Japoniškas tvarkos palaikymo menas, kuris palengvins jūsų kasdienybę

Ar esate pastebėję, kaip gera leisti laiką tvarkinguose, nereikalingais daiktais neapkrautuose namuose? Kur papuola išmėtyti naudojami daiktai erzina ir kelia papildomą stresą, kurio namų erdvėje turėtų būti kuo mažiau. Kviečiame susipažinti su japonišku tvarkymosi menu, kuris gali palengvinti jūsų kasdienybę.

Marie Kondo yra tvarkos palaikymo konsultantė, kuri savo knygos „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“ pagalba palytėjo milijonų žmonių gyvenimus. Šioje knygoje M. Kondo atskleidžia paslaptis, kaip švarinti namus ir kurti tvarką ne tik savo namuose, bet ir gyvenimuose.


In the latest KonMari newsletter, I wrote a short column about reflecting on the past year and a small exercise you can do by yourself or with your partner to move forward in 2018. ⠀ ⠀ Subscribe to the newsletter today through the link in bio, and get the exclusive advice by the end of the year – plus a list of some of the most-read KonMari articles from 2017. Link in bio! ⠀ ⠀ #konmari #konmarimethod #sparkjoy #tidy #declutter #endofyear #reflection
A post shared by Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo) on Dec 29, 2017 at 12:05pm PST


Knygoje pateikiamas radikalus, dviejų dalių tvarkos namuose palaikymo procesas. Pirmas etapas – apsisprendimas, kurie namų objektai yra tikrai reikalingi ir teikiantys džiaugsmą. Nereikalingus daiktus, jiems padėkojus, reikia paleisti (išmesti, atiduoti arba parduoti). Antrasis etapas – namuose likusius, džiaugsmą teikiančius daiktus erdvėje išdėlioti reikia taip, kad jie visada būtų lengvai pasiekiami ir gerai matomi. Tik tokiu būdu, pasak M. Kondo, bus galima pasiekti namų buities nirvaną ir pamiršti ilgą ir nuobodų tvarkymąsi savaitgaliais.


Nuo ko pradėti?


Atsikratyti senais nereikalingais daiktais nėra lengva užduotis – procesas ilgas ir reikalaujantis pastangų. Taip pat šio proceso metu visada susiduriame su nostalgišku prisirišimu prie daiktų, kuris pasunkina šį ir taip nelengvą darbą.

M. Kondo pirmasis patarimas yra imti rūšiuoti ir švarinti namus ne pagal kambarius, o pagal kategorijas. Ji pataria pradėti nuo drabužių, nes prie jų esame mažiausiai prisirišę, tada keliauti prie knygų, vėliau prie fotografijų ir t.t.

Paėmus daiktą į rankas, reikia užduoti vieną vienintelį klausimą – „ar šis daiktas man teikia džiaugsmą?“. Namuose reikia palikti tik tuos objektus, kurie iš tiesų yra reikalingi ir skleidžia teigiamas emocijas.


Tvarkos palaikymas spintoje


Drabužiai dažnai būna sugrūsti į spintą taip, kad apie kai kuriuos iš jų tiesiog užmirštame. M. Kondo siūlo į stalčius drabužius sulanksčius dėti vertikaliu būdu. Taip sudėti rūbai visada bus matomi ir neužmiršti. Beje, taip sulankstyti drabužiai geriau ir ilgiau išlaiko savo formą.



"One of the best things I did for myself last year was get organized. I’m not talking about going to Target in January and buying all the bins and organizing totes. Last year I read The Life Changing Magic of Tidying Up and implemented the KonMari organizing method throughout my entire house. ⠀ ⠀ I can honestly say that getting my house in order was one of the best uses of my time last year. This January I do not feel the need to declutter or organize- because it’s already been done!"⠀ ⠀ Thank you for sharing, @britcrawl! ⠀ ⠀ What was one thing you did last year that made a difference, and what is one thing you will do in 2018 to make an even better difference? ⠀ ⠀ #konmari #konmarimethod #sparkjoy #organized #declutter #declutteryourlife #tidy #organizetheworld
A post shared by Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo) on Jan 2, 2018 at 9:17pm PST


Drabužiai spintoje turėtų būti sudėti taip, kad visas tam sezonui skirtas garderobas būtų gerai matomas. Juos rūšiuoti reikėtu pagal rūšį bei spalvą. Ant pakabų laikomis drabužiai turėtų būti sukabinti nuo ilgiausio iki trumpiausio drabužio (iš kairės į dešinę).


Tvarkos palaikymas virtuvėje


Maisto produktai paprastai yra parduodami ryškiose pakuotėse, kurios sukrautos į lentynas pripildo namus nereikalingo chaotiškumo.



Pantry inspiration from @cindyology! How beautiful.⠀ ⠀ #konmari #konmarimethod #organization #tidy #pantry #sparkjoy #organizetheworld
A post shared by Marie "KonMari" Kondo (@mariekondo) on Dec 2, 2017 at 6:34pm PST


M. Kondo sako, kad tokios pakuotės kuria informacijos triukšmą, kurio galima atsikratyti perpilus produktus į neutralius, vienodus indelius, kurie sudėti į lentynas suteikia tvarkos ir harmonijos jausmą.


Tvarkos palaikymas darbo kambaryje


Darbo kambario erdvė turėtų įkvėpti darbams ir padėti juos nudirbti, tad ji turi būti tvarkinga ir kartu turėti visus darbui reikalingus įrankius. Tvarkos sukūrimui galima pasitelkti vertikalius, daiktų laikymui skirtus laikiklius prikabinamus prie sienos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis