Specialiai iš Milano: dizainerė apie naujausias interjero tendencijas (90 FOTO)

Dizainerė Irmina Savickienė lankosi baldų ir interjero parodoje ISaloni, kuri yra viena įtakingiausių pasaulio baldų parodų. Šiais metais vyksta jau 54-oji, kurioje laukiama daugiau nei 300 tūkst. lankytojų, o parodos dalyvių skaičius siekia 2000.

Daugelį stendų gaubia jauki, šilta namų aplinka. Italai geba suderinti eleganciją, patogumą ir naujas tendencijas. Kokios jos?

SPALVOS

Pastelinių spalvų minimalizmas primena skandinavišką interjerą, kur vyrauja aiškios formos, natūralios medžiagos, šviesios spalvos.

Spalvų koloritas žemiškas, bet kartu su ryškiais akcentais. Dizaineriai garbę atiduoda raudoniems atspalviams ir niuansams: vyrauja burgundiško vyno, koralo, plytinė, raudona su slyvų ar aviečių atspalviai.

Negalime nepastebėti žalios ir mėlynos spalvos atgimimo. Gal tai padiktavo atėję Ožkos metai? Nuo žalios spalvos, kuri šį sezoną labai madinga, iki žalių alyvuogių, avokado, chaki, turkio mėlynumo.

MEDIS

Patraukli interjero detalė yra medis, kurią papildo tekstūros ir raštai: vandens atspindžiai, augaliniai raštai, ornamentų motyvai. Natūrali, nelakuota, beržo ar pušies mediena, fanieros lakštai, visa tai susiję su ekologija, natūraliais produktais ir daiktais, turinčiais išliekamąją vertę.

Tačiau dominuojantys yra ąžuolas ir riešutmedis. Ąžuolas vertinamas dėl savo kietumo, atsparumo ir ilgaamžiškumo. Riešutmedis dėl tamsiai rudos spalvos, taurumo interjere, apdirbimo savybių.

STILIUS

Dominuoja energingas retro stilius bei plati šio laikmečio spalvų paletė. Tarsi atkeliavusi iš 6-8-ojo dešimtmečių. Languotos komodos, krėslai, ornamentais, žirneliais ir gėlėmis nubarstyta tekstilė. Taip kuriamas žaismingas interjeras, kuriam būdingi blizgūs, lakuoti paviršiai, tekstūrų (kailis ir glotni plastmasė, veliūras ir grubus mezginys, neapdirbta mediena ir spindintis varis) ir aksesuarų gausa.

Naujos atrastos tematikos: žvaigždynų raštai, metališkas blizgesys, tarsi apdeginta mediena, lavos paviršiai.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis