Kaip sukurti stilingą interjerą, kuriame pailsėtumėte

Jeigu jūs esate iš tų niekada nenurimstančių, kurie kas pusmetį svajoja pakeisti garderobą, darbą ir gyvenimo būdą, tai jus nuo griaunamosios veiklos išgelbėti gali jau spėjusio įgrysti interjero pakeitimai. Aksesuarai, spalvų gama ir apšvietimas padės būstą pakeisti iš esmės. O tam, kad pokyčiai turėtų prasmę ir nepaverstų namų chaosu, vertėtų pasirinkti konkretų stilių ir griežtai jo laikytis.

Norint suprasti, kuri iš interjero krypčių jums labiausiai patinka, būtina išsiaiškinti, kas konkrečiai slypi po madingais, skambiais ir paprastam žmogui nesuprantamais pavadinimais.

Shutterstock nuotr.

„High-tech“ stilius

Šis stilius tinka jauniems, aktyviems ir nenuspėjamiems žmonėms, kurie pirmenybę teikia lakoniškam interjerui, kuriame niekas neatitraukia nuo darbo, mokslo ar meditavimo. Mėgstate svečius ir triukšmingas kompanijas? „High-tech“ stilius idealiai tinka svetingam šeimininkui, mat toks interjeras numato maksimalią erdvę ir komfortą. Šio interjero stiliaus esminiai principai: santūrūs baldai, dekoras ir spalvų gama, taip pat laisvas judėjimas erdvėje.

Shutterstock nuotr.

Nuo ko pradėti. Pirmiausia atsikratykite tapetų. Iš pirmo žvilgsnio paprastas veiksmas visiškai pakeis erdvės suvokimą, jeigu vietoj tapetų sienas išdažysite šviesiais tonais. Ant grindų patieskite stilingą vienspalvį kilimą, o ant langų pakabinkite griežtos formos ir atspalvio žaliuzes. Namuose, kur karaliauja „high-tech“ stilius, stambiems baldams (sofoms, krėslams, pufams) ne vieta. Rinkitės lempas, lentynas ir minimalistinę apdailą. Pirmenybę teikite stiklui, metalui ir brangiam plastikui. Spalvos – juoda, balta ir pilka. Piešiniams, minkštiems pledams ir linksmoms užuolaidoms tarkite griežtą „ne“.

Eko stilius

Mylite gyvą gamtą ir norite būti arčiau jos 24 valandas per parą? O gal auginate mažus vaikus ir rūpinatės jų sveikata? Vadinasi, eko stilius interjere – būtent tai, ko jūs ieškojote. Ekologiškai švarios medžiagos buto apdailai, šviesūs, akiai malonūs atspalviai ir švelnios linijos eko stilių išskiria iš visų kitų interjero krypčių.

Shutterstock nuotr.

Nuo ko pradėti. Atsikratykite nereikalingų daiktų: senų kilimų, močiutės komodų ir kito panašaus šlamšto. Siena išklijuokite fototapetais su gyvos gamtos – miško, pievos, jūros, lapų ar gėlių – atvaizdais. Visą tekstilę pakeiskite į natūralių medžiagų gaminius: liną, vilną, viskozę, bambuką, odą. Jų spalvos turi būti švelnios – rinkitės žemės, dangaus, vandens ar augalų spalvas. Būtinai kambarį papuoškite augalais. Baldus uždenkite minkštais pledais su augalų ornamentais. Taip ne tik pagyvinsite interjerą, bet ir apsaugosite nuo traumų vaikus.

Kantri stilius

Jeigu negalite atsisveikinti su protėvių daiktais – senoviniais niekučiais, baldais ir pagalvėlėmis – jums tinka kantri stilius. Norint interjere sukurti ne tik komfortą, bet ir funkcionalumą, teks įveikti kelis žingsnius.

Nuo ko pradėti. Pirmiausia užsiimkite senų baldų atnaujinimu. Yra ne vienas būdas kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, galima paviršių nuvalyti švitriniu popieriumi ir išdažyti šviesia spalva. Sienas papuoškite šeimos nuotraukomis, paveikslais su peizažais ar kaimo motyvais. Ant langų pakabinkite „močiutės stiliaus“ medvilnines užuolaidas, ant sofos užmeskite languotą šiltą pledą, o ant krėslo – daugybę mažų pagalvėlių, ant kurių išsiuvinėti kačiukai ir gėlytės. Kantri stiliaus dekorą papildys keramikinės statulėlės ir sausų gėlių puokštelės.

Etno stilius

Paprastai šį stilių renkasi meniškos sielos žmonės, mėgstantys keliauti ir pažinti naujas kultūras. Daugybė trofėjų ir suvenyrų, atvežtų iš tokių kelionių, ir sudaro etno stiliaus pagrindą.

Nuo ko pradėti. Jūsų namus puikiausiai papuoš visos interjero detalės, susijusios su etniškumu. Tai gali būti įvairios kaukės, molinės figūrėlės, gaminiai iš plunksnų, akmeninės statulėlės, gyvūnų odos (ir natūralios, ir dirtinės), etniniais ornamentais puoštas kilimas. Apšvietimui naudokite iš vytelių pintus šviestuvus, o renkantis baldus pirmenybę teikite rotango sofoms ir kėdėms. Langus uždenkite ritininėmis bambuko užuolaidomis.

Shutterstock nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis