Skaitytoja klausia: kaip suplanuoti butą

ManoNamai.lt ir 4sienos.lt startuoja su nauja rubrika, kuri padės skaitytojams! Išsamiai pristatykite savo klausimą, prisekite buto/namo planą ir galbūt architektai atsakys būtent į Jūsų klausimą.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Skaitytojos Jūratės klausimas:

„Prisegiau seno buto planą (aukštos lubos, langai į vakarų pusę, židinys ir labai nepatogiai įmontuota vonia su tualetu). Man smalsu, kokie būtų patogiausi variantai suplanuoti tokį butą.“

4sienos.lt architektų atsakymas:

„Kadangi nebuvo tiksliai nurodyta, kas gyvena šiame būste – šeima/pora ar tiesiog vienas asmuo, buvo gana sunku nuspėti, kokie yra tikslūs poreikiai bei galimybės šiai erdvei.

Šiais siūlomais variantais siekiau maksimaliai išnaudoti esamą plotą. Didžiausia problema yra labai nepatogioje vietoje suprojektuota vonia bei nišoje esanti dušo kabina. Deja, bet nusprendžiau vonios vietos nekeisti, nes tai būtų sudėtinga ir tikrai nepigu, dėl to buto savininkus raginčiau pagalvoti, ar vonios vieta jiems yra tokia didelė problema, gal pakaktų vonią tik kosmetiskai atnaujinti. Tinkamai parinktos plytelės ir vonios įranga bei specialiai erdvei suprojektuoti baldai galėtų sukurti didesnės erdvės pojūtį.

Abiejuose variantuose siūlau projektuoti virtuvę šalia vonios. Taip bus nesudėtinga pajungti reikiamas komunikacijas bei išnaudota kitaip sunkiai panaudojama erdvė. Tokiu atveju virtuvė tampa namų centru, jungiančiu skirtingas zonas.

Pirmajame variante esamas plotas dalinamas į dviejų kambarių butą. Vonios sienos buvo minimaliai pastumdytos. Tik užėjus į butą, kairėje pusėje, suprojektuota niša spintai. Virtuvė įkomponuota lygiagrečiai voniai. Nenorint blokuoti erdvės, virtuvė yra su sala, laisvai leidžianti judėti tarp miegamajo ir svetainės. Židinys įspaustas į kampą, bet užtat yra pakankamai vietos dideliam valgomajo stalui.

Antruoju variantu erdvėje suprojektuojami trys kambariai. Kaip ir pirmajame, virtuvė projektuota buto viduryje. Vonios sienos paliktos tokios, kokios buvo. Virtuvę nuo svetainės skiria stumdoma pertvara, leidžianti esant reikalui sukurti dar vieną privatų kambarį. Priešingu atveju turėtumėme erdvią virtuvę su svetaine. Valgomasis stalas įkomponuotas kaip virtuvės dalis, naudojamas tiek kaip darbastalis, tiek kaip baras ar stalas.“

Tad, jei turite klausimą architektui, siųskite planą ir išsamų klausimą: manonamai@delfi.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis