Geri patarimai, jei į namus norite įnešti pastelinių atspalvių

Pasteliniai atspalviai grįžta, tik šįkart be pudros saldumo, šiek tiek prigesinti, santūresni, subtilesni ir sudėtingesni. Tačiau išlieka tokie pat jaukūs, gebantys sukurti emocinį aplinkos komfortą ir universalūs. Šiame straipsnyje patarsime, kaip nesuklysti, jei norite jais dekoruoti namus.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

Pastelinė gama taip seniai naudojama įvairiems interjerams dekoruoti, kad jau apaugo daugybe stereotipų. Daugelis jos vengia dėl asociacijų su valdiškomis patalpomis (mokyklomis, ligoninėmis, biurais) ar vaikų kambariais. Kai kurie įsitikinę, kad naudojant tokias spalvas neįmanoma sukurti ko nors originalaus ir įsimenamo. Tačiau toks požiūris – ne daugiau kaip mitas. Pastaruoju metu pastebima tendencija pastelinių atspalvių įterpti kuriant ne tik klasikinius ar prancūziško stiliaus, bet net ir minimalistinius interjerus, o švelnių, prigesintų tonų daugėja ir įvairių gamintojų, kuriančių be tik baldus bei interjero aksesuarus, bet ir drabužius ar kosmetiką, kataloguose.

Gamintojo nuotr.

Pastelinė paletė

Egzistuoja gana daug spalvų, kurias priimta priskirti pastelinei kategorijai. Jos gali būti šiltos ir šaltos, tačiau visada – švelnios, prigesintos: melsva, žalsva ir rožinė, skaidri geltona, pieno, grietinėlės, dramblio kaulo ir daug kitų. Prie pastelinių spalvų dažnai priskiriama ir šviesiai pilka, nors kartais dizainerių nuomonės dėl to išsiskiria.

Gamintojo nuotr.
Derinimo galimybės

Pagrindinis pastelinės gamos pranašumas – ją nepaprastai lengva derinti su visomis kitomis spalvomis. Pasteliniai atspalviai minkšti ir faktūriški, tarsi vizualiai užčiuopiami, todėl ir sukuria labai komfortišką atmosferą. Be to, pastelinės spalvos vizualiai padidina mažas patalpas, o didelėms suteikia elegancijos ir subtilios prabangos. Pastelinių tonų nepatariama derinti su ryškiomis spalvomis, nes jie tiesiog prapuls. Šie labiausiai tinka su balta spalva: sukuria skanų „pienišką“ kokteilį, ir interjeras atrodo harmoningas.

Gamintojo nuotr.

Psichologai tikina, kad pasteliniai atspalviai interjere kuria šilumos įspūdį, o mūsų smegenys tokias spalvas priima kaip saulės šilumą. Dėl šios priežasties kambariuose, esančiuose pietų pusėje, reikėtų rinktis šaltesnius, labiau prigesintus atspalvius, o šiaurinėje – skaidresnius ir šiltesnius. Tai padės subalansuoti vidinį patalpos mikroklimatą. 

Gamintojo nuotr.

Pasteliniai tonai švelniai ir minkštai nugula ant bet kokios medžiagos, puikiai dera prie matinių paviršių. Toks audinys tarsi prašosi būti palytėtas, nes jo tekstūra vizualiai tampa itin išraiškinga. Šis įspūdis atsiranda todėl, kad nedideli audinio nelygumai sukuria šešėlius, paviršius tampa reljefiškas, patamsėja. Ypač jaukiai atrodo pastelinių spalvų medvilnė, satinas, linas, organza. Minėtos medžiagos puikiai tiks sienoms ir baldams dekoruoti, užtiesalams, pagalvėlėms, užuolaidoms siūti.

Gamintojo nuotr.
Geri patarimai tiems, kurie renkasi pastelinius atspalvius:

Venkite vaikiškumo įspūdžio.
Kad pritaikytumėte pastelinius tonus suaugusiesiems skirtose erdvėse, atsisakykite saldžių „pudruotų“ atspalvių – melsvo, rožinio, žalsvo, dažnai naudojamų vaikų kambariams dekoruoti. Geriau rinkitės sudėtingesnius lašišų, ančių kiaušinių lukšto ar chaki atspalvius.
Kurkite kontrastą. 

Gamintojo nuotr.

Pastelinius atspalvius tinka derinti prie tamsaus medžio baldų – jų spalva ir faktūra suteikia interjerui gylio bei rafinuoto išbaigtumo.
Skirkite dėmesio tekstilei.
Norėdami, kad interjeras atrodytų išraiškingas, rinkitės kokybiškus ir subtilius minkštųjų baldų, užuolaidų bei dekoratyvinių detalių audinius.
Derinkite su balta spalva.
Norėdami sukurti šviežumo ir ramybės pojūtį, vieną ar kelias kambario sienas palikite baltas. Tokiame fone pasteliniai atspalviai įgauna ypatingą statusą ir atrodo itin įspūdingai.

Gamintojo nuotr.

Rinkitės subtilius aksesuarus.
Jei namų neplanuojate keisti iš pagrindų, tačiau norite įlieti pastelinės ramybės, tiesiog išsirinkite keletą subtilių, švelnių atspalvių aksesuarų: pagalvėlės, pledai, kilimėliai, paveikslas nesunkiai padės pakeisti visą interjero spalvų schemą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis