baltą spalvą ir nebelygina jos su ligonine. Mažėja atvirų lentynėlių, nišų, žmonės renkasi uždaresnius baldus, stengiasi neafišuoti, minimalizuoti.“

M. Noreikienė pritaria J. Žibūdienei, kad lietuviai vis daugiau dėmesio atkreipia į interjero tendencijas, naujoves ir sezoniškumą, renkasi santūresnį stilių: „Žmonėms pradėjo rūpėti ne tik tai, kas yra gražu apskritai, bet ir kas populiaru, inovatyvu šią dieną, ką rekomenduoja interjero specialistai. Lietuvių būstai tapo santūresni, vengiama eksperimentuoti drastiškais dekoro elementais.“

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis