Būdas, kuris padės kardinaliai pakeisti interjerą

Namų interjeras pabodo, o gal kaip tik įrenginėjate naują būstą ir nesugalvojate, kaip į jį įnešti šiuolaikiškumo ir savitumo? Tam gali pasitarnauti paveikslai – tereikia žinoti, kaip juos priderinti prie interjero. Šiuo klausimu pataria kūrybos ir idėjų studijos Artroom.lt įkūrėja Ilona Pažarickytė.

1. Derinti pagal namų zoną

Miegamasis – tai poilsio ir ramybės zona, tad joje geriausia rinktis šiltų spalvų, nesudėtingus – abstrakčius, minimalistinės tematikos paveikslus. Toks pasirinkimas tampa pagrindiniu kambario interjero akcentu ir pagerina poilsio kokybę.

Svetainė – viena aktyviausių namų zonų, kurioje apsilanko artimiausi žmonės. Dėl to šiai zonai verta rinktis didesnio formato paveikslą, kuris gali būti kabinamas centrinėje sienos dalyje. Svetainei tinkami siurrealistiški, abstrakčios tematikos, ryškesnių ir intensyvesnių formų ir spalvų deriniai.

Jeigu norite nenuobodžios virtuvės – joje taip pat pritiktų paveikslas. Šiai zonai galima parinkti ryškesnius, geometrinių formų, ornamentuotus grafikos kūrinius. Jie atrodys originaliai ir neužgoš erdvės.

Neatsiejama vaikų kambario interjero detale gali tapti linksmi ir nuotaikingi piešiniai, atspindintys vaikų pomėgius, mėgstamiausius filmukų personažus ar kitokias vaizduotės fantazijas. Tinkamai parinkti paveikslų ar piešinių ant sienų formatai ne tik papuoš interjerą, pagyvins erdvę, bet ir sukurs pageidaujamą atmosferą vaikų kambaryje. Taip pat verta rinktis naudingus mokomuosius paveikslėlius, abėcėlę, skaičius, žodžius, kurie paskatins vaiko kūrybiškumą.

Darbo kambarys – susikaupimo erdvė, tad paveikslas turi būti akcentas, o ne pagrindinis objektas. Todėl interjerui papuošti pritiks abstraktūs, dėmesio neblaškantys, pozityvių formų, neutralių spalvų paveikslai.

Galerijoje galite išvysti pavyzdžius, kokius prie Jūsų interjero derančius paveikslus, gali sukurti Artroom.lt specialistai:

2. Nepamiršti, kad namų stilius turi išlikti vientisas

Žinoma, paveikslas taps išskirtiniu namų akcentu, tačiau nereikia pamiršti pagrindinės idėjos, kurios laikėtės, kai tik pradėjote kurti namų interjerą. Būste derėtų išlaikyti stilistinę dermę, nes kitaip namai gali virsti kičo pavyzdžiu.

3. Kabinimo vietos svarba

Kabinant paveikslus labai svarbu, ar bus patogu į juos žiūrėti. Aukštis nuo grindų turėtų būti toks, kad paveikslo vidurys būtų akių lygyje. Žinoma, ieškant nestandartinių sprendimų reikia stengtis kurti bendrą liniją, o nedidelius paveikslus galima grupuoti aplink didesnį ar kabinti vieną viršum kito.

4. Apšvietimas

Derinant paveikslus interjere, svarbu atminti, jog viena svarbiausių funkcijų – gėrėjimasis paveikslu ir estetinis pasitenkinimas. O tam būtinas apgalvotas apšvietimas. Mažuose kambariuose galite pasitelkti liuminescencines lempas, jei norite, kad paveikslai išryškėtų, naudokite taškinius šviestuvus. Ir maža gudrybė – paveikslų apšvietimo sėkmė ypatingai priklauso nuo natūralaus apšvietimo – kuo daugiau jį išnaudosite, tuo daugiau išlošite.

Daugiau idėjų ir profesionalių pasiūlymų, kaip interjere įkomponuoti paveikslus rasite: Artroom.lt ir https://www.facebook.com/paveikslunamai?

Artroom.lt – tai kūrybos ir idėjų studija, teikianti piešimo, tapybos, interjerų dekoravimo, projektavimo paslaugas. Čia galėsite ne tik išsirinkti Jums patikusi kūrinį, bet ir patys užsisakyti specialiai Jūsų interjerui sukurtą paveikslą.

Užsakymo nr.: PT_67751522

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis