Raidžių ir užrašų panaudojimas interjere

Šiuolaikinis interjeras nuolat kinta, dizaineriai sugalvoja vis įdomesnių, nustebinančių dekoravimo idėjų, pabrėžiančių konkrečios erdvės išskirtinumą bei unikalumą. Vienas iš būdų sukurti norimą interjero efektą ir išsiskirti iš kitų – pastaruoju metu vis labiau populiarėjantis raidžių, skaičių ir užrašų dekoras, jau seniai įprastas drabužių dizaino srityje ir dar palyginti retas interjeruose.

Kaip matome pagrindinėje nuotraukoje, dizainerė Audronė Litinskienė projektuodama interjerus dažnai naudoja kaligrafinius elementus kaip išskirtinį dekoro elementą, suteikiantį erdvei šiuolaikiškumo, šmaikštumo ir dinamikos: „Raidės pačios savaime yra labai dekoratyvios ir kaskart gali atrodyti vis kitaip – rašytos ranka, didžiosios, mažosios, spausdintinės, pasvirusios, trimatės... Todėl kartais galima leisti sau tiesiog pamiršti, kad raidės kažką reiškia, ir naudoti jas kaip dekoratyvius objektus, kuriuos derinant tarpusavyje ar su kitais interjero raštais galima sukurti daugybę originalių, grafiškų ornamentų.“

Žurnalas "Mano namai"

Interjero dizainerė Virginija Sabaliauskienė, sukūrusi originalią vonios kambario apdailą – išklijavusi erdvę „laikraštinėmis“ plytelėmis, iki šiol džiaugiasi tokiu pasirinkimu: „Manau, kad „laikraštinis“ dekoras puikiai tinka prie pagrindinių interjere naudojamų medžiagų: betono, stiklo, metalo. Be to, šių plytelių apdaila yra be galo praktiška, o kartais net gali ir paskaityti „laikraštį“, jei niekur neskubi“, – juokavo dizainerė ir pabrėžė, kad raidžių, užrašų, taip pat ir laikraščio ar grafičio motyvai geriausiai tinka loftuose, industriniuose, „fashion“ tipo interjeruose.

Žurnalas "Mano namai"

Architektas Adomas Kondratas, projektuodamas originalų lofto interjerą, į industrinę erdvę įterpė subtilų ir funkcionalų kaligrafinį elementą: dizainerio Juozo Brunzos sukurtą kabyklą „Kabykla“. „Ji atsirado spontaniškai – prieškambario zonoje reikėjo kabyklos, o kad tikrai visiems būtų „suprantama“, pritaikiau šią lietuvių dizaino metalinę kabyklą su tūrinėmis raidėmis, nudažytą oranžine RAL paletės spalva. Vadinčiau tai taikomuoju tekstu interjero elementui su šiokia tokia sąmojo ar humoro gaidele“, – sakė architektas.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis